Пазар3 огласи | Се продава | Возила | Автомобили | Alfa Romeo

4C , 2
Alfa 145 , 34
Alfa 146 , 47
Alfa 147 , 546
Alfa 155 , 13
Alfa 156 , 352
Alfa 159 , 182
Alfa 164 , 10
Alfa 166 , 62
Alfa 33 , 18
Alfa 75 , 1
Brera , 12
GT , 57
GTV , 9
Giulietta , 21
MiTo , 29
Spider , 1

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор,по категорија Автомобили,или по локација , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: | Се продава | Автомобили | Alfa Romeo | или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

02 дек. 11:22
Линк
, ,

Alfa Romeo 147 dizel 2006

2 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999

Вчера 20:29 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.6JTDm 120hp 2008

4 890 ЕУР

Година: 2008
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 14:01 Претпријатие ,

Alfa Romeo 147 1.6 benzin 88kw 2007 Avtocentar

2 700 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 09:30 , ,

Alfa Romeo 147 JTD 2004

1 799 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
05 дек. 20:04 , ,

Alfa Romeo Mito 1.6JTDm 120ks 2008

4 890 ЕУР

Година: 2021
Километража: 150 000 - 159 999
05 дек. 10:59 , ,

Alfa Romeo Giulietta 1.4tb 120hp 112000km

6 399 ЕУР

Година: 2012
Километража: 110 000 - 119 999
04 дек. 23:53 , ,

Alfa Romeo MiTo 2011 1.4 so panorama

4 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
04 дек. 23:04 , ,

Alfa Romeo MiTo 2011 so panorama

4 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
03 дек. 14:35 , ,

Alfa Romeo 156 1.9 jtd 1999

1 250 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
02 дек. 11:22 , ,

Alfa Romeo 147 dizel 2006

2 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
02 дек. 09:37
Линк
,

Alfa Romeo Mito 1.6 TDI sest brzini top sostojba

4 150 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
01 дек. 14:55 ,

Alfa Romeo 147jtd 2007

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
01 дек. 11:29 Претпријатие ,

Alfa Romeo 1.9JTDm 120ks moze na rati 2007

3 150 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
30 ноем. 22:48 , ,

Alfa Romeo 166

Година: 2000
Километража: 100 000 - 109 999
30 ноем. 16:11 ,

ALFA ROMEO 159 VO ODLICNA SOSTOJBA

2 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
30 ноем. 15:57 Претпријатие ,

Alfa Romeo MiTo 1.4 turbo edna vo MK 2012 MT Auto

4 999 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
30 ноем. 13:54 , ,

Alfa Romeo 159 2.4 jtd -08 full oprema 210ks

3 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
29 ноем. 19:27 ,

Alfa Romeo Giulietta 2.0JTD 2013

8 777 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
29 ноем. 14:23 ,

Alfa Romeo 1.9 JTD M

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
29 ноем. 13:34 Претпријатие , ,

Alfa Romeo 147 1.6 benzin 2010 Auto Zveki

3 200 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
29 ноем. 12:42 ,

Alfa Romeo 156.2.4 JTDM 180ks

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 180 000 - 189 999
28 ноем. 20:24 ,

Alfa Romeo Giulietta 2012 od Ch

8 890 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
28 ноем. 17:05 ,

Alfa Romeo 159 unikat

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 16:42 , ,

Alfa Romeo Brera 2.2JTS 2009

8 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 100 000 - 109 999
28 ноем. 14:25 ,

Alfa Romeo GT 2007 JTDM 180ks

5 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
28 ноем. 13:42 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.4 105hp full oprema 2014

4 790 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
28 ноем. 12:26 ,

Alfa Romeo GT 2.0 JTS 170KS od CH

4 300 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
28 ноем. 11:02 ,

Alfa Romeo 147 JTDm 2005

2 900 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 10:32 ,

Alfa Romeo Giulietta 2013 2.0JTD 170ks

8 300 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
22 ноем. 10:13 ,

Alfa Romeo 159 1.9jtd

2 950 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
21 ноем. 20:30 , ,

Alfa Romeo Mito 2010 1.4 120hp turbo

5 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
19 ноем. 19:30 , ,

Alfa Giulietta 1.6 dizel 2011

6 850 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
18 ноем. 10:34 , ,

Alfa Romeo Mito 1.4 155hp 2008 vo odlicna sostojba

4 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 90 000 - 94 999
15 ноем. 16:31 , ,

Alfa Romeo 156 dizel 2.4

Година: 1999
Километража: 300 000 - 349 999
10 ноем. 21:12 , ,

Alfa Romeo 159 1.9 110kw mozna zamena za pomalo vozilo

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
08 ноем. 19:24 , ,

Alfa Romeo 159 2021

Година: 2021
Километража: 200 000 - 249 999
07 ноем. 08:43 ,

Alfa Romeo 147 1.6 benzin full oprema-02 Mozi zamena

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
31 окт. 01:34 , ,

Alfa Romeo 147 1.9jtd 2003

1 700 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
30 окт. 15:37 ,

Alfa Romeo 159 2.4jtd 2008

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 25 000 - 29 999
27 окт. 17:00 , ,

Alfa Romeo 159 1.9 110kw

3 700 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
25 окт. 00:07 ,

Se prodava

3 300 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
14 окт. 19:20 ,

Alfa Romeo 156 1.9jtd 77kw 105hp

1 500 ЕУР Намалена цена

Година: 1998
Километража: 250 000 - 299 999
04 окт. 10:57 , ,

Alfa Romeo 145 1.4ts

1 500 ЕУР

Година: 2000
Километража: 100 000 - 109 999
27 септ. 12:10 ,

Alfa Romeo GT

3 000 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
25 септ. 17:49 Претпријатие , ,

Alfa Mito 1.6 Multijet

4 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
21 септ. 11:55 , ,

Alfa romeo GT 1.9jtd

2 800 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
06 септ. 11:02 ,

Alfa Romeo Brera benzin 2006

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување | Се продава | Автомобили | Alfa Romeo | не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации