Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | VW Volkswagen | Tiguan

01 авг. 18:44
Линк
, ,

VW Tiguan

10 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 13:09 , ,

VW TIGUAN 2.0TDI 140KS -08 NOV

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 11:31 Претпријатие ,

VW Tiguan 2.0 TDI 4MOTION 170ks -11

13 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 11:28 , ,

VW TIGUAN 2.0TDI 140KS NOV

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 09:54 , ,

VW Tiguan 2.0 TDI 177 PS DSG 4Motion

23 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 55 000 - 59 999
Вчера 18:02 Претпријатие ,

Tiguan 2.0 TDI DSG -4Motion

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:19 ,

VW Tiguan 2.0 TDI Four Motion

11 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 00:30 ,

VW Tiguan 2.0 TDI

11 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
04 авг. 22:10 , ,

VW TIGUAN R-LINE ULTRA FULL OPREMA

35 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 0 - 4 999
04 авг. 17:43 ,

VW Tiguan 2.0 tdi

13 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
01 авг. 18:44 , ,

VW Tiguan

10 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
28 јул. 10:21 Претпријатие , ,

VW TIGUAN 2.0 TDI HIGHLINE 4MOTION LED NAVI HIGH

24 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 140 000 - 149 999
16 јул. 13:17 Претпријатие ,

VW Tiguan 2.0TDI BLUEMOTION

14 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
01 јул. 11:01 Претпријатие , ,

VW Tiguan 1.4 TSI

11 800 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
30 мај 00:27 , ,

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 4MOTION

12 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
05 апр. 21:51 , ,

VW TIGUAN 2.0 TDI 4x4 KAKO NOVO

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
08 мар. 13:39 ,

VW Tiguan 2.0 -08

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
03 мар. 15:00 , ,

VW TIGUAN 1.4 TSI - 12 - Full Oprema

13 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
13 фев. 11:47 , ,

VW TIGUAN 2.0TDI 4motion-diplomatski -13 neuvezen

14 200 ЕУР

Година: 2013
Километража: 130 000 - 139 999
27 јан. 12:05 , ,

VW Tiguan 2.0 TDI 4MOTION R Line

23 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 25 000 - 29 999
22 јан. 14:03 , ,

VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION

9 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
06 јан. 16:47 ,

VW Tiguan TSI 2.0 benzin

11 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
17 дек. 00:37 , ,

VW Tiguan -06

8 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
05 дек. 20:17 ,

VW TIGUAN 2.0TDI 143KS PANORAMA 4MOTION MAKSAUTO

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 19:59 , ,

VW Tiguan 1.4 TSI 4Moution 4x4 -10

9 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2010
Километража: 65 000 - 69 999
27 окт. 20:47 ,

VW Tiguan

10 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
21 окт. 15:32 , ,

Volkswagen Tiguan -13

14 900 ЕУР

Година: 2013
Километража: 85 000 - 89 999
25 авг. 10:13 , ,

VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION DSG 7 SPORT&STYLE

17 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 65 000 - 69 999
16 авг. 21:10 , ,

VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION SPORT&STYLE

20 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 70 000 - 74 999
14 авг. 19:18 , ,

VW Tiguan Porsce MK

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
13 авг. 13:30 , ,

VW Tiguan 2.0 tdi

9 700 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
16 јун. 08:05 Претпријатие ,

VW TIGUAN 4MOTION 4X4 -09

8 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
25 апр. 08:40 ,

VW Tiguan 2.0 Four motion

11 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
17 апр. 10:19 ,

VW Tiguan 2.0 170ks nov tip na motor

9 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
17 мар. 16:10 ,

VW TIGUAN Povolno

11 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 45 000 - 49 999
14 мар. 20:05 , ,

Volkswagen Tiguan 2.0 so ch tablici 4x4

11 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 80 000 - 84 999
28 фев. 10:24 , ,

VW Tiguan 2.0TDI

13 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
16 дек. 13:28 ,

VW TIGUAN 2.0 TDI BLUE MOTION EURO 5

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
02 ноем. 19:55 , ,

VW Tiguan 2.0 TDI 4Motion -11

13 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
16 септ. 08:03 , ,

VW Tiguan 4x4 2.0 TDI

13 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
09 септ. 23:52 , ,

VW Tiguan 2.0 TDI

10 900 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
01 септ. 18:58 , ,

VW TIGUAN 2.0 TDI 140ks

10 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 120 000 - 129 999
07 мај 00:23 ,

VW Tiguan 2.0TDI najluksuzen vo MK od ovoj model

11 380 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
16 апр. 23:32 ,

VW Tiguan 2.0TDI najluksuzen vo MK od ovoj model

11 290 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
16 апр. 09:58 , ,

VW Tiguan 2.0tdi 4motion highiline

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
Кон почеток