Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

bmw mk oгласи за продажба на bmw автомобили по најдобри цени!

Голем број на bmw oglasi на едно место!

Оваа категорија на Пазар3.мк е извонредна за сопствениците на bmw koli, кои што се заинтересирани за брза продажба, но и за оние кои што сакаат да ги следат огласите за продажба на bmw avtomobili, бидејќи Пазар3 Ви остава простор да контактирате едни со други со само еден клик!

Затоа, не двоумете се и објавете оглас во кои што нудите bmw koristeni vozila како што се bmw 320d, bmw 1, bmw 118d, bmw x6, bmw x5, bmw 520, bmw e90, bmw 346, bmw 325, а ние заедно со големиот број на посетители ќе Ви помогнеме да имате брза и лесна продажба на koli bmw автомобили од познатиот германски производител - bmw!
03 дек. 14:56
Линк
Автомобили , Скопjе , Скопје

BMW 118i

Година: 2017
Километража: 95 000 - 99 999
24 ноем. 14:38
Линк
Автомобили , Скопjе , Илинден

Familijarno vozilo

16 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
07 дек. 18:22
Линк
Автомобили , Куманово

Bmw 730d

14 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 10:27 Автомобили , Скопjе , Карпош

BMW.525.TDS.98.GOD AUTOMATIC.REG.05.2024.FULL

1 499 ЕУР

Година: 1998
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 09:27
Линк
Претпријатие Автомобили , Прилеп

BMW F30 320D 163HP FACELIFT

19 800 ЕУР

Година: 2017
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 06:17
Линк
Автомобили , Тетово , Брвеница

Bmw 530 F10 2010

13 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 22:53 Автомобили , Скопjе , Карпош

BMW G20 2.0 150ks 80.000km LASER LIGHT

1 ЕУР Намалена цена

Година: 2019
Километража: 80 000 - 84 999
Вчера 22:51 Автомобили , Скопjе , Карпош

BMW G30 520D 190ks SPORTLINE

1 ЕУР Намалена цена

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 17:20 Автомобили , Скопjе , Карпош

Bmw X6 3.0d xDrive f16 2016 full oprema

Година: 2016
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 15:32 Автомобили , Тетово

BMW 320 diesel 2013 Head Up Display Bi-Xenon

17 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 15:18 Автомобили , Битола

BMW E36 Compact

1 500 ЕУР

Година: 1994
Километража: 300 000 - 349 999
Вчера 11:16 Автомобили , Скопjе , Центар

BMW 116i so Sport paket 2012

12 000 ЕУР

Година: 2012
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 10:56 Автомобили , Скопjе , Петровец

BMW X6 3.5 Xdrive 2009

1 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:49 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

BMW F10 3.0d 204 Ps "8G-Menjac Automatik" ������������

15 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:48 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

BMW X5 3.0 Sd(286Ps) Bi-Turbo "X-Drive"

12 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:48 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

BMW 318 d 2.0 Motor "AUTOMATIK" 8-Tronic Menjac" 2012 Godina

11 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 10:22 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Карпош

BMW X5 3.0d XDrive M Paket Neuvezen

16 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 09:14 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

BMW 320 GT LINE 185KS 2014 AUTOMATIC EDITION PERFEKTNO

15 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 09:13 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

BMW 5 G30 2.0D 150KS 11.2018 LUXURY LINE 104.000KM

Година: 2018
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 06:17 Автомобили , Прилеп

BMW 318 - 2.0D F31 EFFICIENT DYNAMICS Edition

11 990 ЕУР

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
08 дек. 19:05 Автомобили , Скопjе , Скопје

Se prodava 118i

1 ЕУР

Година: 2019
Километража: 60 000 - 64 999
08 дек. 17:04
Линк
Автомобили , Скопjе , Центар

Se prodava BMW X3 , 2.0 Automatic, M-Paket

1 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
08 дек. 15:05 Автомобили , Кочани

BMW 320 D AVTOMATIK

4 900 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
08 дек. 14:04 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

BMW E90 320D 163ks 6brzini *MOZNOST NA RATI* - 2006

5 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
08 дек. 14:04 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

BMW X3 2.0 X-DRIVE 4X4 177ks NAVI/XENON/KOZHA -08

8 450 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
08 дек. 14:03 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

BMW 120D 177ks XENON/KOZHA FACELIFT MOZNOST NA RATI - 09

6 550 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
08 дек. 14:02 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

Bmw 120d e87 177ks navi xenon facelift moznost na rati - 08

6 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
08 дек. 13:02 Автомобили , Скопjе , Карпош

bmw x5 M50 Dxdrive 400 ks kupen Mkar inter guma

Година: 2020
Километража: 150 000 - 159 999
08 дек. 12:59 Автомобили , Скопjе , Карпош

bmw 730d xdrive so full redizajn inter guma

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
08 дек. 12:22 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

BMW 320D F30 AUTOMATIC SPORTLINE FULL 140000km 2015

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
08 дек. 11:55 Автомобили , Скопjе , Центар

���� BMW X1 20d xDrive (E84) - Automatic/Panorama/CarPlay

13 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
08 дек. 05:45
Линк
Автомобили , Скопjе , Центар

BMW 318i - 2016god. - neuvezena

17 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 100 000 - 109 999
08 дек. 01:14 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Илинден

BMW 320 d Coupe 2008 Godina

7 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
07 дек. 23:20 Автомобили , Скопjе , Скопје

BMW 530xDrive 2011

15 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 250 000 - 299 999
07 дек. 18:22 Автомобили , Куманово

Bmw 730d

14 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
07 дек. 16:04 Автомобили , Скопjе , Центар

���� BMW X1 20d xDrive (E84) - Automatic/Panorama/CarPlay

13 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
07 дек. 14:15 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

BMW 530d 245ks 2011 navi xsenon Perfect Auto

14 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
07 дек. 13:14 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Продавам БМВ 520 бензин/плин

5 700 ЕУР

Година: 2003
Километража: 250 000 - 299 999
07 дек. 11:18 Автомобили , Куманово

BMW X6 3 0 d M-Paket SWISS ������������

32 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 170 000 - 179 999
07 дек. 10:48 Автомобили , Велес

BMW 740 d xDrive M PAKET Sport G11

49 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 180 000 - 189 999
07 дек. 10:41 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

Prodavam Bmw F30 320d (184Ps) G8 Automatik Go 2013 2.0 Motor

15 800 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
07 дек. 08:23 Претпријатие Автомобили , Кочани

BMW 640 D GRAN COUPE 313 KS ,VIRTUAL COCKPIT , PERFEKTNO !

42 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
06 дек. 20:57 Автомобили , Скопjе , Центар

PRODAVAM BMW X5 M50 400ks X-drive

90 000 ЕУР

Година: 2019
Километража: 85 000 - 89 999
06 дек. 17:09 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Карпош

BMW X2 sDrive 18d

Година: 2018
Километража: 140 000 - 149 999
06 дек. 14:52
Линк
Автомобили , Скопjе , Центар

SE PRODAVA BMW E90 320i 150hp 2005 CENATA NE E FIKSNA

5 000 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
06 дек. 13:54 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Центар

BMW 320i 2005godina

6 000 ЕУР

Година: 2005
Километража: 25 000 - 29 999
06 дек. 08:47 Автомобили , Скопjе , Карпош

Bmw 318d 100kw facelift m-paket navi 2011/2012god

8 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
06 дек. 03:58 Автомобили , Битола

БМВ 525Д- ПРЕМИУМ АВТОМОБИЛ

11 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 300 000 - 349 999
05 дек. 18:47 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

BMW F20 118d 150ks 2019g SPORT AUTOMATIC

16 990 ЕУР

Година: 2019
Километража: 170 000 - 179 999
05 дек. 16:27 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Se Prodova BMW X1

12 000 МКД

05 дек. 16:26 Автомобили , Скопjе , Центар

BMW X3

1 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999

Што го прави BMW mk толку популарен бренд на автомобили?


Германскиот производител на автомобили BMW долго време се смета за еден од најдобрите производители во автомобилската индустрија. BMW (Bavarian motor works), е познат по производството на луксузни возила. Достапни се теренци, семејни возила и моќни спортски автомобили, односно модел кој одговара на речиси секој начин на живот. Дополнително имаат и хибридни и електрични возила.


BMW macedonia е еден од најпознатите марки на автомобили во светот. Оваа марка има долга историја на иновации и квалитет, што го прави еден од најпрепознатливите брендови на пазарот на автомобили. Но, што го прави bmw automatik толку популарен?


Еден од најголемите фактори кои го прават BMW толку популарен е неговиот дизајн. BMW mk е познат по својата спортска и елегантна естетика. BMW автомобилите се направени со фокус на производство на луксузни возила bmw dijagnostika кои може да бидат удобни и да ги исполнуваат потребите на секој возач.


Покрај нивниот дизајн, BMW е познат и по своите технолошки иновации. Од моменталната препознатливост на kodiranje bmw во споредба со другите брендови е BMW iDrive. Тоа е систем за управување на електрониката во автомобилот, кој им овозможува на возачите да го контролираат звукот, климата и многу други функции на својот автомобил со едноставно користење на копчињата на bmw volan воланот. Оваа технологија го прави BMW многу популарен во споредба со другите марки на автомобили.


BMW се познати и по својот напреден инженерски пристап. Оваа марка се рангира на врвот на иновациите со развојот на нови материјали, мотори и технологии. Без оглед на тоа дали станува збор за силни мотори или одредени додатоци за автомобили, bmw otpad уште еднаш го докажува својот статус на еден од најдобрите производители на автомобили во светот.


Огласување на bmw polovni vozila mk


Дали сте знаеле: "bmw makedonija", “bmw mk cenovnik", "bmw dzip polovni automobili" се најмногу користените фрази за пребарување но и за објавување на огласи во категоријата за автомобили на нашиот сајт?


Како Пазар3 може да Ви ја олесни продажбата на вашите bmw mk koristeni vozila?


Можност за да бидете видени - нашиот сајт Ви нуди одлична можност за да ја пренесете вашата потреба во вид на порака, а истата да допре до огромен број на луѓе, без разлика дали станува збор за продажба на bmw polovni automobili delta motors, или пак за некоја друга категорија достапна на сајтот.За ваша информација, над 70 000 дневни посетители ќе имаат прилика да видат што точно нудите, а тоа значи дека нема да помине долго пред да го продадете вашиот bmw m paket.Фантастична побарувачка - големата популарност на брендот води и кон тоа луѓето да фаворизираат автомобили кои што се исклучиво произведени од bmw salon, а ова, е одлична вест и за продавачите и за оние кои имаат потреба од овој тип на возила!Доколку сте продавач, се што треба да направите е да објавите оглас а во него да наведете за каков модел станува збор - bmw 320d, bmw 118d, bmw 1, bmw x6, bmw 390, bmw 346, bmw 325, а откако ќе го сторите тоа, бидете сигурни дека нема да помине долго пред да бидете контактирани.Најпознат сајт од овој тип - Пазар3 како најголем купопродажен и огласувачки сајт во државата, е секогаш примамлив за секој оној кој што сака да пронајде или пак да продаде нешто, вклучително и на bmw polovni automobili do 3000 evra, Bmw do 3000 evra, bmw za pocetnici, bmw do 105 konja како и bmw do 2000 evra.


Како до оглас кој што ќе Ви обезбеди брза продажба на автомобили од марката bmw mk?

За да објавите оглас на Пазар3, потребно Ви е само еден клик на алатката на регистрирање огласи, но, за да вашите огласи бидат ефикасни потребно е да внимавате на следниве 3 работи:


Уредување - ова е можеби и најважната работа која што треба да ја имате на ум при објавување на огласи за автомобили, но и за се останато, бидејќи колку се појасни огласите, толку побрзо ќе го продадете тоа што го нудите.Затоа, започнете го огласот со добар наслов - "se prodava bmw", “bmw na lizing”, “bmw dizel”, “pazar3 bmw” а во главниот дел, наведете за каков модел станува збор - bmw 320d, bmw 118d, bmw e90, bmw 1, bmw x6 и сл, цена, тип на гориво, километража и сл, со цел читателите да имаат повеќе информации околу вашиот автомобил bmw makedonija cenovnik. На крај, во завршниот дел впишете го вашиот телефонски број за контакт.Правила за огласување - правилата за огласување се особено важни бидејќи огласите кои што не ги исполнуваат овие критериуми, истите нема да се најдат на Пазар3, односно нема да бидат одобрени од администраторите на нашиот сајт.Слика - практикувајте објавување на слики заедно со вашите огласи, бидејќи тоа ќе Ви помогне да ја зголемите можноста за продажба на автомобили од брендот bmw, но, се разбира, и за останатите видови на возила. Доколку Ве интересира цената на новите bmw mk автомобили пребарувајте со bmw cenovnik.Историја на BMW

Од авиони до мотоцикли и тркачки автомобили, BMW има произведено многу работи во текот на своето постоење. Првично основан како производител на авиони, BMW го издаде својот прв мотоцикл, R32, во 1923 година, а нивниот прв автомобил, Dixi 3/15, во 1928 година. Во 1970-тите беа лансирани моделите на BMW 3-Series, 5-Series и 7-Series, чиј успех се забележува и денес. BMW i3, првиот целосно електричен Денес има и се поголем избор на хибридни и електрични модели.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации