Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Ford - Огласи за продажба на ford автомобили!

Aerostar , 4
B-Max , 11
Capri , 1
C-Max , 173
Cougar , 10
Courier , 25
EcoSport , 2
Edge , 1
Escape , 3
Escort , 601
Explorer , 11
F 150 , 3
F 350 , 1
Fiesta , 1122
Focus , 1548
Fusion , 146
Galaxy , 270
Granada , 1
GT , 1
Ka , 167
Kuga , 58
Maverick , 10
Mondeo , 855
Mustang , 22
Orion , 20
Probe , 11
Puma , 29
Ranger , 6
Raptor , 1
Scorpio , 14
Sierra , 7
S-Max , 59
Streetka , 5
Taunus , 9
Taurus , 1
Tourneo , 26
Transit , 203
Windstar , 4

Пазар3 е вистинското место за оние кои нудат ford автомобили за продажба, или пак сакаат да дојдат до контакт со голем број на продавачи на нови автомобили или пак на половни автомобили од брендот ford, без воопшто да трошат залудно време!


Затоа, Ве охрабруваме да објавите оглас за продажба на ford автомобили, а ние ќе направиме се за да бидете контактирани од голем број на потенцијални купувачи кои што се во потрага по ford fiesta, ford ka, ford mondeo, ford focus, ford kuga, ford c max, ford fusion, и на останатите модели кои Вие ги нудите!

24 септ. 22:35
Линк
Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Prodavam ford fusion 2007 1.4 ben/plin

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
05 септ. 16:57
Линк
Автомобили , Скопjе , Гази Баба

FORD KUGA 2.0 TDCI 150KS 4X4 2017

16 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 100 000 - 109 999
26 септ. 08:07
Линк
Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Rent a Car Speed 35 eura/den

Година: 2023
Километража: 0 - 4 999

Вчера 20:21 Автомобили , Скопjе , Центар

Se prodava Ford Focus 1.6tdci 2006g

4 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 18:09 Автомобили , Битола

SeProdava

650 ЕУР

Година: 1997
Километража: 20 000 - 24 999
Вчера 18:09 Автомобили , Радовиш

Ford fokus 1.6

3 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 15 000 - 19 999
Вчера 16:39
Линк
Автомобили , Скопjе , Скопје

FORD MUSTANG 5.0 520KS 2017 REGISTRIRAN MK

48 000 ЕУР

Година: 2017
Километража: 10 000 - 14 999
Вчера 14:39 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Илинден

FORD KUGA 2.0tdci 4X4 AUTOMATIC TITANIUM 2017 [РЕГ/СЕРВИС]

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 11:45 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Ford Focus 1.6tdci full prefektna Avto Niki

4 990 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 11:45 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Ford Fiesta 1.4tdci full titanium Avto Niki

4 990 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 10:15 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Ford Mustang 2006

Година: 2006
Километража: 0 - 4 999
Вчера 09:46 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Карпош

FORD KUGA HYBRID DIZEL TITANIUM SEUSTE POD GARANCIJA

26 990 ЕУР

Година: 2020
Километража: 30 000 - 34 999
Вчера 09:27 Претпријатие Автомобили , Кочани

Ford Kuga 2.0tdci 136hp

8 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 09:11 Автомобили , Скопjе , Бутел

Ford Fiesta 1.6 cdti 70kw-95ks Registrirana Klima 2011 god

4 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 08:25 Автомобили , Скопjе , Карпош

Ford C-Max 2.0tdci 2013 automatic kako novo full

8 999 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 08:23 Автомобили , Скопjе , Карпош

FORD.FUSION.1.4.TDCI.68.KS.05.GOD.KLIMA.KAKO.NOVO.FULL

2 799 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 08:15 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

FORD KUGA 2.0 TDCI 100KW TITANIUM NOVA

9 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 01:55 Автомобили , Скопjе , Чаир

ФОРД ФОКУС КАРАВАН

92 250 МКД

Година: 2000
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 01:36 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Продавам Ford Fusion 2008

3 900 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
26 септ. 22:34 Претпријатие Автомобили , Битола

Ford Fiesta 1.3 benzin klima redizajn model 2007 nova

3 690 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
26 септ. 21:12 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Ford Fiesta 1.5tdci AutoMilano

7 100 ЕУР

Година: 2013
Километража: 170 000 - 179 999
26 септ. 20:11 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Ford Fiesta 1.4tdci model 2008

2 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
26 септ. 20:03 Автомобили , Битола

FORD FOKUS SW 1.6 TDCI. !!!!

7 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 250 000 - 299 999
26 септ. 14:14 Автомобили , Битола

FORD S MAX 18 TDCI 2008 GOD ODLICEN!

5 250 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
26 септ. 09:59 Автомобили , Скопjе , Сопиште

FORD FIESTA 1.4 BENZIN/PLIN 71KW 2009- TITANIUM

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
26 септ. 09:44 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Ford Mondeo 1.5tdci AutoMilano 6meseci garancija

14 700 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
26 септ. 09:35 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Ford Focus 1.6tdci AutoMilano

6 800 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
26 септ. 09:34 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Ford Focus 1.5tdci AutoMilano

11 750 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
26 септ. 08:09
Линк
Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Rent a Car Speed 35 eura/den

Година: 2023
Километража: 0 - 4 999
26 септ. 08:07
Линк
Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Rent a Car Speed 35 eura/den

Година: 2023
Километража: 0 - 4 999
25 септ. 19:10 Автомобили , Скопjе , Бутел

Ford Mondeo, 2016 godina, 1.5 TDCI

13 900 ЕУР

Година: 2016
Километража: 200 000 - 249 999
25 септ. 18:37 Автомобили , Скопjе , Арачиново

Fabricki rozeva

1 000 ЕУР

Година: 1997
Километража: 160 000 - 169 999
25 септ. 18:07 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Ford Fiesta 1.4TDCI Jimauto Group

4 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
25 септ. 14:57 Автомобили , Штип

Ford Fiesta 2003

2 000 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
25 септ. 10:27 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

Ford Kuga 2.0TDCI facelift euro5 odlicna Perfect Auto

12 800 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
25 септ. 09:15 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Ford Fiesta 2007 1.4tdci full oprema registrirano

2 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
24 септ. 22:35 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Prodavam ford fusion 2007 1.4 ben/plin

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
24 септ. 11:25 Автомобили , Скопjе , Карпош

FORD FIESTA 1.4 TDCI TITANIUM

5 300 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
23 септ. 17:06 Автомобили , Тетово , Брвеница

Se prodava Ford Fiesta 2004 | 1.3 benzin

2 000 ЕУР

Година: 2004
Километража: 160 000 - 169 999
23 септ. 12:54 Автомобили , Скопjе , Карпош

Se prodava Ford Focus Automatic

5 100 ЕУР

Година: 2009
Километража: 15 000 - 19 999
23 септ. 12:17 Претпријатие Автомобили , Битола

FORD FIESTA 1.4TDCI 68KS.

3 999 ЕУР Намалена цена

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
23 септ. 08:50 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Ford Focus 1.6 TDCI full perfekten A Niki

4 990 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
22 септ. 20:58 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Ford Fiesta 1.4 tng

1 999 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
22 септ. 18:10 Автомобили , Скопjе , Скопје

Ford focus 1.6tdci ecoboost 100ks neuvezen 2014g

7 999 ЕУР

Година: 2014
Километража: 120 000 - 129 999
22 септ. 15:22 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Se prodava

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
22 септ. 10:58 Претпријатие Автомобили , Велес

FORD FIESTA 1,4 TDCI-2010 AC Avto Alex Veles

4 390 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
21 септ. 16:50 Автомобили , Скопjе , Бутел

Ford Focus

Година: 2005
Километража: 180 000 - 189 999
21 септ. 11:20 Претпријатие Автомобили , Охрид

FORD FOCUS 1.6 TDCI 90 KS FEJSLIFT TITANIUM - 10.MT Auto

4 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
21 септ. 11:15 Претпријатие Автомобили , Охрид

FORD FOCUS 1.8 TDCI 115 KS TITANIUM - 07.MT Auto

3 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
21 септ. 11:13 Претпријатие Автомобили , Охрид

FORD FOCUS 1.6 TDCI 90 KS FEJSLIFT TITANIUM - 09.MT Auto

4 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
21 септ. 11:13 Претпријатие Автомобили , Охрид

FORD FOCUS 1.6 TDCI 110 KS TITANIUM 176000 KM - 10.MT Auto

4 990 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
21 септ. 11:12 Претпријатие Автомобили , Охрид

FORD KUGA 2.0 TDCI 163 KS KOZA PANORAMA 4X4 FEJS -11.MT Auto

10 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
21 септ. 10:37 Автомобили , Куманово

FORD FIESTA 1,4 tdci 2011god.

3 МКД

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999

Причини поради кои треба да го одберете Пазар3 за продажба на вашите ford возила


Фантастична побарувачка - на нашиот сајт постојат огромен број на потенцијални купувачи кои што разгледуваат огласи со цел да стапат во контакт со токму Вас - продавачите на ford автомобили!


Со вашиот оглас, Вие навремено и брзо ќе можете да го продадете вашиот ford, без разлика за каков модел станува збор - ford ka, ford fiesta, ford mondeo, ford kuga, ford fokus, ford fusion, ford c max, а ова ќе можете да го почувствувате и на ваша кожа откако ќе објавите оглас!


Респектабилен бренд - за ваша информација, Пазар3 е најголемото купопродажно но и огласувачко место во државата, што значи дека тука ќе можете да го пронајдете тоа што Ви е потребно но и да продадете што и да посакате, почнувајќи од ford автомобили, па се до живеалишта, инвентар за вашиот дом и семејство, спортска опрема, електроника, па се до објавување на огласи за работа.


Неверојатна посетеност - продажбата на вашиот ford ќе биде неверојатно лесна на нашиот сајт, поради фактот што вашите огласи ќе можат да допрат до над 70 000 дневни посетители, од кои голем дел се и потенцијални купувачи на вашиот форд фокус, форд мондео, форд куга, форд фусион, форд ка, форд фиеста и сл.


Затоа, впуштете се во акција и објавете оглас кој што ќе Ви овозможи да го продадете вашиот ford во најкус врeменски период!


Зошто побарувачката за ford автомобили е толку голема во Македонија а и на нашиот сајт?


Eкономична потрошувачка - генерално, возилата на ford според американските стандарди важат за навистина економични возила, сепак, тука голема улога игра избраниот модел но и начинот на кој што сопствениците ги возат своите возила.


Во принцип, тоа е идеално за секој оној кој што сака да одбере автомобил со кој што ќе може да помине повеќе километри без притоа, трошоците за гориво во голема мера да влијаат врз личниот буџет, како што тоа впрочем се случува со одредени модели на пазарот.


Издржливост - ford возилата се познати по нивната издржливост, односно по тоа што нема да почувствувате некои големи промени иако сте поминале десетици илјади километри.


Според некои студии, првите проблеми се јавуваат после 160934 поминати километри, а тоа е доволно долго за да заштедите за поголем ремонт, па оттаму, не е ни чудно зошто ford има толкав број на следбеници.


Фантастични модели - автомобилските линии на ford се одлични, па така, секој возач би можел да го одбере моделот според својот вкус - ford fiesta, ford ka, ford mondeo, ford kuga, ford fokus, ford fusion и тн, без разлика дали станува збор за нови автомобили или пак за половни автомобили.


За крај, Ве охрабруваме да започнете со пребарување огласи, или пак да објавите оглас во кои ги нудите вашите ford автомобили за продажба уште веднаш, ставајќи голем акцент на правилата за огласување и на уредувањето на огласите.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации