Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Ford - Огласи за продажба на ford автомобили!

Aerostar , 3
B-Max , 8
Capri , 1
C-Max , 167
Cougar , 10
Courier , 26
EcoSport , 2
Edge , 1
Escape , 4
Escort , 576
Explorer , 9
F 150 , 2
F 350 , 1
Fiesta , 1046
Focus , 1442
Fusion , 137
Galaxy , 261
Granada , 1
GT , 1
Ka , 164
Kuga , 43
Maverick , 7
Mondeo , 785
Mustang , 16
Orion , 19
Probe , 11
Puma , 28
Ranger , 4
Scorpio , 14
Sierra , 7
S-Max , 51
Streetka , 5
Taunus , 9
Taurus , 1
Tourneo , 21
Transit , 188
Windstar , 4

Пазар3 е вистинското место за оние кои нудат ford автомобили за продажба, или пак сакаат да дојдат до контакт со голем број на продавачи на нови автомобили или пак на половни автомобили од брендот ford, без воопшто да трошат залудно време!


Затоа, Ве охрабруваме да објавите оглас за продажба на ford автомобили, а ние ќе направиме се за да бидете контактирани од голем број на потенцијални купувачи кои што се во потрага по ford fiesta, ford ka, ford mondeo, ford focus, ford kuga, ford c max, ford fusion, и на останатите модели кои Вие ги нудите!

22 мај 13:32
Линк
, ,

Ford Ranger Limited Edition 2.0 Bi-Turbo 4x4

36 000 ЕУР

Година: 2021
Километража: 10 000 - 14 999
17 мај 13:35
Линк
, ,

Ford Focus 1.6TDCi 116ks

7 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 15:16
Линк
, ,

SE PRODAVA FORD FOCUS ( FOKUS ) 1.4 BENIZIN - FULL OPREMA

2 800 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 19:26 , ,

FORD KUGA 2.0 TDCI 4X4 TITANIUM NAVI SUV PERFEKTEN

9 300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 12:52 , ,

Ford Focus

Година: 2002
Километража: 120 000 - 129 999
Денес 08:44 Претпријатие ,

Ford Fiesta 1.4tdci 2010 titanium maks oprema

4 450 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 22:12 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.2 tng klima Jimauto group

4 550 ЕУР

Година: 2010
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 20:22 ,

Se prodava

Година: 2008
Километража: 110 000 - 119 999
Вчера 19:04 ,

Ford Kuga 2.0TDCi Titanium 4x4

8 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 18:39 ,

Ford Kuga Titanium 2010 4x4

10 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 16:37 Претпријатие ,

Ford Fiesta 1.4 TDCI 50kw 2009 Avtocentar

4 600 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 15:34
Линк
, ,

Ford Focus 1.4 benzin full oprema

2 800 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 15:16
Линк
, ,

SE PRODAVA FORD FOCUS ( FOKUS ) 1.4 BENIZIN - FULL OPREMA

2 800 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 14:52 , ,

Ford Focus dizel 66kw 2001 klima registriran

1 700 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 12:33 , ,

Ford Fiesta Titanium 2010 1.4 benzin plin

4 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 02:02 , ,

Ford Smax 2010 automatik 2.0

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
22 мај 22:37 ,

Ford Fiesta 1.4 benzin prv sopstvenik

3 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
22 мај 21:54 , ,

Ford C Max

6 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
22 мај 21:54 ,

se prodava

1 000 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
22 мај 14:25
Линк
, ,

Ford B-max 2013 Diesel Motor Eco 1.5

67 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 120 000 - 129 999
22 мај 13:32
Линк
, ,

Ford Ranger Limited Edition 2.0 Bi-Turbo 4x4

36 000 ЕУР

Година: 2021
Километража: 10 000 - 14 999
22 мај 12:27 , ,

Ford Fiesta plin i benzin 2005

2 300 ЕУР

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
21 мај 19:50 , ,

Ford fusion 1.6 benzin.god.2003 full

1 850 ЕУР

Година: 2003
Километража: 160 000 - 169 999
21 мај 19:38 , ,

Ford Fiesta 1.6 tdci eco-netic trend besprekorna sostojba

5 250 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
21 мај 19:37 , ,

Ford Focus 1.6cdti 66kw 2008 perfekten

3 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 160 000 - 169 999
21 мај 14:56 , ,

ФОРД ФИЕСТА 1.3

1 000 ЕУР

Година: 1997
Километража: 100 000 - 109 999
21 мај 09:35 , ,

Ford Fiesta 1.4tdci

3 150 ЕУР

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
21 мај 09:27 Претпријатие ,

Ford Mustang EcoBoost premium 2018

38 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 50 000 - 54 999
20 мај 17:23 , ,

FORD FIESTA 1.4 TDCi FULL OPREMA

2 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
20 мај 17:22 ,

Ford Focus 1.6hdi 110ks

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
20 мај 17:13 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.5cdti 2014 Autobern

6 150 ЕУР

Година: 2014
Километража: 180 000 - 189 999
20 мај 17:11 Претпријатие , ,

Ford Ka titanium 1.2i 2011 Autobern

3 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
19 мај 18:10 , ,

Ford Fiesta 1.4 TDCI 2007

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
19 мај 09:39 Претпријатие ,

Ford Kuga 2.0 TDCI 4X4 2010 avtomatik

10 750 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
19 мај 08:30 Претпријатие , ,

Ford Mondeo 2.0 TDCI 150ks automatic 2016

15 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
19 мај 06:32 , ,

Ford fiesta 1.5 2014

6 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 100 000 - 109 999
18 мај 19:55 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.6 tdci 2010

4 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
18 мај 19:55 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.4 tdci 2008

2 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
17 мај 19:30 ,

Ford Fiesta 2011 ekstra sostojba

6 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 110 000 - 119 999

Причини поради кои треба да го одберете Пазар3 за продажба на вашите ford возила


Фантастична побарувачка - на нашиот сајт постојат огромен број на потенцијални купувачи кои што разгледуваат огласи со цел да стапат во контакт со токму Вас - продавачите на ford автомобили!


Со вашиот оглас, Вие навремено и брзо ќе можете да го продадете вашиот ford, без разлика за каков модел станува збор - ford ka, ford fiesta, ford mondeo, ford kuga, ford fokus, ford fusion, ford c max, а ова ќе можете да го почувствувате и на ваша кожа откако ќе објавите оглас!


Респектабилен бренд - за ваша информација, Пазар3 е најголемото купопродажно но и огласувачко место во државата, што значи дека тука ќе можете да го пронајдете тоа што Ви е потребно но и да продадете што и да посакате, почнувајќи од ford автомобили, па се до живеалишта, инвентар за вашиот дом и семејство, спортска опрема, електроника, па се до објавување на огласи за работа.


Неверојатна посетеност - продажбата на вашиот ford ќе биде неверојатно лесна на нашиот сајт, поради фактот што вашите огласи ќе можат да допрат до над 70 000 дневни посетители, од кои голем дел се и потенцијални купувачи на вашиот форд фокус, форд мондео, форд куга, форд фусион, форд ка, форд фиеста и сл.


Затоа, впуштете се во акција и објавете оглас кој што ќе Ви овозможи да го продадете вашиот ford во најкус врeменски период!


Зошто побарувачката за ford автомобили е толку голема во Македонија а и на нашиот сајт?


Eкономична потрошувачка - генерално, возилата на ford според американските стандарди важат за навистина економични возила, сепак, тука голема улога игра избраниот модел но и начинот на кој што сопствениците ги возат своите возила.


Во принцип, тоа е идеално за секој оној кој што сака да одбере автомобил со кој што ќе може да помине повеќе километри без притоа, трошоците за гориво во голема мера да влијаат врз личниот буџет, како што тоа впрочем се случува со одредени модели на пазарот.


Издржливост - ford возилата се познати по нивната издржливост, односно по тоа што нема да почувствувате некои големи промени иако сте поминале десетици илјади километри.


Според некои студии, првите проблеми се јавуваат после 160934 поминати километри, а тоа е доволно долго за да заштедите за поголем ремонт, па оттаму, не е ни чудно зошто ford има толкав број на следбеници.


Фантастични модели - автомобилските линии на ford се одлични, па така, секој возач би можел да го одбере моделот според својот вкус - ford fiesta, ford ka, ford mondeo, ford kuga, ford fokus, ford fusion и тн, без разлика дали станува збор за нови автомобили или пак за половни автомобили.


За крај, Ве охрабруваме да започнете со пребарување огласи, или пак да објавите оглас во кои ги нудите вашите ford автомобили за продажба уште веднаш, ставајќи голем акцент на правилата за огласување и на уредувањето на огласите.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации