Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

avto plac - продажба на автомобили од страна на најпознатите авто плацови во земјата

Opel , 25
Fiat , 17
Citroën , 15
Peugeot , 15
Ford , 12
Seat , 12
Audi , 11
BMW , 10
Renault , 8
Hyundai , 6
Nissan , 6
Škoda , 4
Toyota , 4
Mazda , 3
Smart , 3
Suzuki , 3
Chevrolet , 2
Kia , 2
Lancia , 2
MINI , 2

Пребарувајте нови и половни автомобили за продажба на некој од најпознатите avtoplacevi во земјава. На Пазар3.мк можете да најдете голем број на огласи за продажба на автомобили, објавени од страна на некој авто плац. Различни марки и модели на автомобили, автомобили за почетници, луксузни коли, автомобили за долги патувања, автомобили за пренос на роба, и многу други се продаваат во avto plac milano, avto plac zlateski, avto plac tikan и други avto placevi makedonija.

Вчера 14:48 Претпријатие Автомобили , Тетово

PEUGEOT 508 1.6 E-HDI 84kw AVTOMATIK 2013god. "AVTOCENTAR"

9 300 ЕУР Price Reduced

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 14:47 Претпријатие Автомобили , Тетово

AUDI A5 3.0 TDI 176kw 4x4 Quattro 6-Brzini 08g. "AVTOCENTAR"

9 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 14:44 Претпријатие Автомобили , Тетово

AUDI A3 1.9 TDI 77kw 2010god. "AVTOCENTAR"

8 200 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:50 Претпријатие Автомобили , Тетово

AUDI Q5 3.0 TDI 176kw quattro 4x4 AVTOMATIK "AVTOCENTAR"

16 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 12:46 Претпријатие Автомобили , Тетово

MERCEDES ML 270CDI 120kw AVTOMATIK 4x4 2000god. "AVTOCENTAR"

4 600 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:45 Претпријатие Автомобили , Тетово

Mercedes ML 230 Racen M. 4x4 benzin plin 2000 Avtocentar

4 200 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 08:54 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Nissan Juke 1.5dci 2011

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 08:53 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Renault Scenic X-Mod 1.5dci navi 2013

Година: 2013
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 08:51 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Fiat Bravo 1.4 t-jet full oprema

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
01 дек. 16:21 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 6 2.0 TDI 81kw 2009god. "AVTOCENTAR"

8 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
01 дек. 15:34 Претпријатие Автомобили , Тетово

ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 110kw 2007god. "AVTOCENTAR"

3 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
01 дек. 15:29 Претпријатие Автомобили , Тетово

MERCEDES A190 92kw Benzin AVTOMATIK 2002god. "AVTOCENTAR"

2 600 ЕУР

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
30 ноем. 18:04 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

VW Golf 6 PLUS 1.6tdi TEAM-MOBIL STEF

7 200 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
30 ноем. 18:03 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Seat Leon 1.9 tdi facelift Mobil Stef

6 399 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
30 ноем. 18:01 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Chevrolet Aveo 1.3 cdti-2012g-MOBIL STEF

4 900 ЕУР

Година: 2012
Километража: 140 000 - 149 999
30 ноем. 17:58 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Chevrolet Captiva 2.0 cdti 4X4 Mobil Stef

6 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
30 ноем. 17:57 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Hyundai I20 1.4 crdi-MOBIL STEF

4 399 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
30 ноем. 10:04 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI full unikat novo 2010gAvto Niki

3 990 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
29 ноем. 21:57 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

NISSAN JUKE 1.5dci 2011god

1 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
29 ноем. 11:30 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Opel Corsa 1.3cdti 6 brzini cosmo 2012 Avto Niki

4 590 ЕУР Price Reduced

Година: 2012
Километража: 140 000 - 149 999
28 ноем. 13:40 Претпријатие Автомобили , Тетово

AVTO PLAC "AVTOCENTAR" TETOVO

Година: 2007
Километража: 95 000 - 99 999
28 ноем. 13:39 Претпријатие Автомобили , Тетово

SUZUKI JIMNY 1.5 BENZIN 4x4 45.000km. 2019god. "AVTOCENTAR"

21 000 ЕУР

Година: 2019
Километража: 40 000 - 44 999
28 ноем. 13:36 Претпријатие Автомобили , Тетово

BMW X3 2.0d 110kw 6-Brzini 4x4 2006god. "AVTOCENTAR"

7 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 13:33 Претпријатие Автомобили , Тетово

LANCIA THEMA 3.0 CRD 176kw AVTOMATIK 2014god. "AVTOCENTAR"

21 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
28 ноем. 13:31 Претпријатие Автомобили , Тетово

MERCEDES C200 CDI 100kw AVTOMATIK 2012god. "AVTOCENTAR"

12 300 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
28 ноем. 13:30 Претпријатие Автомобили , Тетово

MERCEDES C220 CDI 125kw 6-Brzini 2012god. "AVTOCENTAR"

11 300 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 13:28 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 81kw 2017god. "AVTOCENTAR"

14 200 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
28 ноем. 13:22 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 77kw DSG AVTOMATIK 2014g. "AVTOCENTAR"

12 700 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 13:07 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 81kw 2017god. "AVTOCENTAR"

12 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
28 ноем. 13:06 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW TOURAN 1.6 TDI 77kw AVTOMATIK 7-Sedista 12g. "AVTOCENTAR"

10 800 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 13:05 Претпријатие Автомобили , Тетово

SEAT LEON 1.6 TDI 81kw 2017god. "AVTOCENTAR"

12 200 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
28 ноем. 13:03 Претпријатие Автомобили , Тетово

SKODA OCTAVIA 1.6 TDI 81kw 2016god. "AVTOCENTAR"

11 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
28 ноем. 12:58 Претпријатие Автомобили , Тетово

AUDI A4 2.0 TDI 105kw 6-Brzini 2009god. "AVTOCENTAR"

9 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 12:57 Претпријатие Автомобили , Тетово

AUDI A4 2.0 TDI 100kw AVTOMATIK 2009god. "AVTOCENTAR"

8 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 12:54 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 6 2.0 TDI 81kw REG. 2010god. "AVTOCENTAR"

8 100 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
28 ноем. 12:53 Претпријатие Автомобили , Тетово

BMW 320d 135kw AVTOMATIK 2011god. "AVTOCENTAR"

11 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 12:52 Претпријатие Автомобили , Тетово

BMW 320d 130kw AVTOMATIK 2010god. "AVTOCENTAR"

9 200 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 12:51 Претпријатие Автомобили , Тетово

BMW 118D 2.0D 100kw 6-Brzini 2010god. "AVTOCENTAR"

6 400 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 12:50 Претпријатие Автомобили , Тетово

BMW E90 32Od 120kw AVTOMATIK Reg. 2007god. "AVTOCENTAR"

6 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 12:49 Претпријатие Автомобили , Тетово

AUDI A6 2.0 TDI 103kw 6-Brzini REG. 2008god. "AVTOCENTAR"

6 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 12:47 Претпријатие Автомобили , Тетово

OPEL ASTRA J 1.7 CDTI 81kw 6-Brzini 2012god. "AVTOCENTAR"

6 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 180 000 - 189 999
28 ноем. 12:46 Претпријатие Автомобили , Тетово

OPEL CORSA 1.3 CDTI 55kw 2012god. "AVTOCENTAR"

5 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 12:45 Претпријатие Автомобили , Тетово

SEAT IBIZA 1.2 TDI 55kw 2012god. "AVTOCENTAR"

5 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 12:44 Претпријатие Автомобили , Тетово

SUZUKI SX4 1.6 HDI 66kw 2008god. "AVTOCENTAR"

5 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 12:43 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW EOS 2.0 FSI 110kw KABRIO 2007god. "AVTOCENTAR"

5 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
28 ноем. 12:42 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 5 Plus 1.9 TDI 66kw Reg. 2008god. "AVTOCENTAR"

5 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 12:40 Претпријатие Автомобили , Тетово

MERCEDES E320 CDI 150kw AVTOMATIK 2005god. "AVTOCENTAR"

5 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 12:37 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW GOLF 4 1.6 74kw 97god. "AVTOCENTAR"

3 700 ЕУР

Година: 1997
Километража: 200 000 - 249 999
28 ноем. 12:36 Претпријатие Автомобили , Тетово

TOYOTA AYGO 1.0 50kw 2007god. "AVTOCENTAR"

3 400 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
28 ноем. 12:34 Претпријатие Автомобили , Тетово

VW CADDY 2.0 SDI 51kw Reg. 2007god. "AVTOCENTAR"

4 700 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999

Продажба на автомобили од страна на правни лица или авто плацови


Потребата за нов автомобил е се почеста во денешно време, бидејќи моментално станува речиси невозможно да се живее без автомобил, без разлика дали станува збор за лична или бизнис потреба. Исто така, во денешно време граѓаните најчесто се одлучуваат за половни автомобили, бидејќи купувањето на нови автомобили директно од авто салон претставува луксуз.


Сите потенцијални купувачи на автомобили барем еднаш побарале автомобил што одговара на нивните потреби преку Пазар3.мк. Тука се продаваат голем број на автомобили од страна на физички лица но исто така и од страна на avto placevi mk и авто салони. Во текстот во прилог ќе наведеме неколку auto placevi, кои можете да ги посетите, доколку сте во процес на купување автомобил. Таму можете да дознаете детални информации за автомобилот, да се распрашате за сервисната историја на автомобилот, детално да го погледнете, па дури и да го возите моделот кој ќе Ви се допадне.


Авто плац avto banda


Во avto plac avtobanda се врши продажба на секаков вид автомобили. Овој авто плац лоциран во населба Пинтија, Скопје, продава автомобили од брендовите Volkswagen, Opel, Peugeot, Hyundai, Audi, BMW, Seat, Toyota, Nissan, Dacia и многу други.


Авто плац avto welt


Аvto welt mk врши увоз и продажба на комерцијални, патнички и товарни половни возила. Компанијата е основана во 2010 година и од тогаш па наваму нуди проверени возила со врвен квалитет, гаранција, сигурност и транспарентност кон клиентите. Ова е еден од најдобрите и provereni auto placevi кој има одличен избор на автомобили, а за своите клиенти нуди и можност за купување на лизинг.


Avto plac avto niko


Овој авто плац лоциран во Штип, врши продажба на товарни возила и автомобили од повеќе брендови како што се Mercedes, Volkswagen, Seat, Audi, Ford и многу други. За своите клиенти autoniko нуди можност за купување на своите товарни возила или автомобили преку сопствен лизинг без камата.


Автоплац auto stiel


Доколку сте во потрага по луксузни автомобил, тогаш во овој avto plac со сигурност ќе најдете автомобил кој Ви се допаѓа. Овој auto plac mk лоциран во Тетово продава разни марки и модели на автомобили од повисоката класа какви што се: Bmw M4, Audi Q8, Maserati Levante Q4, Porshce Carrera, Mercedes G63 AMG Brabus, Bentley Continental и многу други.


На Пазар3 се огласуваат и голем број на други авто плацови како на пример mt auto, avto milano, avto market, przo, teren auto plus, vip auto spa, olimobil, avto plac auto lux, avto plac buf, avto casanova и многу други авто плацови лоцирани насекаде низ земјата.


Купување на автомобил од avto plac mk


При носење на одлуката да се купи нов автомобил, многумина најпрвин ја разгледуваат понудата на половни автомобили увезени од странство или купени во Македонија, која ја нудат големиот број на авто плацови во земјата.


Во многу случаи, ова претставува одличен начин да добиете квалитетен автомобил по пониска цена. Но, како и со секој вид на купување, има неколку работи за кои треба да внимавате.


Прво, важно е да знаете што барате. Претходно истражување на различните модели и марки на автомобили, како и на цените на пазарот, ќе ви помогне да одлучите кој автомобил е најдобар за вас. Исто така, треба да знаете кои карактеристики и опции ви се потребни и сакате да ги содржи автомобилот.


При разгледување на автомобили на авто плацовите потребно е да прашате за историјата на автомобилот. Важно е да се знае колку сопственици имал автомобилот, дали бил дел од некој вид на незгоди, кои резервни делови биле заменети, како и да видите документи за регистрација и сервисна историја.


Друга работа на која треба да внимавате е да ја проверите состојбата на автомобилот преку тест возење на автомобилот. На таков начин можете да извршите проверка на состојбата на моторот, трансмисијата, гумите и останатите делови на автомобилот. Ако не сте сигурни на што да внимавате при тестирањето на возилото, можеби е најдобро да го однесете автомобилот на механичар за детална проверка.


Кога го купувате автомобилот, треба да проверите дали сите документи за автомобилот се во ред. Ова вклучува документи за регистрација, сервисна историја, документи за сопственост и било кои други документи поврзани со автомобилот. Во дополнение, треба да се уверите дека продавачот има валидна дозвола за продажба на автомобилот.


Дополнително, потребно е посебно да се внимава на вредноста односно цената на автомобилот. Вообичаено, цената на половен автомобил се определува според марката, моделот, годината на производство, бројот на изминати километри и нивото на опрема на автомобилот.


Како заклучок, купувањето на употребуван автомобил од auto plac zamena vozila може да биде добра опција за оние кои бараат квалитетен автомобил по пониска цена. Но, треба да внимавате и да го проверите автомобилот пред да го купите.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации