Македонски | Shqip | English |

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Adly , 6
Aeon , 5
Aixam , 4
Aprilia , 219
Baotian , 50
Barossa , 1
Bashan , 1
Benelli , 14
Beta , 3
BMW , 62
BRP , 1
Cagiva , 6
Can Am , 5
CFMOTO , 21
CPI , 4
Daelim , 11
Derbi , 17
Ducati , 52
Gasgas , 1
Generic , 18
Gilera , 63
Gorilla , 1
Honda , 395
Husaberg , 3
Husqvarna , 8
Hyosung , 16
Italjet , 1
Jawa , 8
Jinling , 6
Kawasaki , 222
Keeway , 57
KTM , 54
Kymco , 97
Lifan , 87
LML , 5
Malaguti , 14
Moto Guzzi , 11
Motowell , 1
MV Agusta , 10
Mz , 10
NSU , 2
Peugeot , 16
PGO , 1
Piaggio , 185
Polaris , 3
Quadro , 1
Sachs , 1
Shineray , 1
Skyteam , 8
Suzuki , 320
SYM , 37
TGB , 1
Triumph , 7
Vespa , 54
Yamaha , 431

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.


Денес 16:41 , ,

Suzuki

2 000 ЕУР

Година: 2007
Денес 15:32 ,

Gillera Runner 200

1 250 ЕУР

Година: 2005
Денес 11:00 ,

Se prodava

2 400 ЕУР

Година: 1991
Денес 08:26 , ,

Motor 50cc 2T

1 000 ЕУР

Година: 2018
Вчера 22:30 ,

Honda Shadow 600

4 000 ЕУР

Година: 1995
Вчера 21:24 ,

Bmw S1000RR

12 500 ЕУР

Година: 2016
Вчера 18:50 , ,

BMW hp4 -14

10 800 ЕУР

Година: 2013
Вчера 18:30 ,

Harley Davidson Rocker C

18 000 ЕУР

Година: 2009
Вчера 14:38 ,

Honda CBR600RR

3 500 ЕУР

Година: 2004
25 фев. 22:36 ,

FOSTI SKUTER 150cc

400 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
25 фев. 19:38 , ,

BMW Hp4 -14

10 800 ЕУР

Година: 2013
25 фев. 12:57 ,

Motor Lifan

2 700 ЕУР

Година: 2009
25 фев. 11:56 , ,

Piaggio Beverli 300 tourer -10

2 500 ЕУР

Година: 2010
25 фев. 00:43 , ,

Vespa Piaggio Lx125

1 650 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
24 фев. 19:33 , ,

Atv 125

950 ЕУР

Година: 2019

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика

Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.

Honda мотори

Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.

Yamaha мотори Скопје

Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.

Kawasaki мотор

На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.

Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика

Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.

Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?

Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.

Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.

Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.

Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.
Кон почеток