Македонски | Shqip | English |

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Adly , 6
Aeon , 5
Aixam , 4
Aprilia , 216
Baotian , 43
Barossa , 1
Bashan , 1
Benelli , 14
Beta , 4
BMW , 67
BRP , 1
Cagiva , 6
Can Am , 7
CFMOTO , 21
CPI , 4
Daelim , 11
Derbi , 17
Ducati , 55
Gasgas , 1
Generic , 18
Gilera , 61
Gorilla , 1
Honda , 363
Husaberg , 3
Husqvarna , 8
Hyosung , 16
Italjet , 2
Jawa , 7
Jinling , 8
Kawasaki , 217
Keeway , 60
KTM , 55
Kymco , 108
Lifan , 87
LML , 5
Malaguti , 14
Moto Guzzi , 13
Motowell , 1
MV Agusta , 10
Mz , 6
NSU , 1
Peugeot , 16
PGO , 1
Piaggio , 191
Polaris , 2
Quadro , 1
Sachs , 1
Shineray , 1
Skyteam , 8
Suzuki , 302
SYM , 33
TGB , 2
Triumph , 7
Vespa , 54
Yamaha , 396

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.

20 фев. 20:23
Link:
, ,

Odlicna ponuda

6 500 ЕУР

Година: 2020

Денес 01:10 ,

Tmax 530 2014

8 000 ЕУР

Година: 2014
Вчера 22:36 ,

FOSTI SKUTER 150cc

400 ЕУР Price Reduced

Година: 2006
Вчера 21:44 , ,

Atv

2 200 ЕУР

Година: 2020
Вчера 19:38 , ,

BMW Hp4 -14

10 800 ЕУР

Година: 2013
Вчера 14:38 , ,

KTM SX-F 450cc

3 600 ЕУР

Година: 2010
Вчера 12:57 ,

Motor Lifan

2 700 ЕУР

Година: 2009
Вчера 11:56 , ,

Piaggio Beverli 300 tourer -10

2 500 ЕУР

Година: 2010
Вчера 06:31 ,

Harley Davidson Forty Eight 48

19 300 ЕУР

Година: 2013
Вчера 01:26 ,

Motorcikl so full servis Apen 6

300 ЕУР

Година: 1998
Вчера 00:43 , ,

Vespa Piaggio Lx125

1 650 ЕУР Price Reduced

Година: 2007
24 фев. 20:49 , ,

Ducati V4S -19

23 500 ЕУР

Година: 2019
24 фев. 19:33 , ,

Atv 125

950 ЕУР

Година: 2019
24 фев. 17:41 , ,

BMW S1000rr/Hp4 2014

10 800 ЕУР

Година: 2014
24 фев. 16:40 , ,

Suzuki

2 000 ЕУР

Година: 2007
24 фев. 15:32 ,

Gillera Runner 200

1 250 ЕУР

Година: 2005
24 фев. 14:52 ,

KTM 250cc -10 So Dokumenti

3 000 ЕУР

Година: 2010
24 фев. 08:26 , ,

Motor 50cc 2T

1 000 ЕУР

Година: 2018
23 фев. 22:30 ,

Honda Shadow 600

4 000 ЕУР

Година: 1995
23 фев. 21:58 ,

Suzuki GSX-R

Година: 2001
23 фев. 21:24 ,

Bmw S1000RR

12 500 ЕУР

Година: 2016
23 фев. 18:50 , ,

BMW hp4 -14

10 800 ЕУР

Година: 2013
23 фев. 18:30 ,

Harley Davidson Rocker C

18 000 ЕУР

Година: 2009
23 фев. 15:54
Link:
, ,

Aprilia Scarabeo 200cc

1 399 ЕУР

Година: 2003
23 фев. 15:07 ,

Kymco CK1

Година: 2007

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика

Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.

Honda мотори

Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.

Yamaha мотори Скопје

Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.

Kawasaki мотор

На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.

Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика

Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.

Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?

Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.

Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.

Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.

Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.
Кон почеток