Македонски | Shqip | English |

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Adly , 5
Aeon , 4
Aixam , 4
Aprilia , 185
Baotian , 42
Barossa , 1
Bashan , 1
Benelli , 14
Beta , 4
BMW , 64
BRP , 1
Cagiva , 2
Can Am , 7
CFMOTO , 21
CPI , 4
Daelim , 10
Derbi , 17
DKW , 1
Ducati , 56
Generic , 17
Gilera , 50
Gorilla , 1
Honda , 259
Husaberg , 1
Husqvarna , 5
Hyosung , 16
Italjet , 2
Jawa , 6
Jinling , 7
Kawasaki , 181
Keeway , 59
KTM , 52
Kymco , 108
Lifan , 87
LML , 4
Malaguti , 10
Moto Guzzi , 13
Motowell , 1
MV Agusta , 10
Mz , 3
NSU , 1
Peugeot , 14
PGO , 1
Piaggio , 180
Polaris , 2
Quadro , 1
Sachs , 1
Shineray , 1
Skyteam , 8
Suzuki , 231
SYM , 33
TGB , 2
Triumph , 7
Vespa , 51
Yamaha , 313

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.

20 фев. 20:23
Линк
, ,

Odlicna ponuda

6 500 ЕУР

Година: 2020

Вчера 20:50 ,

Aprilia sr125

200 ЕУР

Година: 2003
Вчера 19:33 , ,

Atv 125

950 ЕУР

Година: 2019
Вчера 17:41 , ,

BMW S1000rr/Hp4 2014

10 800 ЕУР

Година: 2014
Вчера 16:41 , ,

Suzuki

2 000 ЕУР

Година: 2007
Вчера 15:32 ,

Gillera Runner 200

1 250 ЕУР

Година: 2005
Вчера 10:43 , ,

Ducati Scrambler Full throttle -16

6 500 ЕУР

Година: 2016
Вчера 09:57 ,

YAMAHA X MAX250i -09

2 200 ЕУР

Година: 2009
Вчера 09:42 ,

HONDA CBR 600

5 700 ЕУР

Година: 2013
Вчера 09:21 , ,

Piaggio Beverly -17

4 090 ЕУР

Година: 2017
Вчера 08:26 , ,

Motor 50cc 2T

1 000 ЕУР

Година: 2018
01 мар. 21:24 ,

Bmw S1000RR

12 500 ЕУР

Година: 2016
01 мар. 18:50 , ,

BMW hp4 -14

10 800 ЕУР

Година: 2013
01 мар. 18:30 ,

Harley Davidson Rocker C

18 000 ЕУР

Година: 2009
01 мар. 14:38 ,

Honda CBR600RR

3 500 ЕУР

Година: 2004
28 фев. 22:36 ,

FOSTI SKUTER 150cc

400 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
28 фев. 19:38 , ,

BMW Hp4 -14

10 800 ЕУР

Година: 2013

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика

Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.

Honda мотори

Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.

Yamaha мотори Скопје

Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.

Kawasaki мотор

На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.

Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика

Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.

Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?

Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.

Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.

Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.

Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации