Македонски | Shqip | English |

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Aixam , 2
Aprilia , 3
Benelli , 1
Beta , 1
BMW , 4
Can Am , 2
CFMOTO , 1
Ducati , 2
Honda , 12
Husqvarna , 1
Italjet , 1
Kawasaki , 4
Kymco , 4
Mz , 2
Piaggio , 6
Shineray , 1
Suzuki , 3
SYM , 2
TGB , 1
Triumph , 1
Vespa , 2
Yamaha , 1

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.

20 фев. 20:23
Линк
, ,

Odlicna ponuda

6 500 ЕУР

Година: 2020

Вчера 20:14 ,

Hamachi Eivisso 125

1 150 ЕУР

Година: 2020
02 мар. 19:33 , ,

Atv 125

950 ЕУР

Година: 2019
22 фев. 16:19 , ,

Honda NC750X 2019

7 000 ЕУР

Година: 2019
20 фев. 20:23 , ,

Odlicna ponuda

6 500 ЕУР

Година: 2020
12 фев. 10:12 , ,

Honda Rebel 500 abs

6 500 ЕУР

Година: 2020
06 фев. 01:08 ,

Hamachi 300cc

1 900 ЕУР

Година: 2020
16 јан. 21:09 ,

Skuter za sneg

24 500 МКД

Година: 2020
08 јан. 12:48 ,

Honda X ADV 750

14 000 ЕУР

Година: 2019
30 окт. 16:13 , ,

CB 125 R - 2020

4 500 ЕУР

Година: 2020
04 окт. 16:17 , ,

itno

1 250 ЕУР

Година: 2020

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика

Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.

Honda мотори

Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.

Yamaha мотори Скопје

Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.

Kawasaki мотор

На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.

Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика

Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.

Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?

Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.

Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.

Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.

Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации