Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

27 апр. 17:46 Скутер , Гостивар , Врапчиште

Jonway

700 ЕУР

Година: 2007
27 апр. 15:38 Скутер , Скопjе , Чаир

Се продава Aprilia Scarabeo во одлична состојба

Година: 2012
27 апр. 15:18 Скутер , Радовиш

SUZUKI Access-125

Година: 2007
26 апр. 05:16 Скутер , Струмица

Moze zamena za atv motor

650 ЕУР

Година: 2014
17 апр. 02:56 Скутер , Скопjе , Бутел

Beverly300

2 500 ЕУР

Година: 2012
17 апр. 02:20 Скутер , Кавадарци

Motor

Година: 2006
14 апр. 11:30 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Motor Truva

400 ЕУР

Година: 2008
12 апр. 09:30 Скутер , Скопjе , Чаир

Aprilia Scarabeo vo odlicna sostojba

Година: 2012
07 апр. 03:45 Скутер , Демир Хисар

Skuter 150cc so dokumenti

14 000 МКД

Година: 2008
30 мар. 04:10 Скутер , Велес

Skuter 150cc

450 ЕУР

Година: 2008
27 мар. 16:06 Скутер , Велес

Piaggo Hexagon moze i Zamena

Година: 1998
26 мар. 00:36 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Vespa Piaggio

Година: 2009
25 мар. 17:07 Скутер , Скопjе , Центар

Piaggio Bewerly 350

4 800 ЕУР

Година: 2019
20 мар. 04:02 Скутер , Тетово

Skuter

Година: 2012
18 мар. 09:19 Скутер , Скопjе , Аеродром

Motor Lifan -06

Година: 2006
10 мар. 13:32 Скутер , Велес

Gilera GP800 -09 KAKO NOV

Година: 2009
26 фев. 18:48 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Vespa Lezer 150

Година: Постари од 80-тите
19 фев. 11:42 Скутер , Струмица

Kymco Xciting 250cc

850 ЕУР

Година: 2007
17 фев. 08:45 Скутер , Скопjе , Центар

Honda Forza 300

Година: 2019
29 јан. 23:22 Скутер , Радовиш

Kineski skuter 125cc vo kako nov

400 ЕУР

Година: 2007
28 јан. 21:00 Скутер , Велес

Gilera Runer SR 50c

Година: 2012
11 јан. 10:23 Скутер , Крива Паланка

Yamaha X-MAX Yp250R

1 700 ЕУР

Година: 2011
03 јан. 23:46 Скутер , Радовиш

Yamaha X-MAX 400

1 000 ЕУР

Година: 2016
30 дек. 18:56 Скутер , Куманово

Peugeot Speedfight

Година: 1998
18 дек. 07:46 Скутер , Скопjе , Чаир

Motor Skygo moze zamena

500 ЕУР

Година: 2015
17 дек. 19:34 Скутер , Скопjе , Чаир

Motor Skygo moze zamena

500 ЕУР

Година: 2015
16 дек. 17:15 Скутер , Кавадарци , Демир Капија

Skuter 50cc

17 000 МКД

Година: 2007
05 дек. 12:22 Скутер , Неготино

BENELLI X NOVE 50CC NOVO

800 ЕУР

Година: 2015
29 ноем. 20:05 Скутер , Штип

Piaggio X9 evo 500cc

Година: 2007
28 ноем. 23:15 Скутер , Штип

Piaggio x9 500cc Evo

Година: 2007
26 ноем. 20:22 Скутер , Штип

Piaggio X9 evo 500cc

Година: 2007
10 ноем. 12:08 Скутер , Скопjе , Аеродром

Piaggio Beverly 400ei

2 200 ЕУР

Година: 2008
05 ноем. 15:10 Скутер , Куманово

Elektricni skuter za invalidi

Година: 2014
30 окт. 01:29 Скутер , Неготино

BENELLI X NOVE 50CC NOVO

850 ЕУР

Година: 2015
27 окт. 01:58 Скутер , Тетово , Боговиње

Skuter 150cc

Година: 2007
26 окт. 19:50 Скутер , Неготино

Benelli x Nove 50cc

850 ЕУР

Година: 2015
22 окт. 04:07 Скутер , Неготино

Benelli x nove 50cc

850 ЕУР

Година: 2015
10 окт. 11:35 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Kymco Xciting 400i

4 800 ЕУР

Година: 2018
08 окт. 17:49 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Skuter

Година: 2014
06 окт. 23:01 Скутер , Куманово

Kymco Grand Dink 125 -08

799 ЕУР

Година: 2008
06 окт. 20:57 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

Derbi GPR -1- 250cc

1 600 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
06 окт. 20:01 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

GP1 250cc

1 650 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
05 окт. 15:02 Скутер , Скопjе , Карпош

Vespa marka Znen

Година: 2006
30 септ. 17:03 Скутер , Скопjе , Карпош

Skuter

3 400 ЕУР

Година: 2017
27 септ. 18:05 Скутер , Штип

Malaguti 160 centro

Година: 2009
23 септ. 20:38 Скутер , Скопjе , Центар

Skuter PIAGGIO BEVERLY 500 KUBIKA

1 300 ЕУР

Година: 2006
19 септ. 16:07 Скутер , Скопjе , Скопје

Аprilia SR

Година: 2013
18 септ. 18:28 Скутер , Тетово

Motor 50cc

250 ЕУР

Година: 2008
17 септ. 16:48 Скутер , Скопjе , Шуто Оризари

Vespa 125 cc

Година: 2010
13 септ. 19:53 Скутер , Скопjе , Карпош

SYM JOYMAX 125 cc

1 100 ЕУР

Година: 2009

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации