Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

16 мај 12:29 Скутер , Скопjе , Скопје

Aprilia 125

900 ЕУР

Година: 2001
14 мај 08:18 Скутер , Прилеп

YIYING yy125t 5 -06

330 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
13 мај 16:06 Скутер , Кавадарци

Ranger 150cc ili zamena za pomal skuter

600 ЕУР

Година: 2008
13 мај 13:50 Скутер , Битола

APRILIA RS4 2012 godina

2 500 ЕУР

Година: 2012
12 мај 09:43 Скутер , Охрид

Dobro socuvan Znen skuter

Година: 2009
05 мај 19:02 Скутер , Битола

Vespa 125cc -09

450 ЕУР

Година: 2009
05 мај 11:04 Скутер , Виница

Gilera Runner SP 125

850 ЕУР

Година: 2002
26 апр. 07:54 Скутер , Куманово

Skuter Malaguti -07 EXTRA CENA

1 290 ЕУР

Година: 2007
25 апр. 12:56 Скутер , Велес

APRILIA SPORTCITY 200 -06

1 650 ЕУР

Година: 2006
24 апр. 22:15 Претпријатие Скутер , Прилеп

MALAGUTI MADISON 250 I E

Година: 2007
24 апр. 17:52 Скутер , Куманово

Kymco Grandink 250 ccm

2 300 ЕУР

Година: 2009
24 апр. 16:05 Скутер , Ресен

Skuter Yuing

Година: 2008
22 апр. 22:07 Скутер , Тетово

Skuter Yiying so 8000km

400 ЕУР

Година: 2008
22 апр. 17:15 Скутер , Кичево

Skuter Tumopar 150cc

315 ЕУР

Година: 2008
21 апр. 21:30 Скутер , Македонски Брод

Skuter Hamachi 150cc -10

Година: 2010
20 апр. 01:03 Скутер , Куманово

Lingben 125 cc

600 ЕУР

Година: 2014
18 апр. 21:31 Скутер , Виница

Gilera 125

600 ЕУР

Година: 1998
18 апр. 20:47 Скутер , Струмица

Skuter Yiying 150cc

359 ЕУР

Година: 2005
16 апр. 16:52 Скутер , Демир Хисар

Hamachi 150cc kako nov

500 ЕУР

Година: 2012
11 апр. 07:53 Скутер , Охрид

Arora 150 cc -10

250 ЕУР

Година: 2010
05 апр. 22:29 Скутер , Скопjе , Петровец

SKUTER TRUVA 150CC

450 ЕУР

Година: 2008
03 апр. 19:46 Скутер , Битола

Keeway ARN 150cc -07

450 ЕУР

Година: 2007
03 апр. 18:43 Скутер , Скопjе , Скопје

Aprilia Scarabeo 200 ie

2 100 ЕУР

Година: 2011
02 апр. 19:24 Скутер , Скопjе , Аеродром

Motor 150cc

800 ЕУР

Година: 2006
25 мар. 13:59 Скутер , Кичево , Другово

PEUGEOT VIVA SL3

700 ЕУР

Година: 2004
25 мар. 01:19 Скутер , Тетово

Gilera runner 180cc

750 ЕУР

Година: 2005
24 мар. 20:24 Скутер , Тетово

Gilera 180cc monster -05

750 ЕУР

Година: 2005
23 мар. 12:47 Скутер , Скопjе , Аеродром

Copper Keeway 150kw komplet so oprema -05

1 000 ЕУР

Година: 2005
21 мар. 19:24 Скутер , Куманово , Липково

Skuter mnogu socuvan -12

450 ЕУР

Година: 2012
20 мар. 18:04 Скутер , Кочани

Vespa WARRIOR 125 kubika

750 ЕУР

Година: 2011
18 мар. 14:16 Скутер , Скопjе , Сарај

PEUGEOT JET FORCE 50cc 2005

800 ЕУР

Година: 2005
16 мар. 19:44 Скутер , Велес

Beverly 500cc

Година: 2003
16 мар. 14:47 Скутер , Куманово

LEGEND 2008

1 000 ЕУР

Година: 2008
12 мар. 18:47 Скутер , Скопjе , Карпош

Skuter Piaggio X9 500 m vo odlicna sostojba

1 000 ЕУР

Година: 2000
12 мар. 15:37 Скутер , Скопjе , Скопје

SYM JOYMAX 250CC

1 790 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
07 мар. 23:07 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Motor Keeway -07

800 ЕУР

Година: 2007
01 мар. 20:36 Скутер , Тетово

Skuter Aprilia

Година: 2013
27 фев. 21:12 Скутер , Битола

Skuter Jinding JJ50QT -11

540 ЕУР Намалена цена

Година: 2011
24 фев. 20:53 Скутер , Скопjе , Центар

Keeway OUTLOOK 125cc

800 ЕУР

Година: 2009
13 фев. 19:11 Скутер , Кичево

Skuter Herk 125cc

330 ЕУР

Година: 2008
10 фев. 02:33 Скутер , Скопjе , Скопје

Piaggiox9 180cm3 4taktna -01zamena so moja doplata

Година: 2001
22 јан. 16:01 Скутер , Скопjе , Сарај

Kupuvam Aprilia 50cc nad 2008

19 јан. 22:00 Скутер , Прилеп

Kaciga AGV GP PRO so crn vizir

8 500 МКД

Година: 2011
07 јан. 17:52 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Motor ekstra socuvan

1 300 ЕУР

Година: 2002
07 јан. 13:58 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Motor TUMOPAR

350 ЕУР

Година: 2007

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации