Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

26 јул. 19:14 Скутер , Куманово

Motor Truva

400 ЕУР

Година: 2006
24 јул. 12:48 Скутер , Штип

Skuter

500 ЕУР

Година: 2007
19 јул. 23:11 Скутер , Скопjе , Чаир

Piaggio beverly 300cc

3 500 ЕУР

Година: 2014
18 јул. 10:15 Скутер , Скопjе , Бутел

Aprilia Scarabeo 200

Година: 2009
13 јул. 18:45 Скутер , Скопjе , Центар

Skuter 125cc

Година: 2019
05 јул. 04:29 Скутер , Скопjе , Карпош

Sym Joymax 250cc

1 300 ЕУР

Година: 2007
04 јул. 15:40 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Piaggio Medley 150cc ABS

2 600 ЕУР

Година: 2016
30 јун. 19:42 Скутер , Струмица

Motor vo dobra sostojba

300 ЕУР

Година: 2006
29 јун. 15:30 Скутер , Битола

Piaggio MP3 300cc vo top sostojba

4 600 ЕУР

Година: 2011
29 јун. 02:35 Скутер , Струмица

Hamaci 50cc

1 100 ЕУР

Година: 2019
27 јун. 17:37 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Skuter cena po dogovor

Година: 1996
06 јун. 17:13 Претпријатие Скутер , Скопjе , Центар

Elekticni motorcikli

1 990 ЕУР

Година: 2021
23 јун. 19:39 Скутер , Куманово

Hamachi motor vo oslicna sostojba

390 ЕУР

Година: 2008
23 јун. 19:35 Скутер , Скопjе , Аеродром

Motor Kawasaki

Година: 2010
21 јун. 23:10 Скутер , Скопjе , Карпош

Piaggio Beverly 350

4 900 ЕУР

Година: 2019
21 јун. 06:00 Скутер , Скопjе , Карпош

Piaggio Beverly 350

4 900 ЕУР

Година: 2019
16 јун. 01:01 Скутер , Скопjе , Карпош

Sym Joymax 250cc

1 300 ЕУР

Година: 2007
15 јун. 03:33 Скутер , Струмица

nabxkak

14 јун. 23:13 Скутер , Радовиш

Kymco Super-8 125

1 300 ЕУР

Година: 2009
13 јун. 13:49 Скутер , Куманово

kymco Downtown 300i

1 ЕУР

Година: 2011
10 јун. 23:39 Претпријатие Скутер , Неготино

Mondial X-treme Maxx 250

1 690 ЕУР

Година: 2021
04 јун. 13:57 Скутер , Кавадарци

Baotian 125cc

500 ЕУР

Година: 2007
01 јун. 19:51 Претпријатие Скутер , Куманово

Voge 300 RR

4 390 ЕУР

Година: 2021
31 мај 02:31 Скутер , Скопjе , Бутел

Prodavam Kymco skuter

Година: 2018
11 мај 23:58 Скутер , Скопjе , Аеродром

Vespa Scuter 125CC kako nov

75 000 МКД

Година: 2021
26 мај 22:37 Скутер , Скопjе , Сарај

Pa dokumenta bez dokumenti

9 000 МКД

Година: 2003
26 мај 20:06 Скутер , Струга

125 cc

Година: 2006
26 мај 19:38 Скутер , Пробиштип

Italjet 8m charger moze i zamena

Година: 2018
25 мај 15:04 Скутер , Битола

Piaggio Beverly 400ie 2009

Година: 2009
24 мај 23:05 Скутер , Скопjе , Бутел

Pridavam motor vo odlicna sostojba

Година: 2017
21 мај 10:03 Претпријатие Скутер , Куманово

Voge 500DS

5 000 ЕУР

Година: 2020
17 мај 13:21 Скутер , Куманово

Downtown 350i TCS 2021

5 900 ЕУР

Година: 2021
17 мај 08:48 Скутер , Скопjе , Центар

Piaggio Bеverly 350cc

3 950 ЕУР

Година: 2012
16 мај 20:22 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Piaggio Liberty 150cc 2016

1 700 ЕУР

Година: 2016
14 мај 08:59 Скутер , Скопjе , Бутел

Motowell Retrosa 125cc

350 ЕУР

Година: 2010
13 мај 15:42 Претпријатие Скутер , Штип

ZN50QT-R8

75 645 МКД

Година: 2020
13 мај 13:54 Претпријатие Скутер , Штип

ZN 50QT 52A

73 800 МКД

Година: 2020
13 мај 13:45 Претпријатие Скутер , Штип

Aprilia SXR 50

159 285 МКД

Година: 2020
12 мај 06:35 Скутер , Скопjе , Аеродром

Vespa Skuter 125cc kako nov

75 000 МКД

Година: 2021
27 апр. 09:31 Скутер , Струга

Harley Davidson nov

40 000 ЕУР

Година: 2017
25 апр. 19:31 Скутер , Кочани

Kawasaki ER6n

Година: 2010
25 апр. 18:56 Скутер , Струмица , Василево

Suzuki GSX-R

1 900 ЕУР

Година: 2003

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации