Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

25 апр. 18:46 Скутер , Струмица , Василево

Suzuki GSX-R

1 900 ЕУР

Година: 2004
12 апр. 16:14 Скутер , Скопjе , Карпош

Aprilia 125cm3 SR

1 200 ЕУР

Година: 2002
11 апр. 23:44 Скутер , Скопjе , Скопје

Piaggio Liberty 150 2009

1 299 ЕУР

Година: 2009
11 апр. 11:28 Скутер , Скопjе , Карпош

Piaggio Beverly

1 800 ЕУР

Година: 2010
17 мар. 19:08 Скутер , Струга

Keeway ARN 2007

400 ЕУР

Година: 2007
18 мар. 22:12 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

SYM skuter 125

Година: 2021
11 мар. 13:08 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Vespa Jonway Ranger YY150T

750 ЕУР

Година: 2007
11 мар. 06:09 Скутер , Скопjе , Скопје

Vespa Yamaha Majesty 400cc

2 700 ЕУР

Година: 2010
10 мар. 11:22 Скутер , Скопjе , Центар

Vespa Yamaha Majesty 400cc

2 700 ЕУР

Година: 2010
20 фев. 10:08 Скутер , Ресен

Skuter 150 cc

350 ЕУР

Година: 2009
17 фев. 17:06 Скутер , Битола , Могила

Fosti vespa 150cc so defek

150 ЕУР

Година: 2003
06 фев. 14:46 Скутер , Скопjе , Скопје

Skuter skoro nov so 4.000km

2 000 ЕУР

Година: 2017
29 јан. 22:09 Скутер , Скопjе , Бутел

Motor marka Jonway 125cc

Година: 2018
18 јан. 11:51 Скутер , Скопjе , Центар

Vespa so pominati 3500km

3 200 ЕУР

Година: 2012
30 ноем. 21:41 Скутер , Скопjе , Сопиште

Yamaha1100 cc

Година: 2009
30 ноем. 15:32 Скутер , Велес

Gillera Runner 200

1 250 ЕУР

Година: 2005
30 ноем. 08:26 Скутер , Гостивар , Врапчиште

Motor 50cc 2T

1 000 ЕУР

Година: 2018
29 ноем. 22:30 Скутер , Охрид

Honda Shadow 600

4 000 ЕУР

Година: 1995
29 ноем. 15:07 Скутер , Куманово

Kymco CK1

Година: 2007
28 ноем. 11:56 Скутер , Скопjе , Центар

Piaggio Beverli 300 tourer -10

2 500 ЕУР

Година: 2010
22 ноем. 13:13 Скутер , Тетово , Теарце

Yamaha Aerox unikat vo MK

Година: 2010
19 ноем. 11:13 Скутер , Скопjе , Аеродром

Piaggio Beverly 300cc

3 300 ЕУР

Година: 2018
16 ноем. 10:00 Скутер , Скопjе , Бутел

Skuter Skygo

350 ЕУР

Година: 2009
10 ноем. 02:17 Скутер , Радовиш

SYM Gts 300

1 500 ЕУР

Година: 2011
08 ноем. 12:27 Скутер , Скопjе , Чаир

Beverly 350cc sport touring Abs/asr

3 900 ЕУР

Година: 2017
05 ноем. 15:18 Скутер , Скопjе , Карпош

Malaguti Madison T150

800 ЕУР

Година: 2001
28 окт. 13:07 Претпријатие Скутер , Кочани

Yamaha X Max 250ccm 2006

1 950 ЕУР

Година: 2006
26 окт. 00:53 Скутер , Кратово

Skuter 50cc

400 ЕУР

Година: 1997
11 окт. 15:52 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Suzuki an125cc

650 ЕУР

Година: 2007
28 септ. 23:22 Скутер , Куманово

Kymco Agility 16+ 200i 2020

2 200 ЕУР

Година: 2020
10 септ. 13:56 Скутер , Скопjе , Скопје

Vespa GTS 250

2 900 ЕУР

Година: 2010
06 септ. 23:03 Скутер , Скопjе , Центар

Aprilia Scarabeo 200

1 450 ЕУР

Година: 2008
03 септ. 22:37 Скутер , Скопjе , Центар

se prodava Kymco vo odlicna sostojba

1 500 ЕУР

Година: 2016
30 авг. 22:29 Скутер , Куманово

Motor

200 ЕУР

Година: 2005
28 авг. 17:45 Скутер , Охрид

Se prodava

Година: 2008
26 авг. 21:56 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Се продава Ретро Веспа

300 ЕУР

Година: 2009
23 авг. 09:29 Скутер , Тетово

Garelli GSP 50cc Skuter

950 ЕУР

Година: 2016
21 авг. 17:53 Скутер , Скопjе , Скопје

SYM 200cc 2018

1 600 ЕУР

Година: 2018
19 авг. 01:02 Скутер , Валандово

Skuter Hsun 150cc

Година: 2013
17 авг. 18:38 Скутер , Скопjе , Аеродром

Baotian 125cc

700 ЕУР

Година: 2006
17 авг. 18:25 Скутер , Скопjе , Аеродром

Baotian 125cc

700 ЕУР

Година: 2006
16 авг. 21:13 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Suzuki ux 150

1 400 ЕУР

Година: 2010
15 авг. 18:37 Скутер , Скопjе , Аеродром

Piaggio x10

4 800 ЕУР

Година: 2016
10 авг. 21:39 Скутер , Струмица

Aprilia SR

30 000 МКД

Година: 2003
09 авг. 10:25 Претпријатие Скутер , Битола

Italijet Dragon 2020 4t 3cc

83 025 МКД

Година: 2020
02 авг. 21:39 Скутер , Скопjе , Сарај

Hamachi 50cc

1 000 ЕУР

Година: 2021
29 јул. 13:30 Скутер , Тетово

Garelli GSP 50cc

Година: 2016
29 јул. 17:13 Скутер , Скопjе , Бутел

Motor ERSI 150cc mnogu dobro socuvan

750 ЕУР

Година: 2012
29 јул. 13:53 Скутер , Тетово

Skuter Garelli GSP 50cc

Година: 2016

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации