Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

22 јул. 12:14 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Elektricen skuter

Година: 2007
18 јул. 14:10 Скутер , Тетово

Suzuki Burgman 650 2009

4 800 ЕУР

Година: 2009
16 јул. 21:23 Скутер , Виница

Znen 150cc

600 ЕУР

Година: 2006
16 јул. 14:38 Скутер , Тетово

Suzuki Burgman exclusive 2009

4 800 ЕУР

Година: 2009
15 јул. 16:10 Скутер , Кочани

Skuter Hyusong GT 250

1 000 ЕУР

Година: 2010
15 јул. 16:06 Скутер , Охрид

Motor Skygo SG 150T-7

450 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
12 јул. 19:41 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Honda Silverwing moze zamena za nova Vespa 50cc

Година: 2002
12 јул. 11:46 Скутер , Скопjе , Карпош

Aprilia Scarabeo 500 ABS

1 700 ЕУР

Година: 2006
09 јул. 00:11 Скутер , Тетово

Yamaha Majesty 400

Година: 2007
02 јул. 14:58 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Skuter Jonway

220 ЕУР

Година: 2008
29 јун. 22:21 Скутер , Скопjе , Карпош

Piaggio Beverly 300ie

2 200 ЕУР

Година: 2009
28 јун. 18:42 Скутер , Скопjе , Скопје

Aprilia Sportcity 300cc

2 100 ЕУР

Година: 2012
26 јун. 11:00 Скутер , Скопjе , Бутел

Se prodava od motori motor jonwaj 125cc automatik

1 ЕУР

Година: 2018
16 јун. 16:51 Скутер , Тетово

Skuter SYM 2006

930 ЕУР

Година: 2006
15 јун. 12:14 Скутер , Гостивар

Gilera Runner 125cc 2005

800 ЕУР

Година: 2005
12 јун. 22:48 Скутер , Гостивар

Se prodava ili zamenuva

350 ЕУР

Година: 2009
12 јун. 22:48 Скутер , Гостивар

Se prodava ili zamenuva

350 ЕУР

Година: 2009
24 фев. 15:51 Скутер , Дебар

Gilera GP 800 2011

5 000 ЕУР

Година: 2011
08 јун. 13:32 Скутер , Скопjе , Илинден

Kymco Exciting 250 i

2 000 ЕУР

Година: 2009
31 мај 23:31 Скутер , Штип

Motor Baotian

13 000 МКД

Година: 1989
31 мај 23:30 Скутер , Велес

Skuter Suzuki An 125

700 ЕУР

Година: 1997
30 мај 16:31 Скутер , Битола

Speed Fight 4 125cc

650 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
27 мај 12:30 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Skuter 250cc

111 МКД

Година: 2007
25 мај 14:35 Претпријатие Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Vespa Piaggio Beverly 250

1 800 ЕУР

Година: 2006
24 мај 18:23 Скутер , Скопjе , Скопје

BARAM VESPA GTS DO 3000e

Година: 2010
24 мај 14:53 Скутер , Битола

Vespa GTS sport 300 hpe Rizoma retrovizori vespa vetrobran

5 000 ЕУР

Година: 2020
23 мај 17:33 Скутер , Куманово

Grand Dink 300i

3 500 ЕУР

Година: 2016
21 мај 13:07 Скутер , Тетово

Suzuki Burgman 400cc registriran cela godina

Година: 2009
17 мај 16:31 Скутер , Прилеп

Vespa Keeway 150cc

600 ЕУР

Година: 2007
17 мај 16:43 Скутер , Прилеп

Vespa KEEWAY 150cc

600 ЕУР

Година: 2007
11 мај 14:04 Скутер , Велес

Aprilia Srv 850 kako nov so 8800km

5 500 ЕУР

Година: 2014
10 мај 11:56 Скутер , Скопjе , Центар

Piaggio Vespa l 125cc

1 590 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
05 мај 08:47 Претпријатие Скутер , Неготино

Novi skuteri 50cc 4t

Година: 2020
03 мај 14:52 Скутер , Скопjе , Бутел

Piaggio

2 900 ЕУР

Година: 2019
29 апр. 12:04 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Aprilija Scarabeo 500

1 600 ЕУР

Година: 2007
27 апр. 23:15 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Vespa 125 6.200km

500 ЕУР

Година: 2017
27 апр. 03:36 Скутер , Битола , Новаци

dfsf

1 455 МКД

Година: 2019
21 апр. 19:53 Скутер , Велес

Skuter Gilera Nexus

Година: 2008
12 апр. 01:40 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Yamaha X-max 250

2 600 ЕУР

Година: 2008
05 апр. 02:53 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

JONWAY RANGER 150

650 ЕУР

Година: 2009
31 мар. 10:48 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Aprilia Scarabeo 500

1 750 ЕУР

Година: 2007
30 мар. 10:37 Скутер , Куманово

Honda 125 EX2 pcx 2012god

5 ЕУР

Година: 2012
26 мар. 10:01 Претпријатие Скутер , Неготино

Suzuki Generic 50cc 2t vo gsg

1 290 ЕУР

Година: 2020
20 мар. 19:15 Скутер , Велес

Piaggo Medley 125cc

2 800 ЕУР

Година: 2016
18 мар. 15:03 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Benelli 2013 quattronove

17 мар. 06:01 Скутер , Скопjе , Илинден

beverly

3 500 ЕУР

Година: 2015
15 мар. 12:03 Скутер , Крива Паланка

Aprilia Scarabeo 300cc

Година: 2010
05 мар. 10:25 Скутер , Охрид

Se prodava aprilia sr 50 2015 god

1 600 ЕУР

Година: 2015
02 мар. 20:50 Скутер , Струга

Aprilia sr125

200 ЕУР

Година: 2003
25 фев. 20:57 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

Se prodava

Година: 2010

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации