Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

21 фев. 19:21 Скутер , Струмица

Honda forza 300i

Година: 2014
16 фев. 22:36 Скутер , Кочани , Зрновци

Jet sky

1 800 ЕУР

Година: 1999
09 фев. 13:13 Скутер , Кавадарци

Skuter Derby -02

Година: 2002
06 фев. 01:09 Скутер , Тетово

071992061

350 ЕУР

Година: 2012
01 фев. 02:00 Скутер , Скопjе , Аеродром

PIAGGIO BEVERLY 500 KUBIKA

1 200 ЕУР

Година: 2003
24 јан. 11:51 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Honda pcx 150

Година: 2014
16 јан. 21:09 Скутер , Тетово

Skuter za sneg

24 500 МКД

Година: 2020
13 јан. 19:48 Скутер , Неготино

Hsun 150

Година: 2007
05 јан. 18:40 Скутер , Штип

Aprilia skuter 70cc

1 000 ЕУР

Година: 2006
26 дек. 05:38 Скутер , Велес

Gilera Nexus300cc

1 ЕУР

Година: 2010
25 дек. 14:12 Скутер , Скопjе , Аеродром

Prodavam motor 80cc socuvan

350 ЕУР

Година: 2010
24 дек. 07:29 Скутер , Велес

Runer 200 cc

1 550 ЕУР

Година: 2005
20 дек. 08:52 Скутер , Скопjе , Аеродром

Skuter 125cc3

250 ЕУР

Година: 2007
10 дек. 01:18 Скутер , Битола

Se prodava

200 ЕУР

Година: 2017
07 дек. 23:41 Претпријатие Скутер , Куманово

KYMCO SUPER 8 50 MMC 2T

1 890 ЕУР

Година: 2016
Онлајн
07 дек. 13:22 Скутер , Велес

Gilera Nexus300cc

Година: 2010
21 ноем. 17:08 Скутер , Скопjе , Скопје

Kymco 100cc

950 ЕУР

Година: 2018
19 ноем. 19:59 Скутер , Тетово

bike biciklet

350 ЕУР

Година: 2012
19 ноем. 04:06 Скутер , Кавадарци

Keeway F-act

Година: 2008
15 ноем. 01:05 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Suzuki gsxr k7 k8 1000

6 000 ЕУР

Година: 2007
14 ноем. 14:23 Скутер , Скопjе , Бутел

Се продава 150 скутер без документи

300 ЕУР

Година: 2010
11 ноем. 23:13 Скутер , Охрид

Piaggio Beverly 350 Sport Touring

3 700 ЕУР

Година: 2016
26 окт. 21:35 Скутер , Куманово

Gilera Fuoco 500 ei

Година: 2008
25 окт. 07:43 Скутер , Кичево

Idaver

250 ЕУР

Година: 2007
22 окт. 17:02 Скутер , Скопjе , Петровец

Se prodava keway i honda dio

170 ЕУР

Година: 2012
21 окт. 13:52 Скутер , Куманово

Skuter Kymco

500 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
19 окт. 11:49 Скутер , Скопjе , Бутел

Beverly 300

3 200 ЕУР

Година: 2017
11 окт. 21:16 Скутер , Велес

Se prodava piaggio beverly

2 900 ЕУР

Година: 2016
29 септ. 10:15 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Motor Derby

Година: 2008
25 септ. 17:25 Скутер , Радовиш

Lifan 125cc ITNO!!!!

Година: 2007
24 септ. 23:38 Скутер , Радовиш

Lifan 125cc ITNO!!!

Година: 2007
23 септ. 19:05 Скутер , Скопjе , Чаир

Aprilia scarabeo 100

750 ЕУР

Година: 2003
21 септ. 20:04 Скутер , Гостивар

Aprilia leonardo 125

450 ЕУР

Година: 1997
18 септ. 13:44 Скутер , Гостивар

Skuter 70cc

550 ЕУР

Година: 2015
16 септ. 00:01 Скутер , Струмица , Ново Село

YAMAHA AEROX 100cc

1 000 ЕУР

Година: 2000
15 септ. 11:53 Скутер , Скопjе , Карпош

Piaggio Beverly 350 registriran cela godina

3 200 ЕУР

Година: 2014
13 септ. 21:40 Скутер , Прилеп

Se prodava vespa Aprilia SportCity 200cc

900 ЕУР

Година: 2005
12 септ. 00:45 Скутер , Куманово

Kupuvam Aprilia SR50

11 септ. 18:56 Скутер , Прилеп

Se prodava vespa Aprilia SportCity 200cc

900 ЕУР

Година: 2005
10 септ. 11:00 Скутер , Битола

Skuter 50cc

Година: 2006
09 септ. 18:33 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

se prodava

Година: 2005
03 септ. 22:06 Скутер , Скопjе , Аеродром

Aprilia SR 50

1 500 ЕУР

Година: 2011
30 авг. 13:18 Скутер , Кичево

Halo

260 МКД

Година: 2007
28 авг. 16:42 Скутер , Скопjе , Скопје

Се продава APRILIA ATLANTIC 125 cc

1 550 ЕУР

Година: 2006
25 авг. 11:42 Скутер , Гостивар

SUZUKI BURGMAN 400II NOV UVOZ KAKO OD SALON

3 700 ЕУР

Година: 2014
23 авг. 18:51 Скутер , Скопjе , Карпош

Gilera Nexus 250cc

2 700 ЕУР

Година: 2008
22 авг. 22:56 Скутер , Куманово

Shitet peugeot 50cc 2017

600 ЕУР

Година: 2017
22 авг. 22:46 Скутер , Скопjе , Гази Баба

MOTOR SUZUKI AN

Година: 2007
22 авг. 22:43 Скутер , Скопjе , Скопје

Prodavam skuter 50cc

300 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
20 авг. 15:27 Скутер , Струга

Yamaha X-Max

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации