Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

20 авг. 09:27 Скутер , Скопjе , Скопје

Skuter Vespa

350 ЕУР

Година: 2008
17 авг. 13:45 Скутер , Скопjе , Центар

Motor Giilera

350 ЕУР

Година: 2006
15 авг. 13:14 Скутер , Скопjе , Аеродром

Продавам Нов скутер 150 ццм

700 ЕУР

Година: 2006
14 авг. 21:43 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Keeway otlook 125

1 000 ЕУР

Година: 2014
11 авг. 11:58 Скутер , Скопjе , Центар

Piaggio Medley S 150 ABS

2 950 ЕУР

Година: 2019
10 авг. 21:59 Скутер , Струга

Aprilia SR50

1 950 ЕУР

Година: 2019
05 авг. 15:42 Скутер , Битола

Piaggio Beverly 500cc

2 000 ЕУР

Година: 2007
03 авг. 07:07 Скутер , Скопjе , Бутел

SYM Joymax

Година: 2009
02 авг. 08:32 Скутер , Битола

Piaggio Hexagon lx kako nov

1 190 ЕУР

Година: 2000
28 јул. 08:56 Скутер , Скопjе , Карпош

PIAGGIO VESPA GTS 150CC

4 000 ЕУР

Година: 2019
27 јул. 18:07 Скутер , Скопjе , Аеродром

Sym Fiddle 3

1 650 ЕУР

Година: 2019
22 јул. 11:55 Скутер , Охрид

Skoro nov skuter pominati samo 7000km

670 ЕУР

Година: 2008
20 јул. 23:59 Скутер , Скопjе , Скопје

PIAGGIO LIBERTI 125 -09

Година: 2009
20 јул. 00:17 Скутер , Крива Паланка

Skuter 150cc ARORA

22 000 МКД

Година: 2006
08 јул. 23:59 Скутер , Кочани

YIYING 150

700 ЕУР

Година: 2013
06 јул. 03:50 Скутер , Скопjе , Карпош

Se prodava elektricen skutel Hamachi

50 000 МКД

Година: 2020
04 јул. 18:46 Скутер , Тетово

125cc

460 ЕУР

Година: 2007
03 јул. 00:35 Скутер , Охрид

Samo 7000km pominati prv gazda

790 ЕУР

Година: 2008
28 јун. 17:41 Претпријатие Скутер , Скопjе , Скопје

APRILIJA 250

1 500 ЕУР

Година: 2012
25 јун. 03:14 Скутер , Скопjе , Чаир

Cenata ne e fiksna

1 100 ЕУР

Година: 2017
18 јун. 14:39 Скутер , Охрид

Skuter Lifan LF150T-5

450 ЕУР

Година: 2007
17 јун. 02:09 Скутер , Скопjе , Скопје

Piaggio X10 350 cc

3 500 ЕУР Price Reduced

Година: 2016
16 јун. 16:10 Скутер , Скопjе , Карпош

Motor skuter 2019 50cc

500 ЕУР

Година: 2019
13 јун. 22:33 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Motori

1 800 ЕУР

Година: 2007
13 јун. 02:50 Скутер , Скопjе , Бутел

Vespa

10 000 МКД

Година: 2020
10 јун. 18:10 Скутер , Скопjе , Аеродром

Kymco Downtown 300i

2 500 ЕУР

Година: 2012
09 јун. 21:00 Скутер , Прилеп

Се продава Aprilia

1 500 ЕУР

Година: 2013
08 јун. 16:48 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

PIAGGIO BEVERLY 300CC 2012

Година: 2012
07 јун. 03:46 Скутер , Кратово

Se prodava Laying 150cc

300 ЕУР

Година: 2006
07 јун. 03:46 Скутер , Скопjе , Скопје

Prodavam kymco agility 16 +125cc kako od fabrika

1 599 ЕУР

Година: 2016
05 јун. 10:24 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

Се продава

650 ЕУР

Година: 2015
03 јун. 00:56 Скутер , Струмица

Aprilia sr 125cc

1 100 ЕУР

Година: 2002
02 јун. 04:25 Скутер , Гостивар

Honda -10

1 450 ЕУР Price Reduced

Година: 2010
01 јун. 06:47 Скутер , Скопjе , Центар

Aprilia Atlantic 125 Odlicno socuvana I garazirana

1 750 ЕУР Price Reduced

Година: 2011
25 мај 11:10 Скутер , Куманово

Skuter 50 cc so dukumendi

2 800 ЕУР

Година: 2020
26 мај 10:25 Скутер , Скопjе , Чаир

Aprilia Scarabeo 300

Година: 2012
21 мај 03:13 Скутер , Скопjе , Карпош

Kupuvam vespa gts300

Година: 2011
21 мај 03:09 Скутер , Тетово , Боговиње

Skuter hamachi 80cc

300 ЕУР

Година: 2010
20 мај 02:14 Скутер , Скопjе , Бутел

Gilera GP-800 -09

Година: 2009
17 мај 22:40 Скутер , Скопjе , Гази Баба

KYMCO AGILITY 125

1 200 ЕУР

Година: 2008
17 мај 22:32 Скутер , Скопjе , Гази Баба

PIAGGIO 350 X10

Година: 2015
16 мај 16:38 Скутер , Скопjе , Гази Баба

Piaggio Vespa GTS 300 2015

3 300 ЕУР

Година: 2015
13 мај 02:44 Скутер , Скопjе , Центар

Vespa LML 200cc

2 400 ЕУР

Година: 2015
12 мај 04:58 Скутер , Велес

Lifan Traveller 125cc 2017g

600 ЕУР

Година: 2017
08 мај 20:59 Скутер , Гостивар

50cc

700 ЕУР

Година: 2015
02 мај 18:49 Скутер , Кичево

Se prodava motor boatian

400 ЕУР

Година: 2010
27 апр. 23:15 Скутер , Скопjе , Центар

SYM SYMPHONY

1 700 ЕУР

Година: 2017
27 апр. 20:58 Скутер , Скопjе , Центар

SYM SYMPHONY

1 700 ЕУР

Година: 2017

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации