Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 9
Aeon , 2
Aixam , 3
Aprilia , 122
Baotian , 36
Benelli , 13
Beta , 2
BMW , 13
CFMOTO , 4
CPI , 3
Derbi , 6
Ducati , 1
Generic , 6
Gilera , 43
Honda , 47
Hyosung , 10
Italjet , 8
Jawa , 2
Jinling , 10
Kawasaki , 8
Keeway , 33
Kymco , 90
Lifan , 14
LML , 5
Malaguti , 13
Motobi , 1
Motowell , 1
Mz , 5
Peugeot , 17
Piaggio , 176
Quadro , 1
Skyteam , 7
SMC , 1
Suzuki , 43
SYM , 42
Triumph , 2
Vespa , 45
Yamaha , 52

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

02 септ. 03:02 Скутер , Битола

Hamachi

Година: 2011
02 ноем. 06:04 Скутер , Штип

se prodava Hamaci 4t 80cc

1 ЕУР

22 авг. 21:02 Скутер , Неготино

ITALJET DRAGON A9 - 4T

1 ЕУР

Година: 2020
15 авг. 00:41 Скутер , Куманово

Skuter Electric

1 ЕУР

Година: 2021
13 јун. 13:49 Скутер , Куманово

kymco Downtown 300i

1 ЕУР

Година: 2011
26 јун. 11:00 Скутер , Скопjе , Бутел

Se prodava od motori motor jonwaj 125cc automatik

1 ЕУР

Година: 2018
26 дек. 05:38 Скутер , Велес

Gilera Nexus300cc

1 ЕУР

Година: 2010
27 мај 12:30 Скутер , Скопjе , Кисела Вода

Skuter 250cc

111 МКД

Година: 2007
30 авг. 13:18 Скутер , Кичево

Halo

260 МКД

Година: 2007
30 мар. 10:37 Скутер , Куманово

Honda 125 EX2 pcx 2012god

5 ЕУР

Година: 2012
08 мај 21:30 Скутер , Скопjе , Чаир

Honda Ps125

12 ЕУР

06 јун. 14:28 Скутер , Скопjе , Скопје

Aprilia Scarabeo 200i -11

1 400 МКД

Година: 2011
27 апр. 03:36 Скутер , Битола , Новаци

dfsf

1 455 МКД

Година: 2019
12 јул. 00:30 Скутер , Скопjе , Шуто Оризари

Skuter vo dobra sostojba

80 ЕУР

Година: 2008
10 јул. 22:41 Скутер , Скопjе , Шуто Оризари

Motor 125cc vo odlicna sostojba -08

80 ЕУР

Година: 2008
18 ноем. 23:23 Скутер , Битола

2 Vespi 150cc

100 ЕУР

Година: 2009
12 јан. 01:54 Скутер , Велес

Fosti 150cc

100 ЕУР

Година: 2007
12 јул. 22:05 Скутер , Куманово

Arora 150cc ITNO

7 500 МКД

Година: 2007
05 мај 21:50 Скутер , Куманово , Липково

Skuter

8 000 МКД

26 мај 09:46 Скутер , Скопjе , Студеничани

Skuter 150cc odlicno socuvan

8 000 МКД

Година: 2000
06 дек. 13:57 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

SKUTER SO DEFEK

8 000 МКД

Година: 2008
19 јан. 22:00 Скутер , Прилеп

Kaciga AGV GP PRO so crn vizir

8 500 МКД

Година: 2011
26 мај 22:37 Скутер , Скопjе , Сарај

Pa dokumenta bez dokumenti

9 000 МКД

Година: 2003
19 септ. 11:04 Скутер , Охрид

Yiying 50cc

9 000 МКД

Година: 2010
17 фев. 17:06 Скутер , Битола , Могила

Fosti vespa 150cc so defek

150 ЕУР

Година: 2003
12 фев. 05:40 Скутер , Кичево

Skuter 150cc

150 ЕУР

Година: 2001
05 ноем. 15:03 Скутер , Кавадарци

Se prodava skuter Baotian

10 000 МКД

13 јун. 02:50 Скутер , Скопjе , Бутел

Vespa

10 000 МКД

Година: 2020
20 авг. 16:49 Скутер , Струмица , Босилово

Jonway 50cc

10 000 МКД

Година: 2009
20 авг. 16:49 Скутер , Струмица , Босилово

Jonway 50cc

10 000 МКД

Година: 2009
20 ноем. 17:48 Скутер , Куманово

Skuter 150 kubika

10 000 МКД

Година: 2006
06 окт. 20:06 Скутер , Берово

Skuter 125cc -07

10 000 МКД

Година: 2007
22 окт. 17:02 Скутер , Скопjе , Петровец

Se prodava keway i honda dio

170 ЕУР

Година: 2012
01 окт. 21:17 Скутер , Кочани , Чешиново-Облешево

Skuter 150 cc

10 500 МКД

Година: 2009
27 дек. 19:22 Скутер , Гевгелиjа , Богданци

Vespa 150cc so dokumenti ne registrirana

180 ЕУР

Година: 2008
24 мар. 06:20 Скутер , Куманово

Skuter 125 Maidou -11

190 ЕУР Price Reduced

Година: 2011
28 јан. 10:15 Скутер , Скопjе , Скопје

Motorce odlicno

12 000 МКД

Година: 2004
18 јан. 01:23 Скутер , Струмица

Arora 150cc

199 ЕУР

Година: 2008
20 авг. 13:02 Скутер , Кичево

Ndrrim

200 ЕУР

Година: 2007
19 авг. 12:26 Скутер , Кичево

Zamena

200 ЕУР

Година: 2007
30 авг. 22:29 Скутер , Куманово

Motor

200 ЕУР

Година: 2005
02 мар. 20:50 Скутер , Струга

Aprilia sr125

200 ЕУР

Година: 2003
10 дек. 01:18 Скутер , Битола

Se prodava

200 ЕУР

Година: 2017
27 авг. 15:54 Скутер , Скопjе , Ѓорче Петров

Motor Keeway 150cc

200 ЕУР

Година: 2005
12 фев. 00:11 Скутер , Гевгелиjа , Гевгелија

Skuter 150c

200 ЕУР

Година: 2007
25 авг. 07:29 Скутер , Скопjе , Гази Баба

SKUTER 125cc

200 ЕУР

Година: 2010

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации