Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Се купуваат возила - Огласи за возила од секој вид по најповолни цени

Во "Се купуваат возила" категоријата можете да најде или објавите огласи за купување на нови или половни возила - брзо и едноставно!


Пазар3 ви нуди огромен асортиман на разни видови на нови и користени возила, моторцикли (над 50cc), мопеди (под 55cc), тешки товарни возила, патни и уште многу други видови на возила!


Нашиот сајт е специјализиран за да ве зближи со вашиот потенцијален купувач и продавач се со цел да ви овозможи да бидете во чекор со огромната понуда на користени возила, луксузни или нови под ваши услови.

23 јун. 09:25
Linku:
Претпријатие , ,

Audi A8 Porshe Skopje

Година: 2019
Километража: 40 000 - 44 999
23 јун. 00:33
Linku:
, ,

Opel Astra J 1.4 Enjoy

6 100 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999

Денес 15:18 ,

VW Golf 5 2007 4x4 170 ps

5 700 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 15:16 Претпријатие ,

Citroen C4 Grand Picasso sedum sedista 1.6hdi registrirana

4 150 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:16 Претпријатие ,

VW Golf 6 2.0 TDI 110ks model 2010 novo vozilo

6 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 15:16 Претпријатие ,

Hyundai Getz 1.1 benzin klima model 2008 novo vozilo

2 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 15:15 Претпријатие ,

Hyundai i30 1.6 CRDI 90ks model 2008 servisna kniga novo

4 499 ЕУР

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:15 Претпријатие ,

Mazda 6 2.0 dizel 140ks model 2009 servisna kniska nova

6 700 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 15:15 Претпријатие ,

Opel Astra gtc 1.4 benzin redizajn model 2008 perfektna

3 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 15:14 Претпријатие ,

Bmw 320 dizel redizajn registrirana do 05.2023 servisirana

3 399 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 15:14 Претпријатие ,

Mercedes-Benz C 200cdi redizajn model 2005 perfekten

5 399 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 15:13 Претпријатие ,

Fiat Punto 1.2 benzin plin model 2006 registrirana do 6.2023

2 150 ЕУР

Година: 2006
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 14:56 , ,

Prodavam Alfa romeo 1.6 twin spark

1 600 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:52
Linku:
, ,

BMW 530

16 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:52 , ,

AUDI A4 2.7 AUTOMATIC

11 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 14:48 , ,

Се продава BMW 1 М-пакет

18 300 ЕУР

Година: 2018
Километража: 30 000 - 34 999
Денес 14:47 ,

Се продава Ford Focus 2010 TDCI Titanium

3 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:25 , ,

PORSCHE CAYENNE SPORT

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 14:03 , ,

Peugeot 206 1.1 2000

1 350 ЕУР

Година: 2000
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:52 , ,

Ford Focus 1.6 TDCI 2005

3 050 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:35 , ,

Audi A3 1.9 TDI Coupe 2007

6 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 13:12
Linku:
, ,

BMW 730 Xdrive

27 000 ЕУР Çmimi me zbritje

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:09 , ,

Fiat Punto 1.2 motor 2000

1 200 ЕУР

Година: 2000
Километража: 0 - 4 999
Денес 13:00 , ,

Se prodava

3 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:59 ,

Golf VI TDI

7 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 12:54 , ,

PRODAVAM PASSAT B6 2.0, 103 kW

6 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:49
Linku:
, ,

Peugeot 307 automatik 2006 redizajn

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 12:45 ,

VW Touran 2011 dizel

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:41 ,

Porsche Cayenne 3.0 matrix 21"

63 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 80 000 - 84 999
Денес 12:04 ,

Opel Astra h 1.7 cdti vo odlicna sostojba

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:04 , ,

Seat Ibiza 1.2 dizel

Година: 2011
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:04 ,

Audi A6 S-Line Quatrro V6

8 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:02 , ,

GOLF.4.1.9.TDI.90.KS 98.GOD.KLIMA.FULL

1 999 ЕУР

Година: 1998
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:01
Linku:
, ,

BMW 760Li V12

9 900 ЕУР Çmimi me zbritje

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 11:54 , ,

VW Tiguan 2.0 TDI 4motion DSG od Porsche Skopje

20 750 ЕУР

Година: 2014
Километража: 90 000 - 94 999
Денес 11:53 Претпријатие , ,

FIAT PANDA 4x4 1.3 JTD multijet CH

5 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 11:50
Linku:
,

Golf 7 1.6 bmt neuvezuvan od Porsche Top

15 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 11:47 Претпријатие , ,

MINI CLUBMAN D 1.6 CH

5 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 11:42 , ,

LANCER 1.5 2009 GOD FUL OPREMA ATEST PLIN OD MKD

3 750 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 11:40 , ,

Opel Meriva 1.7CDTi 110hp 6 brzini 2012g FABRIKA

6 300 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 11:40 , ,

Mercedes-Benz C200 2.2CDI 136hp 2009 avantgarde

7 850 ЕУР

Година: 2009
Километража: 250 000 - 299 999

Пазар3 - важи за најпосетуваниот сајт во нашата земја за купување и продажба на нови и половни возила со преку 70,000 посетители дневно!Купување на нови и половни возила


Тука можете да стапите во директен контакт со Вашиот потенцијален продавач на нови или половни возила, а ние тоа го овозможуваме на навистина брз и ефикасен начин!


Бидете во тек со огласите и одберете го возилото од вашите соништа, бидејќи Пазар3 е идеално решение за сите кои што бараат огласи во кои се купуваат возила.


Препораки за како се купуваат возила?


Еден од најдобрите начини со кои можете да ја зголемите евентуалната продажба на вашето возило е токму начинот со кој би го уредиле огласот.


На пример, користете префикси како "Се купуваат возила", "Купувам автомобил", "Купувам возило", "Откуп на возила", и слично во почетокот на огласот. Често се случува корисниците само да објават оглас во оваа категорија, но таа може да биде празна или со недоволно информации.


Па затоа, би ве советувале да бидете концизни во тоа што го барате. Огласите треба да бидат уредени согласно со правилата за огласување на нашата страна.


Замена на возила


Иако најчестите огласи во оваа категорија се наменети само за купување, би сакале да ве информираме дека огласи од типот "Замена на автомобили" не се никаква новост.


Доколку имате потреба од замена на вашиот автомобил, тогаш во насловот наместо да пишете "Купувам автомобил" или " Се купуваат возила", впишете што точно барате односно која е вашата цел, а ова ќе допринесе за поголема прегледност во нашиот сајт.


Доколку се двоумите помеѓу купување на автомобил, но немате доволно средства а пак затоа вредноста на вашето возило е повеќе од пристојна, тогаш известете ги нашите посетители за тоа. Овој тип на оглас може да изгледа вака: "Се купува возило" или "Се купуваат возила" наведувајќи ја и можноста за замена.


Големиот број на дневни огласи се повеќе од идеално решение за Вас, бидејќи на ова место може да комуницирате со огласувачот директно и да преговарате за условите.
Информации за претпријатијата


Освен физичките лица, на нашиот веб сајт може да објават огласи и претпријатија од сите дејности. Почнувајќи од оние чиј што бизнис се заснова на откуп на возила за делови, фирми кои што имаат потреба од механизација како земјоделски и шумски возила, тешки транспортни возила, виљушкари, па дури и за оние кои што би сакале да инвестираат во кампинг возила!


Начинот на огласување е ист како и за физичките лица. Имено, наведете во вашиот оглас дека се купуваат возила во зависност од видот, цената и типот.


Не заборавајте го вашиот контакт број од причина дека продавачите не би биле во можност да стапат во контакт со вас.Што сè се купува во оваа категорија?


Се купуваат возила од брендовите на "BMW", "Audi", "Mercedes", "Ford", и многу други доколку сте во потрага по патни возила.


Освен патни возила, се купуваат возила за делови, автоделови и опрема, моторцикли со (над 50 cc) од најпознатите марки како Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Piaggio, и мопеди (под 50cc).


Покрај овој асортиман, на Пазар3 се купуваат возила и од тешка категорија, механизација за обработка на почва, со еден збор, се она што ви е потребно!


За оние кои сакаат да патуваат, важно е да Ви напоменеме дека на нашата страна постојат и огласи во кои се купуваат возила за кампување!


Нови или половни возила - Што е поисплатливо да купите на долг рок?


Една од најголемите енигми со кој се справува секој кој што сака да купи автомобил е токму ова прашање. Имено, голем процент од потрошувачите даваат предност на нови отколку на половни возила.


Во пракса, доколку сметате дека би можеле да возите еден ист автомобил најмалку 10 години, тогаш купување на нов автомобил би бил навистина добар избор.


Во споредба, за оние кои постојано сакаат да менуваат, најдобриот начин би бил да инвестираат во половни возила бидејќи така не би изгубиле од цената во случај на евентуална продажба.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации