Се купуваат возила - Огласи за возила од секој вид по најповолни цени

Во "Се купуваат возила" категоријата можете да најде или објавите огласи за купување на нови или половни возила - брзо и едноставно!


Пазар3 ви нуди огромен асортиман на разни видови на нови и користени возила, моторцикли (над 50cc), мопеди (под 55cc), тешки товарни возила, патни и уште многу други видови на возила!


Нашиот сајт е специјализиран за да ве зближи со вашиот потенцијален купувач и продавач се со цел да ви овозможи да бидете во чекор со огромната понуда на користени возила, луксузни или нови под ваши услови.


Денес 15:11 , ,

VW Touareg 2014 V6 4x4

28 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:08 Претпријатие , ,

MERCEDES-BENZ S350 Long AMG

Година: 2016
Километража: 45 000 - 49 999
Денес 15:08 , ,

VW Golf 5 1.9 TDI

4 200 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 15:05 Претпријатие , ,

VW Passat 1.6TDI 120ks kako nov

20 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 25 000 - 29 999
Денес 15:04 ,

Audi A4 2.0tdi 140hp facelift

12 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 15:00 , ,

Fiat Grande Punto 1.3 dizel 2005

3 350 ЕУР

Година: 2005
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 14:54 , ,

Alfa Romeo 159 2.4 jtd -08 full oprema 210ks

3 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 14:47 , ,

Peugeot 407 2.0 HDI 136/170KS coupe

7 900 ЕУР

Година: 2008
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 14:47 ,

Audi A4 1.9 96kw 2004

3 500 ЕУР

Година: 2004
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 14:46 ,

BMW E46 320D -01 ODLICNA SOSTOJBA PALI VOZI

2 650 ЕУР

Година: 2001
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 14:45 ,

Toyota Avensis Verso D4D

3 700 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 14:43 , ,

Ford Fiesta 1.25 benzin i plin

6 300 ЕУР

Година: 2014
Километража: 85 000 - 89 999
Денес 14:31 ,

VW Passat

11 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 14:27 , ,

Renault Fluence 1.5 dci neuvezuvano

5 300 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 14:26 Претпријатие , ,

Volvo C30 1.6d 110ks 2007

4 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 14:26 Претпријатие , ,

Opel Agila 1.2i 85ks 2008

3 850 ЕУР

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 14:26 Претпријатие , ,

Mitsubishi Colt 1.3i 95ks 2009 Pure Tec

3 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 14:25 , ,

Audi A6 3.0 quattro 245ks

Година: 2011
Километража: 350 000 - 399 999
Денес 14:25 Претпријатие , ,

Mitsubishi Colt 1.5Di-D 95ks 2008

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 14:24 Претпријатие , ,

Toyota Aygo 1.0i 2015 Euro 6

6 200 ЕУР

Година: 2015
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 14:24 Претпријатие , ,

Chevrolet Spark 1.0i 2013

4 250 ЕУР

Година: 2013
Километража: 120 000 - 129 999
Денес 14:24 Претпријатие , ,

Kia Picanto 1.1i Trend

3 150 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 14:24 Претпријатие , ,

Citroen C1 1.0i 70ks 2008

3 250 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 14:24 Претпријатие , ,

Peugeot 206 Plus 1.4i 75ks 2010

3 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 14:23 Претпријатие , ,

Fiat 500 1.4 100ks 2008 panorama

5 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 14:23 Претпријатие , ,

Seat Altea XL 1.9tdi 105ks 2009

5 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 14:23 Претпријатие , ,

Nissan Micra 1.2i 80ks.Acenta

4 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 110 000 - 119 999
Денес 14:22 Претпријатие , ,

Mitsubishi Space Star 1.0i 2017 Pure Tec

6 750 ЕУР

Година: 2017
Километража: 50 000 - 54 999
Денес 14:21 , ,

Peugeot 306 2.0 HDI prv sopstvenik

2 000 ЕУР

Година: 2000
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 14:18 , ,

Audi A4 dizel 2008

12 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
Денес 14:15 ,

Bmw 740 x drive m paket

35 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 14:14 , ,

Skoda Super B 1,6 TDI 2013 od Porshe MK

10 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 14:09 ,

Peugeot 5008 dizel 2010

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:08 ,

Mazda 626

1 300 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999

Пазар3 - важи за најпосетуваниот сајт во нашата земја за купување и продажба на нови и половни возила со преку 70,000 посетители дневно!Купување на нови и половни возила


Тука можете да стапите во директен контакт со Вашиот потенцијален продавач на нови или половни возила, а ние тоа го овозможуваме на навистина брз и ефикасен начин!


Бидете во тек со огласите и одберете го возилото од вашите соништа, бидејќи Пазар3 е идеално решение за сите кои што бараат огласи во кои се купуваат возила.


Препораки за како се купуваат возила?


Еден од најдобрите начини со кои можете да ја зголемите евентуалната продажба на вашето возило е токму начинот со кој би го уредиле огласот.


На пример, користете префикси како "Се купуваат возила", "Купувам автомобил", "Купувам возило", "Откуп на возила", и слично во почетокот на огласот. Често се случува корисниците само да објават оглас во оваа категорија, но таа може да биде празна или со недоволно информации.


Па затоа, би ве советувале да бидете концизни во тоа што го барате. Огласите треба да бидат уредени согласно со правилата за огласување на нашата страна.


Замена на возила


Иако најчестите огласи во оваа категорија се наменети само за купување, би сакале да ве информираме дека огласи од типот "Замена на автомобили" не се никаква новост.


Доколку имате потреба од замена на вашиот автомобил, тогаш во насловот наместо да пишете "Купувам автомобил" или " Се купуваат возила", впишете што точно барате односно која е вашата цел, а ова ќе допринесе за поголема прегледност во нашиот сајт.


Доколку се двоумите помеѓу купување на автомобил, но немате доволно средства а пак затоа вредноста на вашето возило е повеќе од пристојна, тогаш известете ги нашите посетители за тоа. Овој тип на оглас може да изгледа вака: "Се купува возило" или "Се купуваат возила" наведувајќи ја и можноста за замена.


Големиот број на дневни огласи се повеќе од идеално решение за Вас, бидејќи на ова место може да комуницирате со огласувачот директно и да преговарате за условите.
Информации за претпријатијата


Освен физичките лица, на нашиот веб сајт може да објават огласи и претпријатија од сите дејности. Почнувајќи од оние чиј што бизнис се заснова на откуп на возила за делови, фирми кои што имаат потреба од механизација како земјоделски и шумски возила, тешки транспортни возила, виљушкари, па дури и за оние кои што би сакале да инвестираат во кампинг возила!


Начинот на огласување е ист како и за физичките лица. Имено, наведете во вашиот оглас дека се купуваат возила во зависност од видот, цената и типот.


Не заборавајте го вашиот контакт број од причина дека продавачите не би биле во можност да стапат во контакт со вас.Што сè се купува во оваа категорија?


Се купуваат возила од брендовите на "BMW", "Audi", "Mercedes", "Ford", и многу други доколку сте во потрага по патни возила.


Освен патни возила, се купуваат возила за делови, автоделови и опрема, моторцикли со (над 50 cc) од најпознатите марки како Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Piaggio, и мопеди (под 50cc).


Покрај овој асортиман, на Пазар3 се купуваат возила и од тешка категорија, механизација за обработка на почва, со еден збор, се она што ви е потребно!


За оние кои сакаат да патуваат, важно е да Ви напоменеме дека на нашата страна постојат и огласи во кои се купуваат возила за кампување!


Нови или половни возила - Што е поисплатливо да купите на долг рок?


Една од најголемите енигми со кој се справува секој кој што сака да купи автомобил е токму ова прашање. Имено, голем процент од потрошувачите даваат предност на нови отколку на половни возила.


Во пракса, доколку сметате дека би можеле да возите еден ист автомобил најмалку 10 години, тогаш купување на нов автомобил би бил навистина добар избор.


Во споредба, за оние кои постојано сакаат да менуваат, најдобриот начин би бил да инвестираат во половни возила бидејќи така не би изгубиле од цената во случај на евентуална продажба.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации