Македонски | Shqip | English |

Огласи за продажба, купување и изнајмување на kukji

Погледнете ги огласите за продажба на kukji, или регистрирајте оглас доколку и Вие продавате или изнајмувате куќа. Пазар3.мк како најголем огласник за kukji и други недвижности во Македонија, на едно место ги претставува сите огласи за продажба, купување и изнајмување низ целата држава. Регистрирајте оглас со наслов "Продавам куќа" или "Купувам куќа" доколку продавате или изнајмувате kukji.

Денес 14:00 , ,

Kuka vo Nerezi

85 000 ЕУР

Број на соби: 3
05 дек. 12:09 , ,

DVE KUKI KOMPLET ZAEDNO ITNO

92 000 ЕУР

Број на соби: 8
24 окт. 12:09 , ,

Se prodava kukja

Број на соби: 2
Површина: 120
11 септ. 14:07 , ,

Kuka vo Cair

Број на соби: 4
11 септ. 13:17 , ,

Kuka vo Cair

Број на соби: 3
19 јул. 09:34 , ,

se prodavaat dve kukji sanostojni

150 000 ЕУР

Број на соби: 10
Површина: 150
26 фев. 13:44 ,

Kuki vo Grcija

Број на соби: > 10
16 фев. 17:11 , ,

SE IZDAVAT DVE POSEBNI KUKJI

Број на соби: 2
Површина: 40
19 јан. 18:26 ,

Dve kuki stara i nova

Број на соби: 5
Површина: 150
25 окт. 12:38 ,

Dve kuki stara i nova cena po dogovor

Број на соби: 5
Површина: 150
24 окт. 10:00 ,

Plac so dve kuki dukan i peralna

300 000 ЕУР

Број на соби: 10
22 окт. 12:06 , ,

Kuka so golem imot

170 000 ЕУР

Број на соби: 6
Површина: 160
29 септ. 22:42 , ,

Dve kuki

Број на соби: > 10
18 септ. 16:24 ,

Golem plac so kuki i dukjan i peralna

300 000 ЕУР

Број на соби: 10
11 јул. 15:36 , ,

Dve detski kukji

400 ЕУР

Број на соби: 1
28 мај 13:07 , ,

Kuka vo Chento Shtëpi në Çent

Број на соби: 9
Површина: 160
17 мај 17:28 , ,

Kuka od 120m2 vo Cento so 520m2 dvor

89 000 ЕУР

Број на соби: 5
Површина: 120
13 фев. 18:57 ,

Kuka vo RADOVISH po MNOGU POVOLNA CENA

Број на соби: 4
24 окт. 14:41 , ,

Dve kuki vo Saraj

Број на соби: 8
17 јул. 09:55 , ,

PLAC VO SINGELIC

70 000 ЕУР

Број на соби: 3,5

Совети за полесна продажба на kukji

Продажбата на kukji или друг тип на недвижен имот може да преставува застрашувачки процес кај многумина, а уште повеќе кога се обидувате да продадете куќа, а да купите некој друг вид на недвижен имот. Одлуките кои ќе ги донесете во процесот на продавање на kukji може или да Ве чини или да Ви заштеди многу финансиски средства.

Пред да го започнете процесот за продажба на Вашата куќа или друга недвижност, потребно е да добиете јасна слика околу вредноста на куќата. Одлучете дали ќе ја продавате куќата сами или со помош на агенција за недвижности. Исто така потребно е и да ја подготвите куќата за продажба со поправање на одредени навидум мали но важни детали.

Исчистете ја куќата!

Чистата куќа со сигурност ќе Ви овозможи да добиете подобра цена! Ослободете се од непотребните работи, исчистете го нередот, однесете ги теписите на хемиско чистење, обновете ја бојата на ѕидовите, и направете слични мали поправки. Сето ова нема да Ве чини многу, а може да направи голема промена во однос на вредноста на Вашиот дом.

Исто така многу е важен и надворешниот изглед и состојбата на дворот. Средениот и исчистен двор ќе создаде сосема поинаква слика и ќе ги привлечи купувачите заинтересирани за kukji во таа област.

Купување или изнајмување на kukji

При потрагата на ново живеалиште, многумина си го поставуваат истото прашање: Што е поисплатливо – да се купи нова куќа или да се изнајми?

Како дел од предностите на поседувањето куќа се следниве:

1. Поседувањето куќа е одлична инвестиција. Во иднина доколку имате и дополнителни опции за недвижнини, ќе Ви претставува и можност за постојан прилив на пари.

2. Поседувањето на некаква недвижност, kukji или станови, создава чувство на стабилност и сигурност.

3. Изнајмувањето значи несигурност. Цената на киријата може лесно да се промени, а сопствениците не толку ретко знаат и да ја променат цената на средината од Вашиот престој.

Дел од предностите на изнајмувањето kukji се следниве:

1. Изнајмувањето нуди голема флексибилност. Доколку се одлучите за селидба, се случи неочекуван настан, или имате потреба од селење во друг град многу е полесно да се преселите доколку живеете во изнајмена куќа.

2. Поседувањето на сопствен дом, стан или куќа носи и голема одговорност и трошоци за оддржување.

3. Купувањето на стан или куќа има високи почетни трошоци.

Без разлика дали се занимавате со продавање на kukji, имате потреба од купување или изнајмување на куќа, Пазар3 е достапен да одговори на сите Ваши потреби.

Тука можете лесно, брзо и едноставно да направите продажба, купување или издавање на kukji и друг недвижен имот.


Кон почеток