Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба, купување и изнајмување на montazni kukji


Погледнете ги огласите за продажба на montazni kukji, или регистрирајте оглас доколку и Вие продавате или изнајмувате монтажна куќа. Пазар3.мк како најголем огласник за montazni kukji и други недвижности во Македонија, на едно место ги претставува сите огласи за продажба, купување и изнајмување низ целата држава. Регистрирајте оглас со наслов "Продавам монтажна куќа" или "Купувам монтажна куќа" доколку продавате или изнајмувате montazni kukji.19 ноем. 00:14 , ,

Izrabotka i prodazba na montazni kuki

Број на соби: 2,5
Површина: 50

Што претставуваат монтажните куќи?


Под терминот montazni kukji се подразбираат оние објекти кои за разлика од класичниот тип на градба на куќи со тули и блокови, имаат ѕидови кои претходно се изработуваат во производствени погони и готови се испорачуваат на градилиштето.Montazni kukji како тип на градба се доста застапени и многу популарни во странство, а во скоро време и тука кај нас. Најпрвин montazni kukji се граделе како викендици или montazni kukji за во далечните планински предели.


Меѓутоа, токму поради високото ниво на енергетска ефикасност и еколошките карактеристики, montazni kukji се повеќе се градат и за семејно живеење во градските средини. Монтажните куќи се категоризирани како високо енергетски, еколошки, и во согласност со ЕУ препораките за тип на домови кои не загадуваат.Предностите на изградбата на montazni kukji?


Дали сте запознаени со начинот на изградба и поволностите кои ги нуди овој начин на живеење во montazni kukji?Во продолжение Ви ги претставуваме нашите сознанија со кои се здобивме во однос на предностите од поседувањето на montazni kukji:


1. Готов дом за само 30 дена!


Брзината на изградба на монтажните куќи се движи од 30 до 60 дена во зависност од големината на куќата. Montazni kukji спремни за вселување со рок на изградба загарантиран со договор нудат голем број на претпријатија специјализирани за изградба на montazni kukji.2. Три пати поевтини од купување на стан


Дали знаевте дека изградбата на montazni kukji е далеку поевтина од изградбата и купувањето на класична градба на куќа или стан?


Финансискиот аспект на градењето на montazni kukji често претставува главна причина поради која многумина се одлучуваат на montazni kukjni како нивен семеен дом. Цената за градење на montazni kukji е 30% пониска од цената за изградба на класична куќа.3. Енергетско-ефикасни домови


Неверојатна е разликата помеѓу montazni kukji и класични куќи, од аспект на нивната економичност. Имено, монтажните куќи имаат 4 пати помали трошоци за затоплување и ладење и спаѓаат во класата А+ според енергетската скала. Благодарение на современите материјали кои се користат при изградбата на овој тип на montazni kukji истите многу брзо и многу лесно се загреваат и ладат. Монтажните куќи се одлични во однос на заштедена и потрошена електрична енергија.4. Отпорни на временски непогоди


Современите montzani kukji користат модерни еколошко прифатливи материјали кои можат одлично да реагираат на ветер, да се справат со пожар, и поради својата еластичност да гарантираат постојаност дури и при силни земјотреси и движење на земјиштето.Продажба и купување на montazni kukji


На Пазар3.мк можете да купувате и продавате montazni kukji. Доколку сте фирма специјализирана за изградба на ваков тип на куќи искористете ја можности својата работа да претставите пред многубројната Пазар3 публика која секојдневно ја посетува категоријата "Живеалишта".


Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации