Publikuar: Dhj 05 2022 01:40

Online casovi po solo peenje

Publikuar: Dhj 05 01:40
Shikime: 489
Преку моите приватни часови ќе ги научите сите сегменти потребни за да се стане професионален оперски или поп пејач или доколку сте почетник кој има желба да пее.

Ќе научите за:

• техниката за дишење на дијафрагма;
• вокалната техника и правилната импостацијата на гласот во пеење и зборување;
• проширување на опсегот на гласот;
• зголемување на волуменот, силата и издржливоста на гласот;
• ќе го перфекционирате слухот и интонацијата преку вежби за распевање;
• ќе научите како да се ослободите од тензиите во мускулите во вратот и во вилицата, како да се ослободите од зарипнување и умор при пеење и зборување;
• ќе научите за фразирање, музицирање, изведба на различни стилови;
• Актерска игра во операта, како да се изучуваат оперските композиции.


Часовите се индивидуални, траат 60 минути, се закажуваат по договор и поради настаната ситуација со КОВИД-19 се одржуваат онлајн преку платформите за видео повик: ZOOM, SKYPE, MESSENGER, FACETIME…
Часовите ги држи оперски пејач- магистер по оперско пеење и вокална педагогија.

Се оддржуваат на македонски и англиски јазик.

-----------------------------------------------------------------------

Through my voice lessons, you will learn all the required segments in pursuing your career as a professional opera or pop singer, or if you are a beginner that loves to sing.

You will learn:

• The technique for the right diaphragmatic breathing used in singing;
• Vocal technique and supporting the voice in singing and talking;
• How to improve your vocal range volume, strength and stamina;
• How to perfect your pitch through advanced voice projection exercises;
• How to eliminate jaw and muscle tension and hoarseness;
• Phrasing and different styles in singing;
• Acting tips in opera, and a lot „how to” tips in the field of opera.

The lessons last 60 minutes and due to the COVID-19 are held online via ZOOM, SKYPE, MESSENGER, FACETIME…
The lessons are held by a professional opera singer- Master of Music Art and Vocal Pedagogy
Siguro dërgesën me ELS
Pagesa pas kontrollit të mallrave
Dërgesë direkte
Blej tani
Dërgesa me “Ecologistic”: nga ALL
nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë
489
Blej tani

Dërgesa me “Ecologistic”: nga 120 ALL

Siguro dërgesën me ELS

Pagesa pas kontrollit të mallrave

Dërgesë direkte

Adresa:

Blini

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione