Publikuar: Gush 11 2015 11:42

Sony VAIO laptop SVS13A25PXB i7 256GB SSD 12GB RAM

MKD

Publikuar: Gush 11 11:42
Shikime: 49
Продавам
Sony VAIO SVS13A25PXB 13.3" Intel i7 2.90 GHz 256GB SSD 12GB RAM NVidia 640M

Повеќе инфо тука:
http://content.etilize.com/Manufacturer-Brochure/1023550219.pdf


Компијутерот го купив во САД во август 2014, а од тогаш седи спакован и воопшто не е користен затоа што во исто време добив друг компијутер од фирмата во која работам.

Компијутерот е со W8, но не сум го користел така што треба инсталација на апдејти и најнови драјвери. Сите апдејти и драјвери ги има на сајтот за поддршка од Сони, тука: https://esupport.sony.com/US/p/model-home.pl?mdl=SVS13A25PXB

Ова е најдобриот компијутер било кога произведен од Сони, со најдобра спецификација, апсолутно "top of the line" и со магнезим и карбон фајбер casing. Јас сум редовен корисник на Vaio ултрабук компијутери од 2004 година, и слободно можам да кажам дека се останато е „мачкина кашлица“ во споредба со ултрабук Сони серијата. Но за жал веќе нема да има вакви Сони Ваио компијутери затоа што Сони ја продаде Ваио дивизијата. Овој модел е последен најдобар модел што "money can buy". Го купив за 1499 долари како "factory refurbished", односно купен и вратен во БестБај (што е секојневие во САД оти си можат). Оригиналната цена беше над 1899 долари. Ова е т.н. ultra portable „ultrabook“ business model, со апсолутно најдобра конфигурација, погден е за било која работа дури и hard-core gaming. За целосна спецификација погледнете го линкот погоре. Просто е неверојатно што се собраа во 13 инчен компијутер.

Компијутерот доаѓа со оригиналната батерија, оригинален mini portable charger (поскап од обичниот), и дополнителна оригинална "sheet battery" или "чаршав“ батерија која се монтира под компијутерот за дополнителни 5 часа живот и со нејзин полнач. Со двете батерии имате енергија за над 11 до 12 часа!
Компијутерот нема драсканици или дурги козметички дефекти, перфектно сочуван, и секако без никави функционални дефекти, без мртви пиксели и сл, во перфектна состојба како нов.

Јас сум физичко лице (не фирма), затоа ве замолувам да ме контактирате само ако сте искрено заинтересирани за купување, без понуди за размени и слични понуди.

Јас живеам во Битола но патувам секоја недела во Скопје. Компујутерот можете да го погленете и/или купите во Скопје или Битола.
Благодарам,
Драган

Specs:
http://www.cnet.com/products/sony-vaio-s-series-svs13a25pxb-13-3-core-i7-3520m-windows-8-pro-64-bit-12-gb-ram-256-gb-ssd/specs/
Siguro dërgesën me ELS
Pagesa pas kontrollit të mallrave
Dërgesë direkte
Blej tani
Dërgesa me “Ecologistic”: nga ALL
nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë
49
Blej tani

Dërgesa me “Ecologistic”: nga 130 ALL

Siguro dërgesën me ELS

Pagesa pas kontrollit të mallrave

Dërgesë direkte

070395987

Adresa:

Blini

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione