Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

Alcatel 1

5 500 MKD

Shitet nga: Elena 28 Nën 18:56 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Koçan
Prodhuesi
Alcatel
Се продава нов, неодпакиван Alcatel 1.
Смартфонот Alcatel 1 беше лансиран во јуни 2018 година. Телефонот има 5,2-инчен екран на допир со резолуција од 480 пиксели со 960 пиксели.

На Alcatel 1 се напојува со 1.28GHz quad-core процесор и доаѓа со 1GB RAM меморија. Телефонот има 8GB внатрешна меморија која може да се прошири до 32GB преку microSD картичка. Што се однесува до камерите, Alcatel 1 има 5-мегапикселна примарна камера од задната страна и 2 мегапикселна предна стрела за самоубиство.

Алкател 1 се напојува со 2000mAh. Тоа мерки 137.60 x 65.70 x 9.80 (висина x ширина x дебелина) и тежи 134.00 грама.

Алкател 1 е единствен SIM (GSM) паметен телефон. Опциите за поврзување вклучуваат Wi-Fi, GPS, Bluetooth, микро-USB, FM, 3G и 4G. Сензорите на телефонот вклучуваат сензор за близина и акцелерометар.
Leaflet
Në fillim