Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

Kawasaki KMX 125 EXTRA

4 700 EUR

Shitet nga: Dragan 01 Korr 00:50 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Iute

Blej këtë makinë 10 060 MKD / muaj

From
Store
Viti
Prodhuesi
Kawasaki
Modeli
KMX
Продавам Kawasaki KMX 125 1999 година, регистриран до Август 2019 со зелен картон.
Моторот е во одлична состојба, редовно одржуван и сервисиран.
Инсталирано перка за додатно ладење, сменети сет ламели EBC, сменети плочки кочница напред назад EBC, сменета сајла на обртомер и сајла на километража, сменета сајла на кумплуг. Нов ланец RK сет нови ланчаници 6 парчиња за различен сетап по желба.
На пола гуми Pirelli Scorpion XC DOT хомологирани за асфалт. Сменети лагери на тркала SKF комплет со семеринзи. Инсталирано напојување за мобилен и држач за мобилен. Нов акумулатор затворен YUASA.
Моторот не е паѓан, не е гребен, не е варен и не е преработуван. Нов оригинален филтер за воздух и нов клип TKRJ. Пали единствено и фабрички на кикстартер.
070900420 Драган - послем 17:00ч
Në fillim