Audi A4 2.0 TDI Avant

Shpallja e kompanisë. Shitet nga: Teren Auto Plus 08 Tet 15:01 Kyçuni në kompani për të bërë ndryshime
Blej këtë makinë 19 040 MKD / muaj
Aplikoni tani >
Çmimi:

8 900 EUR

Viti: 2009
Transmetuesi: Manual
Kilometrazha: 190 000 - 199 999
Karburanti: Naftë
Targa: Maqedonase
Ngjyra: E hirit
Komuna: Ohër
Struktura e veturës:
Prodhuesi: Audi
Modeli: A4
TEREN AUTO PLUS
Autosalon za koristeni vozila
Ohrid

 Година на производство: 2009
 Прва регистрација: 2009
 Километража: 197 853 km
 Гориво: Дизел
 Моќност: 88kw/120кс
 Зафатнина на моторот: 1986cc
 Менувач: Рачен/6 брзини
 Еколошка класа: EURO4
 Земја на потекло: Холандија
 Потрошувачка (за ново возило):

градска 6.8l/100km; отворено 4.5l/100km; просечно 5.3l/100km

 Дополнителна опрема

-Клима
-фабричко радио со CD
-капацитет за x6 CD
-електрични надворешни ретровизори со греење
-кожен волан со команди
-ISOFIX за детско седиште
-деллива задна клупа
-темпомат
-приказ на притисок на гуми
-сензор за дожд
-приказ на надворешна температура
-електрика на сите стакла
-борд компијутер
-греачи на задно стакло
-автоматски светла
-навигација со голем екран
-светла за магла
-фабрички алуминиумски тркала
-електрична паркинг кочница
-термална изолација на стакла
-НОВИ ЗИМСКИ ГУМИ


Платени сите давачки до регистрација

www.terenautoplus.com
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim