Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

BMW 216 GRAND TOURER 85KW-116KS

0 MKD

Shpallja e kompanisë Shitet nga: Dragan Dooel 15 Tet 10:04 Kyçuni në kompani për të bërë ndryshime
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Kompani
Viti
Transmetuesi
Kilometrazha
Karburanti
Ngjyra
E Zezë
Komuna
Koçan
Struktura e veturës
Minivan
Modeli
216
Kolata e uvezena od germanija momentalno e na bugarski tablici moze da se carine za eden raboten den !

MOTOR 1500CM - 116KS BITURBO
7 SEDISTA

Poveke inf na : 070272066 Ane
075272066 Ane
Dragan Dooel
Компанијата Даниво Дооел постои од 2000та година.Компанијата се занимава со преработка на ориз и други житарици, како и со производство и репродукција на други семенски материјали. Основна дејност на Даниво дооел е: - Производство на ориз, јачмен, пченица, луцерка, вишни, - Производството на семенски материјали, - Преработка на ориз и други житарици, - Пакување на ориз, грав, леќа и пченица Компанијата обработува и произведува ориз, и е една од најголемите производители во оваа гранка во производство на ориз. Оризот е втора по значење житна култура, а прва е пченицата. Тоа е едногодишно растение, житарка од фамилијата треви, што потекнува од тропските и суптропските предели на Азија и Африка. Во Македонија оризот најмогу се одгледува во долината на Брегалница во Кочанската Котлина, а помал дел се одгледува во долините на Тополка и Бабуна во Велешко. Даниво дооел годишно произведува околу 450 000 килограми, од кои на пола од нив се произведува бел ориз. Даниво дооел, покрај продуктите што се од сопствено производство, одкупува оризова арпа и од другите производители, и ја преработува во сопствената фабрика. Фабриката на Даниво дооел се наоѓа во Горни Подлог во близина на градот Кочани. Фабриката располага со многу работници, кои се обучени и професионалци во својата дејност. Од самата обработка која се прави на почвата, до производството на ориз, Даниво дооел води голема грижа и заштита од загадување, ова претставува голем и битен фактор за храната. Поседуваат модерна земјоделска механизација, за обработка на земјиштето, како и за обработка, производство и одржување на оризот. Компанијата годишно прави дистрибувија во Македонија повеќе од 600 000 килограми ориз, а прави соработка и со соседните држави, и за таму прави извоз околу 1.500 000 килограми. Компанијата најчесто соработува со Турција, Србија, Црна Гора, итн. и со некои држави од Европската Унија. Од самиот крај, Даниво соработува со многу индивидуални земјоделци, од Виница, Неготино,Велес, итн. Покрај откупот што се прави од индивидуалните земјоделци, исто така се прави превозот и транспортот до складиштата кои ги поседува самата Компанија. Даниво дооел Кочани
Vizitoni faqen e biznesit tonë
ул. Никола Зафиров бр.27 с.Подлог Tregoje në hartë
077 914 596 070 529 916
http://www.danivo.com.mk/
Dragan Dooel
DVE CISTO NOVI FREZI 2.5M i 3.0M 0 MKD
 REDOSEALKA AZZURRA 500 0 MKD
RENAULT SCENIC 1.5 DCI 106 KS 2006G MK TABLI !!! 2 650 EUR
BMW X3 2.0 177 KS X-DRIVE -08 7 350 EUR
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione