Shpallja e kompanisë Publikuar: Mar 10 2021 12:11

Se bara pomosen gradezen rabotnik

Publikuar: Mar 10 12:11
Shikime: 1
Нашиот клиент GARNOL d.o.o. се градежни изведувачи специјализирани за изградба на инфраструктурни згради од висока и ниска градба. Како дел од групата GRATEL d.o.o. тие исто така спроведуваат телекомуникациски мрежи, со извршување на градежни и монтажни работи (https://garnol.si/).
GARNOL d.o.o. Словенија има потреба од:
ПОМОШЕН ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ѕидари, армирачи, тесари, асфалтери)
- локација Крањ, Словенија -

Работни задачи:
• извршување работи според упатствата на претпоставениот
• одржување и помали поправки на опремата за работа
• работа на лесни градежни машини на градилиштето
• рационално користење на енергија, материјали, време
• уредување на работното место и работата и заштитната опрема по завршувањето на работата
• почитување на принципите на групна работа и основните правила на деловна етика
• запознавање и почитување на Законот за безбедност при работа, користење заштитна опрема како што е предвидено со закон

Услови:
• Работно време: пон-пет од 07-17ч, сабота 07-14ч, три саботи во месецот се работни
• Месечна нето плата од 800€ за 174 работни часа
• 26 работни часа од прекувремените се исплаќаат како стимулација во износ од околу 100€, остатокот од прекувремените се користи во фонд за плата за зимски неработен период
• Годишен регрес од околу 1.000€
• Покриено здравствено и социјално осигурување
• Договор за работа и работна виза на една година, со можност за продолжување
• Покриени трошоци за превоз од сместувањето до работа и обратно, обезбедена исхрана на работа
• Покриени трошоци за работна виза и дозвола за престој
• Можност за обука и напредување
• Сместувањето е на трошок на самиот вработен и изнесува од 140-180 € месечно

Барања:
• Минимум 2 години работно искуство на градилиште , со задолжителен доказ од ПИОМ
• Минимум основно образование
• Познавање на словенечки јазик е предност, возачка дозвола Б категорија

• Лични карактеристики: комуникативност, организираност, работна етика, искреност, спремност за учење
Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената позиција, испратете кратка биографија на [email protected] најдоцна до 17/03/2021. Се обврзуваме Вашите лични податоци добиени со оваа пријава да се користат доверливо. Повеќе информации на 075/460-460 од 09-16ч.
Përshkrimi i linkut

Executive Search Leasing

Ги поддржуваме компаниите преку разни услуги во областа на човечките ресурси. Без разлика дали ви треба асистенција за регрутирање, екстерно вработување и on-site менаџмент, законска регулатива, пресметка на плати, аутсорсинг на процесот на регрутирање или меѓународна мобилност на трудот, ние сме вистински партнер за вас.
Vizitoni faqen e dyqanit tonë

Доситеј Обрадовиќ

075/460-460

nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë

Shitësi

Ги поддржуваме компаниите преку разни услуги во областа на човечките ресурси. Без разлика дали ви треба асистенција за регрутирање, екстерно вработување и on-site менаџмент, законска регулатива, пресметка на плати, аутсорсинг на процесот на регрутирање или меѓународна мобилност на трудот, ние сме вистински партнер за вас.
1

Njoftimet nga ky shitës:

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione