Shpallja e kompanisë Publikuar: Jan 15 2022 07:44

вртлар/хортикултурен работник / градинар

Publikuar: Jan 15 07:44
Shikime: 1554
ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОТЕНЦИЈАЛНИ РАБОТНИЦИ:

Работно место:
Хортикултурен работник / градинар/вртлар

Работата се врши во Истра и Кварнер-(Хрватска)- Ровињ, Пореч, Вршар, Умаг, Новиград, Крк, Цриквеница

Терминот за почнување со работа е од 01.03.2022. до 31.10.2021. (или по договор).

Опис на работата на вртлар:
• комплетна грижа за растенијата: садење, плевење и копирање цветни леи и грмушки, ѓубрење, лекување на растенија од болести и штетници итн.
• гребење зелени површини
• рачно и моторно кастрење на жива ограда, големи и мали грмушки, отстранување на суви и заболени гранки, кастрење на дрвја, отстранување на заболени, отстранување на трупците
• косење трева со самоодни и тракторски косилки, тримери
• инсталација и сервис на системи за наводнување
• други комунални работи
--------------------------------------------------------------------------
Секој работник со редовните примања му следува осигурување
-бесплатен смештај во близина на работното место
-два оброци дневно му следуваат.
Сместување- приватни домови со (двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби).

Оброкот-два топли оброци дневно(во ресторан).

Плата сите вработени се плаќаат од саат нeтo:
***редовни работни часови-23kn/h
***прекувремени саати -27kn/h
*****NETO!!!*****
(сите часови редовно се исплаќаат на 15ти следниот месец. Работникот е пријавен на пензиско и здравствено осугурување од првиот до последен ден).

Можност за прекувремена работа.

За заинтересираните кои немаат хрватски документи поднесуваме молба за одобрување ДОЗВОЛА ЗА ПРЕСТОЈ И РАБОТА ВО ХРВАТСКА.
*****Ве молиме имајте предвид дека вработувањето се врши без агенции и посредници*****
Потпишувате договор директно со работодавецот.

Заинтересовани нека нас контактирају електронски на:

- viber/whatsapp tel.br.: +381 65 570 59 13 Александра
- nikola.vucenovic@rus.hr
Përshkrimi i linkut

Rijecki Usluzni Servis D.O.O

Rabota vo stranstvo
Vizitoni faqen e dyqanit tonë
nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione