Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

CASOVI PO ANGLISKI JAZIK ZA DECA I VOZRASNI

0 MKD

Shpallja e kompanisë Shitet nga: SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI 03 Mar 16:48 Kyçuni në kompani për të bërë ndryshime
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Kompani
Komuna
Shkup
АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ
(ГРУПНИ И ИНДИВИДУАЛНИ ЧАСОВИ)

• КУРС ЗА ОПШТ АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ

• ИНТЕНЗИВЕН КУРС ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК

• АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА ДЕЛОВНА КОМУНИКАЦИЈА

• СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ КУРСЕВИ (англиски јазик во областа на правото, економијата, финансиите, индустријата, туризмот, угостителството, англиски јазик за општа работа во странство ...)

• КОМУНИКАЦИЈА

• КУРС ПО АНГЛИСКИ ЈАЗИК СКРОЕН СОГЛАСНО ВАШИТЕ ПОТРЕБИ

• ДОПОЛНИТЕЛНИ ЧАСОВИ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА ДЕЦА СОГЛАСНО УЧИЛИШНАТА ПРОГРАМА (повторување и вежбање на материјалот што е веќе изучен на училиште, учење нови лекции, пишување домашна работа, подготовка за повторување и тестови)

• ПОДГОТОВКА ЗА ПОЛАГАЊЕ МЕЃУНАРОДНИ ИСПИТИ:

• FCE – First Certificate in English

• CAE – Advanced Certificate in English

• CPE – Certificate of Proficiency in English

• TOEFL – Test of English as a Foreign Language

• IELTS – International English Language Testing System

• BEC – Business English Certificate

• ILEC – International Legal English Certificate

• ICFE – International Certificate in Financial English

• APTIS – дијагностички тест за брза проверка на познавањето на англискиот јазик

Стекнатото знаење како и Кембриџ сертификатите со кои ќе се здобиете по полагањето на овие испити ќе ви послужат за напредување во кариерата, академско или стручно усовршување или пак за престој во странство.

-----------------------------------------------------------------------


ДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

Пријавување секој ден од 08 до 21 часот

*Индивидуални часови во времетраење од 60 мин. од Понеделник до Петок
*Групни часови во времетраење од 60 мин. во група од 7-10 лица од Понеделник до Петок


Контакт телефон / VIBER: 070/214-551 & 070/786-789

E-mail: [email protected]

Skype: iq.intelligencecenter

WEB PAGE: www.iq.com.mk

-----------------------------------------------------------------------

Не чекајте! Започнете да учите англиски јазик за да го разберете светот!
Никогаш не е доцна да започнете со учење!

SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI
Професионална изработка на едукативни трудови според ЕКТС критериумите,(академски стил на пишување): ТРУДОВИ ОД СИТЕ НАУЧНИ ОБЛАСТИ: - Докторски дисертации - Магистерски трудови - Специјалистички трудови - Дипломски трудови - Семинарски трудови - Проектни задачи - CV + Мотивационо писмо (МК&EN) - Мини есеј и истражувачки проекти - Табеларно прикажување на податоци - Power point презентации - Бизнис планови - Анализа на случај - Спроведување на истражување - Трудови на слободна тема - Анкетни листови - Прашалници - ЛЕКТОР по МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК со Уверение и печат ............................................................................................ Судски и стручен ПРЕВОД (АНГ <=> MAK) од сите области: - Вршење на писмен превод во која било област: *Право *Економија *Медицина, *Информатичка технологија *Психологија *Социологија *Филозофија *Земјоделство *Бизнис итн. со соодветно форматирање на текстот согласно формата и содржината на оригиналот, како и според потребите на клиентот. - Лични документи - Правни и судски документи (одлуки, пресуди, барања, тужби, жалби, договори, покани итн.) - Сведителства, дипломи, уверенија, сертификати, потврди итн. - Разни дозволи - Изјави - Препораки - Разни изводи и извештаи вклучувајќи и изводи од матичната евиденција и финансиски извештаи - Договори - Полномоштва М-р Весна ИВАНОВА (Овластен судски преведувач) ............ Поради професионалната тимска работа во нашето работно биро,овозможуваме навистина брза изработка - работејќи според конструктивните ЕВРОПСКИ критериуми. За нашите верни клиенти, следуваат и големи поволности. Трудовите се изработуваат ПОЕДИНЕЧНО, за секое лице!!! Цена по договор.
Vizitoni faqen e biznesit tonë
ул. Васко Каранѓелески бр.23 Tregoje në hartë
070 786-789
http://iq.com.mk/
SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI
070 214 551 / 070 786 789
Leaflet
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione