Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

MINIMAKS SITEMI - GREE KLIMA UREDI

0 MKD

Shitet nga: Минимакс Системи 11 Pri 16:02 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
МИНИМАКС СИТЕМИ располога со широк асортиман на клима уреди од марката GREE обични и инвертер.

Модел BEE 3,5 KW GWH12NB-K3NNE1C
КЛИМА СПЛИТ СИСТЕМ
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА А
ФРЕОН R 410
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ 3,2 KW
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ 3,5 KW
ПОТРОШУВАЧКА НА ЛАДЕЊЕ 1 KW
ПОТРОШУВАЧКА НА ГРЕЕЊЕ 0,9 KW
БУЧАВОСТ 37/52
МОЖНОСТ ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВЛАГА
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОД -7 ДО +43

GREE GWH12MA-K3DNC8L/I
ИНВЕРТЕР КЛИМА
МОЌНОСТ НА ЛАДЕЊЕ: 3.20 KW (0.60-3.20-3.50)
МОЌНОСТ НА ГРЕЕЊЕ:ДО 3.40 KW (0.60-3.40-3.80)
ПОТРОШУВАЧКА НА ЛАДЕЊЕ:1.020 KW (0.12-1.02-1.40)
ПОТРОШУВАЧКА НА ГРЕЕЊЕ:0.995 KW(0.12-0.99-1.50)
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА А++
БУЧАВОСТ – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА :39/34/31/28 28 DB
БУЧАВОСТ – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 51 DB
ДИМЕНЗИИ (Ш/В/Д) ВНАТРЕШНО:790Х265Х174ММ
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА (ЛАДЕЊЕ):-15 ДО +43°С
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА (ГРЕЕЊЕ):-15 ДО +24°С


GREE GWH18QD-K3DNA1G
ИНВЕРТЕР КЛИМА МОЌНОСТ НА ЛАДЕЊЕ:5.130W MOЌНОСТ НА ГРЕЕЊЕ:5.275W ПОТРОШУВАЧКА НА ЛАДЕЊЕ:1580W ПОТРОШУВАЧКА НА ГРЕЕЊЕ:1410W SEER/SCOP 6.1/4.0 FREON R410A ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА А++ ПРОТОК НА ВОЗДУX 800/720/610/520 ?3 РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА (ЛАДЕЊЕ):-20 ДО+43°С РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА (ГРЕЕЊЕ):-20 ДО +24°С БУЧАВОСТ 58/54/51/48 DB

Повелете во нашиот продажен салон на ул.Иво Лола Рибар бр.55 (нагорички сокак) и изберете го вашиот клима уред.
Минимакс Системи
031614590 078669907
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione