Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

SkyLine stoecka klima ured inverter

0 MKD

Shpallja e kompanisë Shitet nga: Termo Sistem 07 Pri 16:43 Kyçuni në kompani për të bërë ndryshime
Leaflet
Termo Sistem
Oprema za solarni sistemi 0 МКД
Toplinski pumpi 0 МКД
Klima Skyline 0 МКД
Solarni kolektori 0 МКД
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Kompani
Komuna
Shkup
Energy saving: Клима уредот SKYLINE обезбедува максимална моќност со најниска моќност на потрошувачка.

Wifi Ready: Управување на клима уредот преку wifi

Cold plasma: Наградба на квалитетот на воздухот во комбинација со високо квалитетен јонизатор и повеќе слојни филтри неутрализирајќи ги 90% од бактериите, отстранувајќи ги непријаните мириси. Негативните јони на кислород даваат специјално чувство на свежина.

I feel function: Нуди интелигентна контрола на температурата таму каде што е потребно и обезбедува поголем комфорт во просторијата.

Defrosting: Функција каде што единицата разбира автоматски да започне процес на одмрзнување.

Turbo function: Овозможува максимален проток на воздух и перформанси за 30 минути за брзо ладење во просторијата.

Auto restart: Исклучувањето на електрична енергија повеќе не е проблем, бидејќи единицата ја враќа

Автоматско рестартирање: Исклучувањето на електрична енергија веќе не е проблем, бидејќи единицата ја враќа во функција и продолжува со обновување.

Self - diagnosis: High-end технологија преку која единицата открива можни грешки и ги покажува на LED екранот за побрза и поефикасна поправка.

Модел SL 48000
BTU(ладење/греење) 48000/48000
Фреон R410A
Компресор MITSUBISHI
SEER/SCOP 6.1/4.0
Енергетска класа A+/A++
Termo Sistem
Термо систем Дооел е фирма основана во Скопје, во 2003 година, чија главна дејност е увоз, трговија, инженеринг и изведба на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Од самото основање на компанијата Термо систем нивната цел и визија е задоволни купувачи, а тоа може да го постигнат само со понуда на квалитетни производи и одлична услуга. При нивната работа се стремат кон интегрирање на опрема со најнова технологија како и работење по највисоки стандарди за квалитет. Термо систем имаат широка палета на производи од реномирани брендови како Giacomini, Bosch, Daikin, Enrad, Wilo, Rothenberger, Siemens, Fondital, Burnit, Sun System, Frabo, Radiatori 2000, Buderus и други, а за тоа тие имаат многу светски признанија, кои се добиени според строги и највисоки светски стандарди. Доколку се одлучите да соработувате со Термо систем при инсталација на греење, тие ќе Ви понудат комплетно решение за просторот. Располагаат со: - котли и камини на струја, пелети, цврсто гориво, - димоводни цевки, - радијатори, панелни радијатори, електрични греалки, - циркулациони пумпи, - собни термостати, - алумпласт и фитинг, - колектори/собирачи, - подно грење, - вентили, - експанзиони садови, касети и изолација, - мерни инструменти, - цевки и фитинг. За инсталирање на комплетно нов водовод или замена на стариот тие нудат: - електрични бојлери, - проточни бојлери, - пумпи за водовод, - вентили за водовод, - топчести вентили, - касетен водовод. Во последниве неколку години соларните системи се многу популарни во Македонија, а Термо систем нуди целосна инсталација на истите и тоа: - соларни сетови, - соларни колектори, - комбинирани болјери, - опрема за соларни системи, - фитинг за соларни системи. Исто така како што споменавме погоре, дел од работата на Термо систем е и климатизацијата односно ладење, комплетно местење на климата и сл: - клима уреди, инвертер и обични, - прочистувачи на воздухот, - фенколјери, - топлинска пумпа. Освен овие неколку наброени услуги што целосно ги нудат, Термо систем нуди и алати, без разлика дали за професионални маjстори и зафати, или за секојдневна поправка. Понудата се однесува на рачни и електрични алати, клешти, секачи и друго. Во изложбениот салон на Термо систем може да ја погледнете целосната нивна понуда и да ги добиете сите информации, па и да договорите монтажа на некој од уредите кои ќе Ви се допаднат. Нивната адреса е ул.Никола Парапунов 1/1-13 Скопје
Vizitoni faqen e biznesit tonë
Никола Парапунов 1/1 -13 Tregoje në hartë
023079802
https://www.termosistem.com.mk
Termo Sistem
023079802
Leaflet
Termo Sistem
Solarni kolektori 0 МКД
Oprema za solarni sistemi 0 МКД
Toplinski pumpi 0 МКД
Daikin Inverter FTXF-35A/RXF-35A Sensira 0 МКД
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione