Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

BELA IMELA VISCUM ALBUM

300 MKD

Shpallja e kompanisë Shitet nga: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 23 Mar 16:36 Kyçuni në kompani për të bërë ndryshime
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Api DIJABET 1 200 МКД
ANTIRID KREMA   BEE VENOM  ANTI AGING CREAM 500 МКД
BILNI KAPKI PROTIV NERVOZA I NESONICA -
ELIKSIR ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST 2 700 МКД
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Kompani
Komuna
Gostivar


Имелата е одличен лек за срцето и за циркулацијата на крвта, посебно при потешки облици на нарушувања на крвотокот.

Под дејство на активните материи, кои влијаат на нормализирање на метаболизмот во целиот организам, високиот крвен притисок се намалува, а нискиот расте. Со тоа, уредно се смирува нервозното срце и се јакне неговата работа.
Сите симптоми на нерегулиран крвен притисок, како што се нагол прилив на крв во главата, несвестица, зуење во ушите и нарушување на видот, може да се отстранат со употреба на имелата.

Кај жените имелата помага, посебно оние коишто се наоѓаат во преодните години и кои имаат проблем со циркулацијата, чувствуваат забрзана работа на срцето, изненадни напади на топлина, тешко дишење, нарушување на менструалниот циклус и сл.
Имелата поволно дејствува врз функцијата на жлездите, таа е и одлично средство за поттикнување на метаболизмот. Истовремено дејствува врз панкреасот, па со редовна употреба на имела кај дијабетичарите значително се намалува нивото на шеќерот во крвта.Имелата делува антитуморно и антиканцерогено.
http://www.youtube.com/watch?v=8j7a7JDDw0k
Бял имел ,Weiße Mistel ,Mistel ,Le Gui ,liga o visco ,mistletoe ,mistle ,vischio ,Оме́ла бе́лая (лат. Viscum album) ,Bela omela ,Imela ,Ökse otu ,თეთრი ფითრი (Viscum album) ,ヤドリギ ,겨우살이 ,Jemioła pospolita, jemioła biała,Jmelí bílé (Viscum album) ,Biska,Rakija biska,Vâsc ,fehér fagyöngy ,herbal ,ljekovita biljka ,lekoviti bilki ,tinktura od bela imela,vino,med ,propolis,apiherbal dabeski gostivar,bilkite na baba rada bela imela,alternativ medicin,citostatik,citostaticki,citoliticki,antitumorno,antikancerogeno ,heilpflanzen mistel,tinktur mistel ,mistel drops ,tropfen ,VISCUM ALBUM
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Vizitoni faqen e biznesit tonë
T.jovanoski 11 Tregoje në hartë
070561835

http://www.youtube.com/watch?v=8j7a7JDDw0k

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Në fillim