Shpallja e kompanisë Publikuar: Dhj 01 2022 11:38

Stanovi Aerodrom vo Porta Superium od 44m2 do 82m2 vo gradba

EUR

Publikuar: Dhj 01 11:38
Shikime: 4103
Комплексот “PORTA SUPERIUM” е лоциран на бул. 3-та Македонска Бригата во населба Аеродром, во непосредна близина на Агенцијата за Храна и Ветерина, како и Средното Училиште ”Димитар Влахов”. Сместен на самата граница помеѓу Општина Аеродром и Општина Центар, овозможува брза и лесна комуникација со централното градско подрачје, па така до Плоштад Македонија е одалечен само 2км., додека пак Железничката станица се наоѓа веднаш до локацијата. Од источната страна има директен пристап кон Општината Аеродром која овозможува голем број на рекреативни, социјални и културни содржини. Инфраструктурно е поврзана со две градинки и две основни училишта, со неколку средни училишта, со Поликлиниката “Јане Сандански”, голем број на рекреативни паркови, маркети, ресторани и кафулиња.

* ДОСТАПНИ СТАНОВИ ВО ЗГРАДА 1, 2, 3 и 4

ЗГРАДА 1
ВЛЕЗ 1
40м2 кат 6 бр.25
66м2 кат 3 кон булевар бр.4
66м2 кат 3 кон булевар бр.5
45м2 кат 10 кон булевар бр.52
67м2 кат 10 кон булевар бр.54
ВЛЕЗ 2
40м2 кат 11 позади ориентиран бр.65
46м2 кат 12 позади ориентиран бр.74
39м2 кат 13пк. позади ориентиран бр.81
46м2 кат 13пк. позади ориентиран бр.82
66м2 кат 6 кон булевар ?
56м2 кат 13 кон булевар
40м2 кат 12 ориентиран позади

ЗГРАДА 2

41м2 кат 13пк кон булевар
40м2 кат 12 позади ориентиран
40м2 кат 6 позади ориентиран
90м2 кат 6 кон лисиче ориентиран
90м2 кат 10 кон лисиче ориентиран
57м2 кат 10 кон зграда 4 ориентиран
42м2 кат 10 кон булеварот ориентиран

ЗГРАДА 3
Влез 1
64м2 кат 4 кон зграда 4 бр.5
49м2 кат 4 кон зграда 4 бр.7
49м2 кат 9 кон зграда 4 бр.47

ВЛЕЗ 2
66м2 кат 11пк. кон центар бр.78
64м2 кат 8 кон зграда 4 бр.51
65м2 кат 8 кон зграда 4 бр.52
64м2 кат 9 кон зграда 4 бр.62

ЗГРАДА 4
ВЛЕЗ 3
46м2 кат 6 кон лисиче бр.24
47м2 кат 8 кон лисиче бр.40
47 кат 6 кон лисиче бр.24 ???
47м2 кат 10 кон лисиче бр.56
45м2 кат 11пк кон лисиче бр.64
64 кат 4 кон зграда 3 бр.5
49м2 кат 10 кон зграда 3 бр.55
ВЛЕЗ 4
42м2 кат 5 кон лисиче бр.21
67м2 кат 6 кон лисиче бр.23
57м2 кат 8 кон лисиче бр.53
48м2 кат 4 кон зграда 3 бр.3
42м2 кат 4 кон зграда 3 бр.6
64м2 кат 5 кон зграда 3 бр.19
64м2 кат 8 кон зграда 3 бр.51
42м2 кат 10 кон зграда 3 бр.70
66м2 кат 11пк. кон лисиче бр.78
64м2 кат 5кат кон зграда 3 бр.18
48м2 кат 10 кон зграда 3 бр.69
41м2 кат 11пк. кон зграда 3 бр.82
41м2 кат 11пк. кон зграда 3 бр.83
64м2 кат 11пк. кон зграда 3 бр.85

цена: 1390евра м2 со вклучен ддв
1% ПРОВИЗИЈА

******** КОНТАКТ 075 923 242
Во секој од објектите, се проектирани посебни влезови и комуникациски јадра во однос на фукцијата, па така има поседни влезови за деловниот дел, а посебни за станбените делови. Паркирањето е решено како едeн интегрален простор за целиот комплекс. Пристапот кон минус нивоата е предвиден од три страни со што се олеснува комуникацијата на голем број на возила. ПАРКИНГ МЕСТО 7000евра
Зградата 1 и 2 се ориентирани кон бул. 3-та Македонска Бригада, каде приземјето, првиот и вториот кат се интегрални (споени)
Përshkrimi i linkut

GLOBAL PROPERTY

ГЛОБАЛ ПРОПЕРТИ 
КОМПАНИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА НЕДВИЖНОСТИ.
Vizitoni faqen e dyqanit tonë
nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë

Shitësi

ГЛОБАЛ ПРОПЕРТИ 
КОМПАНИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА НЕДВИЖНОСТИ.
Pandil Siskov 075923242 https://www.globalproperty.mk

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione