Shpallja e kompanisë Publikuar: Nën 29 2023 12:04

Kapital kuka so dvorno mesto na ul Marko Nestorovski

EUR

EUR
Publikuar: Nën 29 12:04
Shikime: 83
Шифра 20 108
Ексклузивна понуда:
Куќа со дворно место на Ул. Марко Нестороски во непосредна близина на џамијата.
Вкупна површина на парцела изнесува 157 мкв и тоа:
- помошни простории: 41 мкв,
- дворно место: 15 мкв,
- земјиште под зграда 1: 101 мкв.
Внатрешната површина на куќата изнесува 72 мкв.
Куќата се наоѓа на мирна и спокојна локација од спротивната страна од О.У. Христо Узунов.
Во близина на куќата има: основно училиште, градинка, ресторани, хотел, супер-маркети, продавници од различен вид итн.
Совршен избор за фамилијарно домување или времен туристички престој.
Përshkrimi i linkut

Агенција за недвижности Капитал Охрид

Посредување при купување, продажба и изнајмување на недвижен имот;
Спроведување на целокупна купопродажана административно правна постапка и тоа: 
-Пред договор
Главен договор
Адвокат
Нотар
Управна постапка за проценка и плаќање на данок на промет
Промена на корисник во ЕВН и комунални претпријатија и заедничко одржавање со сравнување  на сметки со 0 состојба
Катастарска документација
Проценка на  недвижен имот
Геодетски услуги
Останата потребна документација и постапка во врска  со недвижен имот.
Стручни совети и консалтинг за пазарот на недвижности
Маркетинг услуги
Vizitoni faqen e dyqanit tonë

ТЦ Амам локал 244 - Охрид Tregoje në hartë

078232-047 071321-001

https://www.kapitalohrid.mk

nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë

Shitësi

Посредување при купување, продажба и изнајмување на недвижен имот;
Спроведување на целокупна купопродажана административно правна постапка и тоа: 
-Пред договор
Главен договор
Адвокат
Нотар
Управна постапка за проценка и плаќање на данок на промет
Промена на корисник во ЕВН и комунални претпријатија и заедничко одржавање со сравнување  на сметки со 0 состојба
Катастарска документација
Проценка на  недвижен имот
Геодетски услуги
Останата потребна документација и постапка во врска  со недвижен имот.
Стручни совети и консалтинг за пазарот на недвижности
Маркетинг услуги

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione