Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

Odlicen plac vo gradot industriska zona najdobar

0 EUR

Shitet nga: Mise 23 Dhj 18:17 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Sipërfaqe
Komuna
Tetovë
Se prodava najdobriot plac vo industriskata zona na gradot, na odlicna lokacija, so odlicna komunikacija so soobracajnica, a isto taka se naogja vo blizina na zeleznica. Placot ima 3100 m2, forma na kocka, so pravi i otsecni granici, zagraden so betonski parapet i ograda. Se naogja na 2 ulici. Placot ja ima celata potrebna infrastruktura, kako : voda, struja, odvod i kanalizacija. Dokumentite se cisti i vo red. Cenata e 200 euro-m2. Ako se kupuva preku firma, za cenata ima prostor za dogovor. 2.Isto taka, vo blizina na gradot, blizi fabr. TETEX, na patot za s. Falise, na pat, se prodava plac od 7600 m2. Vo ovoj moment placot figurira kako zemjodelsko semjiste, no vo neposredna blizina, ima vece izgradeno industriski objekti koi funkcioniraat, ima izgradeno i stanbeni zgradi za ziveenje. Placot se naogja na sirok pat, ima forma na kocka, so pravi granici. Cenata e 25 euro-m2.
Leaflet
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione