Likovë | Makina | Vetura | Alfa Romeo | Alfa 147 | Pazar3

Нема резултати

Еве некои опции за пребарување...
  • Употребувајте *, на пример *столица* или само стол за да ги видете сите огласи во кои зборот стол е дел од почетокот, крајот или средината на некој збор.
  • За да добиете повеќе резултати употребете повеќе зборови и помеѓу нив ставете ILI .

Опции за пребарување

Browse the latest ads!


30 Tet 18:56 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147/1.9 jtdm

3 550 EUR

Viti: 2006
Kilometrazha: 130 000 - 139 999
06 Tet 23:17 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147 1.9 dizel

2 700 EUR Намалена цена

Viti: 2007
Kilometrazha: 200 000 - 249 999
19 Sht 12:06 Vetura , Kumanovë

ALFAROMEO 147-06 150ks TI oprema uvoz CH

2 200 EUR

Viti: 2006
Kilometrazha: 190 000 - 199 999
18 Qer 12:42 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147

Viti: 2001
Kilometrazha: 170 000 - 179 999
16 Qer 15:44 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147 JTD M-jet

2 400 EUR

Viti: 2004
Kilometrazha: 130 000 - 139 999
22 Maj 09:52 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115PS

2 300 EUR

Viti: 2001
Kilometrazha: 170 000 - 179 999
13 Jan 17:11 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147 1.9 jtd

1 800 EUR

Viti: 2001
Kilometrazha: 190 000 - 199 999
02 Jan 17:10 Vetura , Kumanovë

Rezervni delovi za Alfa 147

Viti: 2003
Kilometrazha: 20 000 - 24 999
11 Dhj 23:22 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147 1.9jtd

Viti: 2003
Kilometrazha: 5 000 - 9 999
02 Pri 14:11 Vetura , Kumanovë

Alfa Romeo 147

3 600 EUR Намалена цена

Viti: 2008
Kilometrazha: 250 000 - 299 999
Në fillim