Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

PROFESIONALEN FRIZIDER INOX ZA ODRZUVANJE

0 MKD

Company advertisement For sale by: АЛМА-БП Дооел Кавадарци 08 Feb 08:41 Log into the company to make changes
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877

WhatsApp:
071377877
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
Konvekciska pecka 650 ЕУР
Profesionalen sporet na plin 0 ЕУР
INDUSTRISKA MASINA ZA PERENJE PERALNA 0 МКД
PERALNA ZA FARBANJE TEKSTIL 2 800 ЕУР
На продажба е професионален фрижидер / одржување :

Williams - Germany / United Kingdom

* Машината е користена само за изложба!!
* Капацитет - 410 литри
* Температура +1 до + 4С
* Максимална температура на околината 43С
* Систем за ладење со високи перформанси, преден воздух
* Наменето е да работи ефикасно до 33 ° C во амбиент
* Прилагодливи, најлонски обложени полици
* Вратата што се заклучува
* Прилагодливи тркала
* Екстериер од не'рѓосувачки челик со внатрешен алуминиум
* Врати заклучени со брава
* Диктони на вратите со магнетски балон со 100% затегнат заптив
* Фрижидери опремени со 4 најлонски обложени полици за прилагодување
* Полиуретанска изолација со низок GWP
* CoolSmart контролер
* Единица за кондензација со воздушно ладење
* Водата за одмрзнување се испарува со употреба
* Рециклирана топлина од компресорот
* Одмрзнете автоматски циклус на исклучување
* Ладилно средство за ладење R290
* Бучава 59dB
* Тежина 92 кг
* Електрична употреба 2,15kW на 24 часа

071 377 877
info@alma-bp.mk
www.alma-bp.mk
АЛМА БП ДООЕЛ
Индустриска бб, Кавадарци


TAG - peralna peralni masina za perenje masina za susenje susara susalna profesionalna oprema industriska masina servis industriski masina valjak pegla parea struja oprema restoran hotel bolnica oprema makinë larëse, tharëse, lavanderi, profesionale, industriale sadovi , kujna konvektomat , friteza , mikser frizider zamrznuvac zamrznuvach inoks inox frizideri mesara kujna oprema restoran hotel mesari meso frizider фрижидер
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
Алма БП е водечки дистрибутер на нови и обновени професионални машини за угостителство. Работат со цел Балкански регион, а нивното седиште се наоѓа во Кавадарци. Дистрибутери се на машини за: - Перење, - Сушење, - Пеглање и кетеринг опрема. Повеќе од 20 години се трудат да ги задоволат потребите на клиентите со тоа што им нудат најдобри и најекономски решенија во денешно време. Неуморно работат постојано се трудат да направат нешто ново на пазарот со цел да ја олеснат работата во домаќинствата. Работејќи во базата која ја имаат во Кавадарци и соработувајќи со државите низ Балканскиот регион обезбедуваат и сервисираат во најразлични сектори, и тоа во: - Здравството, - Образованието, - Јавниот сектор, - Компании што се занимаваат со хемиско чистење, - Самоуслужни перални, - Угостителството, Во областа на угостителството, имаат широка понуда на машини и опрема како што се: фрижидери за одржување и замрзнување, машини за садови, конвектомати, дувалки,фритези, шпорети на плин и струја, скари на плин и струја, ледомати, проекти за кујна. Компанијата Алма БП на своите клиенти им нуди широк спектар на нова и употребувана опрема од реноминирани светски производители и тоа: - Машини за перење со капацитет од 7 до 80 килограми, - Машини за сушење со капацитет од 7 до 100 килограми, - Ваљаци за пеглање со големина од 1 до 3,2 метри работна површина, - Кетеринг опрема, Поседуваат повеќе од 360 модели на машини садови, машини за перење и сушење имаат повеќе брендови, - Electrolux T4250, - ADC EWS 40, - Schulthess WEI 100, - LAVAMAC AF 180, - PRIMUS, - MIELE, - GIRBAU, - IPSO, Покрај нивното долгогодишно искуство, вработените нудат брз одговор и професионална услуга. Секогаш се достапни телефонски, кога некој би побарал совет. Овозможуваат повеќе опции, и тоа, купување или изнајмување на производите. Овозможуваат плаќање на рати, и имаат целосна гаранција за производите кои ги нудат. За сета опрема што ја нудат обезбедуваат сервис и резервни делови.
Visit our store page
Шишка 16 Кавадарци Show on the map
071377877
https://www.alma-bp.mk
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877

WhatsApp:
071377877
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
PROFESIONALNA CENTRIFUGA MIELE 1 400 ЕУР
Profesionalni Peralni Susalni i Valjaci 0 МКД
LEDOMATI 0 МКД
SE BARA ELEKTRICAR 0 МКД
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information