Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Prekrasen svecen fustan

15 000 MKD

150 000 MKD

For sale by: Јордан 29 Nov 20:26 Delete, Edit or Renew Your Ad
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Products
Woman
Направен од Theia Counture. Овој фустан е на V- израз, направен од Жакард материјал, со џебови на станите на суќњата. Широкиот каиш се завиткува околу појасот и истакнува струкот. Суќњата на фалти доаѓа над колена и го компетира изгледот со грациозност и гламур. Инспирирани од грчката божица Theia, оваа вечерна, невестинска и секојдневна облека: создадена колекција на олеката за да ја истакнат внатрешната божица на секоја жена. Колекцијата на Theia комбинира софистициран и елегантен стил со луксузна свила, Европската брокади, чипки, и графики. Исклучителните везови на Theia се создадени од страна на некои од страна на најдобрите модни студија во светот. Оригинална цена $595. Големина 38/ М - L. Можен е и договор.
Јордан
076669608
Leaflet
To the top