Published: Jan 06 2020 11:37

Alfa Romeo 147

EUR

Published: Jan 06 11:37
Views: 1
Мотор: 1.9 jtd M-jet
Моќност: 110KW (150 hp). Направен и е re-map и моментално е 185hp.

Колата е во одлична состојба. Направени и се следните сервиси:

- комплет сет ламела/потисна (без замаец) пред 24000км

- голем сервис (каиши, затегачи, водна пумпа, термостат..) пред 20000км.

- сменети се комплет дискови и плочки пред 14000км (моментално се монтирани нови TRW).

- редовен сервис пред 6000км

- сменети се горни и долни рамиња

Од опрема поседува:
- темпомат
- двозонска клима
- оригинално радио со mp3
- ABS/ASR
- електрика на сите прозорци
- електрика на ретровизори
- board компјутер
- серво
- централно заклучување со вграден аларм
- 2 оригинални клуча со далечинско отклучување/заклучување
- Airbag x8
- светла за магла
- преден наслон за рака
-

Доаѓа со оригинални 16 инчни бандажи со зимски гуми (Michelin Aplin 5 205/55/r16).

Регистрирана е до мај 2020 со зелен картон.

Дополнително (може да се види на последните 2 слики) може да се продаде и со уште еден сет на бандажи со летни гуми. Бандажите се 17 инчни модел MOMO GT2 со Pirelli P Zero Nero 225/45/r17 возени само 2 сезони. Цената за цел пакет во овој случај е 3900EUR
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade
1
075370992

Address:

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information