Company ad Published: Jul 04 2017 04:33

IZDAVAME VILA VO RADOZDA VILA EGNATIA

MKD

/ daily
Published: Jul 04 04:33
Views: 26
Вила Игнација се наоѓа на само 50м од брегот на Охридското езеро во недопрената природа на с. Радожда. Одалечена на 9км од градот Струга и 15км од Охридскиот аеродром.
Сместена на стариот пат Виа Игнација. Во близина на вилата има маркети и ресторани во кои се служи свежа риба и многубројни традиционални јадења. Апартманите се со засебни тераси кои гледаат кон Охридското езеро.
Сите апартмани се со посебни влезови и се опремени со кабловска free wi fi посебни вц-а, туш кабини кујни со шпорет и фрижидер. Вила игнација има на располагање бесплатен паркинг,трвник со маси за дружење,камин со скара. Има 4 Апартмани со квадратура 60м2 за 4+2 особи, 55м2 за 2+1 особи,40м2 за 4 особи и 35м2 за 2 особи со можност за ставање дополнителни легла. Во сите апартмани има прибор за готвење и седства за лична хигиена.
Покрај сместувањето на гостите им се нудат дополнителни активности mountain biking,летање со параглајдер, тури со кајче покрај езеро, разгледување на околните цркви. Одјавувањето е во 12 часот. Вравотените течно зборуваат англиски. Вилата е целосно реновирана пред една година.
Цените на апартманите се следниве:
Апартман Давид 2500ден 4+2 особи,2 спални
Апартман Тамара 1800ден 4 особи
Апартман Билјана 1800ден 4 особи
Апартман Хана 1500ден 2 особи


ТЕЛ. КОНТАКТ 078 412 413
Link description

NEW HOUSE REAL ESTATE

Agencija za Nedviznini Skopje
Visit our store page
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information