Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

Скајмјузик центар

Скајмјузик центар - продавница за музички инструменти

Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти.
Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти.
Музиката е уметност која се состои од звуци и тишина искажани преку временска единица. Елементи кои се користат во музиката се:
- Интензитетот - интензитетот вбројува мелодија и хармонија;
- Ритам - ритамот вбројува такт и темпо;
- вокални квалитети, како што се артикулација, динамика и текстура.
Употребата на музиката, во нејзиното создавање, изведба, значение, па и во нејзината дефиниција, варира во зависност од социјалниот и културниот контекст. Таа варира од строго организирани композиции и перформанси до импровизација. Музиката се користи за многу цели како на пример:
- Комуникација,
- Религија,
- Академско проучување,
- Естетски форми,
- Забава итн.

Во нашата продавница, која се наоѓа во Градски трговски центар во град Скопје, може да пронајдете инструменти за да ја направите Вашата музика од секаков тип како и дополнителна опрема за да ја презентирате и преставите Вашата музика.
Ние сме тука, секогаш да Ви помогнеме при Вашиот избор. Во нашата продавница имаме инструменти и музичка опрема за секого. Дел од тие инструменти би издвоиле, а за останатите Ве очекуваме да не посетите.

- KORG електрични клавири, синтесајзери, аранжери и работни станици;
- KORG аналогни инструменти и опрема;
- класични, акустични и електрични гитари - Ibanez, Vox, Soundsation, Epiphone...
- гитарски засилувачи и голем избор на дополнителна гитарска опрема како што се жици, ремени, штимери, трзалици...
- студиска и ди-џеј опрема од реномираните производители M-Audio, Alesis, Alto, Denon, Numark...
- голем избор на класични инструменти - виолини, виолончела, контрабаси, дувачки инструменти и дополнителна опрема за истите;
- широк избор на кабли, конектори и адаптери;

Наши редовни муштерии и клиенти се најголемите и најпознатите наши музичари, голем број на музички училишта, почетници, аматери, професионалци...

Во изминативе три и пол години од кога постоиме докажвме дека залужуваме да ни верувате.


Со почит,
Скајмјузик центар

ГТЦ, приземје, спроти Жена парк.

Centar, Shkup

Shpalljet në llogarinë e biznesit

Të gjitha 1-24 nga 24

ALESIS SRP100

3 450 MKD

ALESIS ASP-1

950 MKD

ALESIS MULTIPAD CLAMP

5 000 MKD

ALESIS PERCPAD

5 600 MKD

ALESIS SAMPLEPAD4

11 100 MKD

ALESIS SAMPLEPAD

7 400 MKD

M-AUDIO EX-P

1 900 MKD

M-AUDIO SP-2

1 550 MKD

M-AUDIO MIDISPORT 4X4

5 900 MKD

M-AUDIO SP-1

1 250 MKD

M-AUDIO UBER MIC

8 000 MKD

M-AUDIO AIR 192|8

13 600 MKD

M-AUDIO AIR 192|14

19 800 MKD

M-AUDIO AIR 192|4

8 000 MKD

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione