Shpallja e kompanisë Publikuar: Nën 21 2023 09:59

Smart camera kamera IP wifi 5MP cameri kameri video nadzor

MKD

Publikuar: Nën 21 09:59
Shikime: 10
* Камера IP WIFI Full HD 5.0 Mega Pixels - (2880px * 1620px).

*Формат на слика 16:9, многу редок формат кај камери со висока резолуција.

* Ротациски држач за поставување на камерата на хоризонтална или вертикална подлога.

* Брза и едноставна инсталација од само неколку минути.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 50 метри.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење, т.е. следење на движење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 50м при тотален мрак, при денско снимање нема ограничување (Најнови диоди кои продуцираат и IR и LED светлина, не се поделени.).

* Можност за автоматско приклучување на LED светлото само при детекција на движење.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

*Dual Screen опција, да се подели екранот на два дела, едниот да прикажува зумирана слика а другата целосна слика од камерата.

* 12 Месеци гаранција на камерата

* Комплет со секоја камера оди: напојување 12V 2A, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот доколку се оди со кабел за интернет, ротациски држач, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресечи кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзи жица со приближно иста дебелина за да се постигне потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD FULL HD комплет со TF адаптер, проверени и компатабилни за овај тип на камери.

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.
Përshkrimi i linkut

Zoran

РАЗНОВИДНА ОПРЕМА!
Vizitoni faqen e dyqanit tonë
nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë

Shitësi

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione