Regjistroni Pazar3 llogari dhe fitoni 50 denarë.

Argentinska doga

Shitet nga: Dame Shishkov Dje 09:09 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Shtip
Kafshet shtëpiak
Qen
Се продаваат кученца Аргентинска Дога родени на 07.11.2019 со врвно потекло од татко Edgar (татко Ziko De La Paco Cassa(5) и мајка Bea Farol De Mandinga (5)) и мајка Dolce (татко Teju Jagua De La Pampita (5) и мајка Luna Lu Magnifico Blanco (5))

Кученцата се со изложбен квалитет ги добивате прочистени, вакцинирани и со педигре.

Аргентинската дога е ловечко за лов на крупен дивеч но исто така е перфектен домашен миленик, особено приврзан кон сопственикот/фамилијата, ги обожава децата и е одличен чувар на домот. Енергичен и доминантен но без никакви проблеми се адаптира на сите видови животни.

.
Dame Shishkov
078314333
Në fillim