Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Скајмјузик центар

Скајмјузик центар - продавница за музички инструменти

Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти.
Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти.
Музиката е уметност која се состои од звуци и тишина искажани преку временска единица. Елементи кои се користат во музиката се:
- Интензитетот - интензитетот вбројува мелодија и хармонија;
- Ритам - ритамот вбројува такт и темпо;
- вокални квалитети, како што се артикулација, динамика и текстура.
Употребата на музиката, во нејзиното создавање, изведба, значение, па и во нејзината дефиниција, варира во зависност од социјалниот и културниот контекст. Таа варира од строго организирани композиции и перформанси до импровизација. Музиката се користи за многу цели како на пример:
- Комуникација,
- Религија,
- Академско проучување,
- Естетски форми,
- Забава итн.

Во нашата продавница, која се наоѓа во Градски трговски центар во град Скопје, може да пронајдете инструменти за да ја направите Вашата музика од секаков тип како и дополнителна опрема за да ја презентирате и преставите Вашата музика.
Ние сме тука, секогаш да Ви помогнеме при Вашиот избор. Во нашата продавница имаме инструменти и музичка опрема за секого. Дел од тие инструменти би издвоиле, а за останатите Ве очекуваме да не посетите.

- KORG електрични клавири, синтесајзери, аранжери и работни станици;
- KORG аналогни инструменти и опрема;
- класични, акустични и електрични гитари - Ibanez, Vox, Soundsation, Epiphone...
- гитарски засилувачи и голем избор на дополнителна гитарска опрема како што се жици, ремени, штимери, трзалици...
- студиска и ди-џеј опрема од реномираните производители M-Audio, Alesis, Alto, Denon, Numark...
- голем избор на класични инструменти - виолини, виолончела, контрабаси, дувачки инструменти и дополнителна опрема за истите;
- широк избор на кабли, конектори и адаптери;

Наши редовни муштерии и клиенти се најголемите и најпознатите наши музичари, голем број на музички училишта, почетници, аматери, професионалци...

Во изминативе три и пол години од кога постоиме докажвме дека залужуваме да ни верувате.


Со почит,
Скајмјузик центар

ГТЦ, приземје, спроти Жена парк.

Центар, Скопjе

Огласи во продавницата

Сите 1-24 од 24

ALESIS SRP100

3 450 МКД

ALESIS ASP-1

950 МКД

ALESIS PERCPAD

5 600 МКД

ALESIS SAMPLEPAD4

11 100 МКД

ALESIS SAMPLEPAD

7 400 МКД

M-AUDIO EX-P

1 900 МКД

M-AUDIO SP-2

1 550 МКД

M-AUDIO SP-1

1 250 МКД

M-AUDIO UBER MIC

8 000 МКД

M-AUDIO AIR 192|8

13 600 МКД

M-AUDIO AIR 192|14

19 800 МКД

M-AUDIO AIR 192|4

8 000 МКД

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации