Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Нисан Автомобили - Истражување за популарните модели во Македонија

Нисан Автомобили - Истражување за популарните модели во Македонија

Nissan Qashqai - Стил и перформанси

Nissan Qashqai е еден од најпопуларните на пазарот. Со стилски дизајн и високи перформанси, Qashqai Ви нуди одлична комбинација на удобност и сигурност. 
Интересен факт: Qashqai е именуван според племето Qashqai во Иран, што се однесува на јунаци или силни луѓе. Цените на продажба и изнајмување може да ги пронајдете на платформата за огласи Pazar3.

Nissan juke - Модерен и уникатен дизајн

Nissan juke привлекува внимание со својот уникатен и модерен изглед. Оваа навидум мала, но просторна кола ги нуди сите потребни опции за современ начин на возење. Интересен факт: Неговиот дизајн е инспириран од брзи и спортски автомобили. Ако сте заинтересирани за купување или изнајмување на Juke, погледнете ги огласите на Pazar3.

Nissan micra, Nissan terrano и Nissan x trail - Различни стилови за различни потреби

Нисан Ви ги нуди и другите модели Micra, X-Trail и Terrano, секој со свои уникатни карактеристики. Micra е мал градски автомобил, идеален за сите кои бараат практичност во градскиот хаос. X-Trail е голем автомобил, идеален за авантуристички души што бараат простор и перформанси. Terrano, пак, го спојува стилот и функционалноста за семејства што бараат удобност и безбедност. 
Интересен факт: Nissan terrano има име по пустината Теран во Австралија.
Цените за продажба и изнајмување на овие модели може да ги проверите на Pazar3, каде ќе најдете бројни понуди за нови и користени Нисан автомобили.
Сега кога се запознавте со различните модели на Нисан автомобили и нивните интересни детали, посетете го Pazar3 и најдете најдобрата понуда за Вашиот следен автомобил. Независно дали сте во потрага по градско возило, спортски автомобил или теренец за семејни авантури, Нисан има по нешто за секого. Не пропуштајте ги можностите да го пронајдете вашиот идеален Нисан автомобил на Pazar3 и да го започнете новиот чекор во вашиот возачки живот.

4 Интересни факти за Nissan Qashqai

-Името Кашкаи потекнува од племе кое живее на планините Загрос во Југозападен Иран.
-Можно е да се вози Qashqai од Land's End до John O'Groats, што е огромни 839 милји, со еден резервоар гориво. Испробан е и тестиран со 1.5dCi Nissan Qashqai.
-Достапни се 7863 различни варијанти на Qashqai пред да ја изберете бојата. Ова значи дека вашиот Nissan Qashqai е единствен за вас и за вашите потреби!
-Огромни 53% од 3779 делови што го прават Qashqai се произведуваат во Обединетото кралство, а уште 30% доаѓаат од Европа.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации