Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Нова услуга на Пазар3.мк - Карго Достава

Нова услуга на Пазар3.мк - Карго Достава


Разгледајте ги огласите на Пазар3.мк, пронајдете го производот кој Ви се допаѓа и нарачајте го веднаш со достава до дома!
 
Уживајте во продавањето и купувањето на Пазар3.мк сега и со можност за достава до дома со новата услуга КАРГО ДОСТАВА!

Врз основа на Вашите барања ја воведуваме новата услуга “Пазар3 Карго Достава” со која што имате можност да нарачате производ преку Пазар3 со достава до дома, а доколку огласувате можете да продавате повеќе и на полесен начин!
Новата услуга Карго Достава е достапна за корисниците на Пазар3.мк, но и за корисниците на MerrJep.al и MerrJep.com, односно веб страниците на Пазар3.мк во Албанија и Косово.
 
Доколку досега имавте проблем при договарањето како да го преземете производот од продавачот, или пак се двоумевте како производот да го пратите по карго, сега Пазар3 се грижи за сè! 
 
Како купувачи потребно е само да го пронајдете огласот од интерес, а како продавачи потребно е само да внесите убаво структуиран и комплетен опис за производот што го продавате.


Што е новата услуга на Пазар3?

 
Новата услуга достапна на Пазар3.мк е Карго Доставата организирана и овозможена од Пазар3 во соработка со реноминирана карго компанија.

 

Како функционира Карго Доставата на Пазар3.мк?

 

За продавачи: 

  1. Регистрацијата на оглас се прави на вообичаениот начин. 

  2. Кога некој е заинтересиран за производот кој го огласувате, ќе добиете СМС порака со известување за испратената понуда која можете да ја прифатите или одбиете.

  3. Доколку ја прифатите понудата, карго компанијата е автоматски информирана за нарачката и курир ќе Ве контактира за преземање на пратката.

  4. Почекајте производот да биде доставен до купувачот, и средстватата ќе Ви бидат доставени од курирот во најскоро време.

 
Како огласувачи, единственото нешто кое треба да го направите е да се погрижите Вашиот оглас да изгледа убаво, да ги содржи сите неопходни информации за производот и да има убави фотографии. На тој начин ќе добивате многу понуди за Вашите огласи, а за Карго Доставата ќе се погрижи Пазар3 - и тоа бесплатно!


За купувачи: 

  1. Погледнете ги огласите кои се достапни за достава по карго со селектирање на копчето “Со карго достава” при преглед на сите огласи во државата.

  2. Отворете го соодветниот оглас и кликнете на копчето “Купи сега”.

  3. Внесете ги Вашите лични податоци, адресата, како и цената која што сте спремни да ја платите за производот.

  4. Кликнете на “Потврди” за да ја испратите понудата до продавачот.

 
По добивањето на информацијата дека продавачот ја прифатил понудата, на Вас останува само да ја чекате нарачката.  Нарачаниот производ ќе пристигне до Вашата адреса брзо и безбедно!
 
Нова услуга на Пазар3.мк - Карго Достава
 

Колку чини користењето на услугата Карго Достава?

 
Користењето на новата Пазар3 услуга - Карго Достава е БЕСПЛАТНО за сите корисници на Пазар3.мк!
 
Кои се придобивките од користењето на услугата Пазар3 Карго Достава?
Купувајте безбедно и сигурно преку Пазар3. Производот ќе го добиете брзо, навремено и сигурно без никаква потреба да се јавувате и да ја организирате карго доставата - Пазар3 ќе се погрижи за се!
 
 

Продавајте повеќе и полесно, без ограничување на пазарот! Со можноста да праќате по карго, на едноставен начин, сега можете да продавате низ целата држава без никаков дополнителен трошок. Со Пазар3.мк клиентите Ви се на само еден дофат - регистрирајте оглас и чекајте да бидете контактирани!


РЕГИСТРИРАЈТЕ ОГЛАС ВЕДНАШ

Уживајте во купувањето и огласувањето на Пазар3.мк!
 

Повеќе информации за новата услуга можете да прочитате тука.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации