Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Порше - Симбол на луксуз, иновации и страст

Порше - Симбол на луксуз, иновации и страст 

Потекло на името - Порше

Името Порше потекнува од презимето на основачот на брендот, Фердинанд Порше. Фердинанд бил австриско-германски инженер кој ја основал компанијата Порше во 1931 година. Порше е презиме од француско потекло, што значи „Работник- Ковач“.

Историја и иновации на Porsche mk

Porsche mk, водечки бренд во светот на автомобилите, го носи гордо своето богато наследство во Македонија. Од легендарниот Порше 911 до внатрешното уживање на Porsche Cayenne и Porsche Panamera, марката Порше претставува симбол на луксуз и перформанси. Со нашиот блог  на Pazar3, дознајте за најновите модели и иновации, како и каде може да ги најдете во Македонија.

Порше Cayenne и Панамера: Врвни перформанси и класа

Porsche Cayenne и Porsche Panamera се двајцата витези во светот на луксузните автомобили. Cayenne, со својот совршен спој на моќ и комфор, и Панамера, со својата стилска елеганција и високи технолошки стандарди, Ви нудат незаборавни патувачки искуства. Погледнете ги ваквите половни возила на Пазар3 и искусете го вистинското задоволство на возење.

Porsche Pazar3: Вашиот пат кон совршен половен автомобил

Pazar3, најголемата онлајн платформа за огласи во Македонија, ви нуди можност за откривање на различни porse Makedonija polovni vozila, вклучувајќи ги и половните возила за продажба, како и возила за изнајмување. Доколку сте заинтересирани за продажба на вашиот Порше или сакате да купите ново или половно возило, Pazar3 ви обезбедува брз и лесен пристап до најдобрите понуди на Порше возила во Македонија.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации