Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Маком Недвижности

Најдете дом во кој ќе се чувствувате безбедно и удобно за цел живот.

Искуството на Маком Градба во областа на градежништвото и недвижностите се темели од 2006 година, кога и официјално се основаат како друштво за градежништво и инженеринг Маком Градба која што активно работи како изведувач и инвеститор со лиценца Б за изведувач на градби од втора, трета, четврта и петта категорија.
Во текот на целото свое работење се обидуваат да го следат трендот во градежната индустрија и постојано вложуваат во својата работа и развој, се со цел да ги задоволат потребите и желбите на своите клиенти, што всушност е и нивно мото по кое се водат, а тоа е задоволни и среќни клиенти.

Од своето основање па се до денес имаат учествувано на голем број на објекти ширум територијата на Северна Република Македонија. Некои статистички бројки кои цело време се зголемуваат, а ја претставуваат нивната успешна работа би биле дека како изведувач имаат изградено околу 100 000 метри квадратни во станбени и деловни објекти, од кои 25 станбени згради, 17 деловни објекти, исто така голем број на семејни куќи, бензински пумпи, болници, цркви и ред други градежни работи.

Во продолжение ќе бидат претставени дел од градежните услуги кои ги нудат:
- Подготовка на градежно земјиште и земјани работи,
- Бетонски и армиранобетонски работи,
- Ѕидање, молерисување и молерофарбарски услуги,
- Покривачки, фасадерски и лимарски работи,
- Водовод и електрика,
- Инжинеринг и изведба.

Маком градба освен со градежни работи во областа на ниско градба, високи градба и занаетчиски завршни работи може да се пофали и со Агенција за недвижности и Консалтинг.

Дел од вкупните 23 вработени, се и експерти во продажбата на недвижности, кои посредуваат при продажба и купување на недвижен имот, но без агенциска провизија од страна на купувачот.
Најголем дел од недвижностите кои ги имаат како агенција, се на територијата на градот Скопје.

Маком градба има визија и се стреми кон тоа да бидат прв избор на клиентите и деловните партнери, затоа посетете ги и уверете се во нивната професионалност.

Виа Игнатиа 4

Ѓорче Петров, Скопjе

Огласи во продавницата

Сите 1-2 од 2

Kuka vo Radisani 231m2 so dvor 165m2

90 000 ЕУР

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации