Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

ИНТУС дооел Скопје

ГЛИСТАЛ-ЃУБРЕ БР.1 ЗА НОВИ НАСАДИ

-ЕДНО ОД НАЈКВАЛИТЕТНИТЕ ЃУБРИВА НА ЗЕМЈИНАТА ТОПКА Е ЃУБРИВОТО ОД КАЛИФОРНИСКИ ЦРВИ - ГЛИСТАЛ

-ГЛИСТАЛОТ ОД ПРОСЕЧЕН КВАЛИТЕТ СОДРЖИ : 11 ПАТИ ПОВЕКЕ КАЛИУМ, 5 ПАТИ ПОВЕКЕ АЗОТ, 3 ПАТИ ПОВЕКЕ МАГНЕЗИУМ И 7 ПАТИ ПОВЕКЕ ФОСФОР ОД АРСКОТО ЃУБРЕ

ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ПЛОДОВИТЕ
-Зголемен процент на витамин“C“во плодовите од 2-7 пати
-Приносите кај овие растенија се поголеми за 20%
-Покрупни плодови со поизразени бои и поубав мирис и вкус
-Плодовите созреваат порано за 5-8 дена
-Подолго остануваат свежи и подобро го поднесуваат транспортот.

ВЛИЈАНИЕ ВРЗ РАСТЕНИЈАТА
-ГЛИСТАЛОТ ја обезбедува и балансира исхраната на растенијата.
-Растенијата контролирано го користат азотот,постигнуваат природна рамнотежа и конечно содржат 75%амонијачен и 25% нитратен азот што е сон на секое растение.
-Го стимулира растот и развојот на растенијата,и ја зголемува отпорноста кон сите видови болести,суша и мраз.
-Растенијата имаат поздрав и побогато развиен коренов систем, поголем број листови и цветови
-Растенијата се поздрави и наездата на инсектите се намалува.
-Намален процент на измрзнување при екстремно ниски температури.

ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ПОЧВАТА
-ГЛИСТАЛОТ ја поправа структурата на почвата, и врши биомелиорација.
-Големиот број на микроорганизми со своите ферменти вршат оживување на почвата и ја зголемуваат плодноста
-Ги стабилизира изворите на азот од сите врсти ѓубрива и почви

УПОТРЕБА НА КАЈ ОВОШНИ НАСАДИ
-Пред садење коренот на садницата се натопува во каша од глистал
-При садење се става1-1.5кг
-На дрва до 5 год.се става 1,5-2кг а преку 5год.2-3кг

УПОТРЕБА КАЈ ЛОЗОВИ НАСАДИ
-Кај производство на лозови калеми пред садење се става 600-700гр.
-При садење на една садница се става 300-400гр
-Прихранувањето се врши со биофлор

-Кај новите насади третирани со биофлор или глистал полниот род стасува 1год порано

ТЕЛ.070/623 343;076/39 55 99; 078 /39 55 99 www.bioflor.com.mk
е-mail: info@bioflor.com.mk

Геоги Абаџиев 9 Скопје

Скопје, Скопjе

Огласи во продавницата

Сите 1-11 од 11
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации